Jechaliśmy świątecznym wagonem metra. "K***a, kocham to miasto" [WIDEO]

6 grudnia w Mikołajki kursować zaczął świątecznie ozdobiony pociąg metra. Udało nam się nim pojechać. Zobaczcie, jak wygląda!

Świątecznie udekorowany pociąg po raz pierwszy wyjechał na trasę warszawskiego metra. Ozdoby są zarówno na zewnątrz, jak i w środku wagonów. Dodatkowo skład jest kolorowo podświetlony.

Nie będzie jednak tak łatwo spotkać świąteczny pociąg - jest taki tylko jeden, kursujący na trasie I linii metra. Będzie jeździł według normalnego rozkładu jazdy aż do święta Trzech Króli, czyli do 6 stycznia 2018 r.

Świąteczny wystrój wagonów metraŚwiąteczny wystrój wagonów metra Miasto Stołeczne Warszawa

Koszt niebagatelny

Wiceprezydent Renata Kaznowska (odpowiedzialna m.in. za politykę mobilności i transportu) poinformowała, że pomysł na świąteczny pociąg metra wyszedł od dyrektora biura promocji Metra Warszawskiego. - Koszt był niebagatelny, ale za wszystko zapłacił sponsor - mówiła.

- Przygotowanie całego pociągu to było nie lada wyzwanie, prace zaczęły się już we wrześniu - dodała Kaznowska. Reakcja ludzi na świąteczny wagon była bardzo pozytywna. - Gdy pociąg wjeżdżał na peron, było słychać takie "wow" - mówiła wiceprezydent. 

Faktycznie, podczas przejazdu pociągiem pasażerowie wyglądali na zachwyconych. Robili zdjęcia, pisali wiadomości do swoich znajomych. "K***a, kocham to miasto" - to jedna z reakcji. Można było odnieść wrażenie, że dzięki dekoracjom ludzie uśmiechają się trochę bardziej niż zwykle.

Mikołajki w komunikacji

Świąteczny pociąg to niejedyna niespodzianka, na którą natkniemy się 6 grudnia w stołecznej komunikacji. Zarząd Transportu Miejskiego tego dnia wyposażył kontrolerów biletów w... czapki Mikołaja.

Więcej na ten temat: Warszawskie metro zmieni się nie do poznania. Mieszkańcy zachwyceni: Oj, będziemy w kółko jeździć

Więcej o: