Waltz przed komisją ds. reprywatyzacji. Nagle Jaki przerywa przesłuchanie. "Katastrofa budowlana"

Komisja ds. nieprawidłowości w warszawskiej reprywatyzacji we wtorek ponownie zajęła się zwrotem tak zwanej "kamienicy Waltzów". Na posiedzenie przyszedł mąż prezydent stolicy Andrzej Waltz. Nagle Patryk Jaki przerwał przesłuchanie.

Od godziny 10 we wtorek trwa posiedzenie komisji ds. nieprawidłowości podczas reprywatyzacji w Warszawie. Przesłuchiwana jest m.in. była lokatorka kamienicy przy ul. Noakowskiego 16 Anna Błażewicz. Jej przejmujące zeznania przerwał nieoczekiwanie przewodniczący komisji - Patryk Jaki. 

"Katastrofa budowlana"

Gdy Błażewicz zaczęła mówić o pracach remontowych prowadzonych w budynku i zagrożeniu katastrofą budowlaną, Jaki odparł: - Odnośnie katastrofy budowlanej, przepraszam państwa, ale muszę zrobić co najmniej pół godziny przerwy, bo istnieje niebezpieczeństwo, że lampa, która nad nami wisi za chwilę spadnie - orzekł.

 

"Zaczęliśmy być nękani"

Wcześniej Anna Błażewicz odczytała oświadczenie przygotowane przez jedną z jej dawnych sąsiadek - panią Elżbietę. Wspomniała w nim podwyżkach czynszu po przejęciu budynku przez nowego właściciela (kilkaset procent), a także trudnych pracach remontowych.

"Zaczęliśmy być nękani uciążliwymi remontami, które zaczęły się zaraz po przejęciu budynku w październiku 2006 roku. Dla mnie było to szczególnie uciążliwe, bo trzy miesiące wcześniej urodziłam córkę, którą karmiłam piersią. Strach związany z sytuacją groził utratą pokarmu" - czytała mieszkanka.

Wspominała też pył i "nieustanny hałas młotów pneumatycznych", mówiła o zepsutych klatkach schodowych, zniszczonych tynkach, wyburzanych ścianach. Dodała, że znane są przypadki trzech zgonów lokatorów kamienicy, które miały związek z sytuacją, bo miały miejsce w krótkim czasie po podwyżkach czynszów.

Błażewicz ze łzami w oczach mówiła również o swoich odczuciach po zwrocie kamienicy. Zdziwiła się, gdy nagle w 2003 roku zaczął się w kamienicy remont. Cieszyła się jednak, że będzie mieszkać w pięknym miejscu. "Nie wiedzieliśmy, że to miasto, za duże pieniądze prezent robi nowym właścicielom" - powiedziała.

Mąż Gronkiewicz-Waltz

Komisja weryfikacyjna badająca sprawę tzw. dzikiej reprywatyzacji w Warszawie zajmuje się dziś po raz kolejny kamienicą przy Noakowskiego 16. Wczoraj przed komisją miała stawić się Hanna Gronkiewicz-Waltz, ale przed posiedzeniem komisji na specjalnej konferencji prasowej ogłosiła, że nie przyjdzie na przesłuchanie w roli świadka.

Dziś przed komisją prowadzoną przez Patryka Jakiego pojawił się za to mąż prezydent Warszawy, Andrzej Waltz, który 14 lat temu nabył część praw do kamienicy przy Noakowskiego 16.

Aktualizacja: o godz. 11:35 Patryk Jaki po przerwie wznowił posiedzenie i wrócił do przesłuchiwania dawnej lokatorki Anny Błażewicz.

embed
Więcej o:
Komentarze (96)
Waltz przed komisją ds. reprywatyzacji. Nagle Jaki przerywa przesłuchanie. "Katastrofa budowlana"
Zaloguj się
 • mkb9

  Oceniono 193 razy 171

  "Zdziwiła się, gdy nagle w 2003 roku zaczął się w kamienicy remont. Cieszyła się jednak, że będzie mieszkać w pięknym miejscu. "Nie wiedzieliśmy, że to miasto, za duże pieniądze prezent robi nowym właścicielom" - powiedziała." no ale przepraszam, w 2003 roku to chyba nie rządziła HGW tylko idol pana Jakiego, pan Kaczyński?

 • ml2403

  Oceniono 121 razy 107

  Słysze ciągle, że były podwyżki czynszu o kilkaset procent ale chciałbym wiedzieć jaki był ten czynsz wcześniej, bo przypadki czynszu w wysokości sto kilkadziesiąt złotych za stumetrowe mieszkanie w centrum nie należały do rzadkości.

 • baluwolanda

  Oceniono 110 razy 90

  No to kiedy kurdupel zapłaci za krzywdy wyrządzone lokatorom przez ówczesne władze Warszawy, niejakiego Lecha K., ksywa "Małpka"?
  Czy Bylejaki wezwie Człowieka z drabinką na swiadka?

 • kotwkaloszach

  Oceniono 80 razy 72

  A ktos sobie spokojnie mieszka w willi, ktora rodzina "dostala" za czasow Bieruta...taka romantyczna historia, wladza komunistyczna daje mieszkanie w willi potrzebujacej rodzinie za NIC, po prostu za piekne oczy! Czyli te komuchy nie byly wcale takie zle, prawda elektoracie pana z willi?

 • eclipse23

  Oceniono 68 razy 52

  on już szykuje nowoczesne więzienie w Brzegu dla siebie i reszty pisowskich dygnitarzy :))) . bedzieta ciule siedzieć ,..

 • kotwkaloszach

  Oceniono 48 razy 44

  Czyzby coraz wiecej sladow prowadzilo w kierunku lokatora Wawelu?

 • wujekdolf

  Oceniono 45 razy 39

  nijakiemu jakiemu (jak większości dresów) kończyły się argumenty i chamskie dopowiedzenia - ogłosił przerwę na telefon z instrukcjami -co dalej - od Wiadomo Kogo :)

 • panprezes123

  Oceniono 50 razy 38

  Zamach? Jaki Jaki, taki zamach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX