Kolejny incydent w Teatrze Powszechnym. "Ktoś wylał na sali śmierdzącą substancję"

Wczoraj przed budynkiem Teatru Powszechnego w Warszawie stanęły wozy strażackie. Pracownicy zaalarmowali służby, ponieważ zauważyli, że ktoś wylał na sali teatralnej niezidentyfikowaną substancję.  

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 3 grudnia 2017, około godziny 18:30, po spektaklu "Upadanie" granym na Scenie Dużej Teatru Powszechnego.

- Podejrzewamy, że doszło do tego podczas oklasków lub wychodzenia z sali - mówi Mateusz Węgrzyn, rzecznik prasowy warszawskiego teatru. 

Śmierdząca substancja

Warszawska Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej poinformowała nas, że pracownicy teatru zauważyli, że ktoś wylał na podłogę substancję i zaalarmowali służby.

Na miejscu najpierw zjawiły się dwa wozy gaśnicze, a potem Grupa Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego, która zbadała sprawę. Urządzenia jednostki specjalnej straży pożarnej nie wykazały jednak, aby substancja była żrąca lub niebezpieczna. 

- Nie stwierdzono zagrożenia ani nie zarządzono ewakuacji. Pomieszczenie zostało jedynie przewietrzone - informuje rzecznik straży pożarnej w Warszawie. Nie doszło do uszkodzenia zdrowia żadnego z widzów ani pracowników teatru. Rzecznik prasowy Teatru Powszechnego potwierdził, że sprawa została już przekazana policji.

Substancja żrąca w Powszechnym

W warszawskim teatrze już wcześniej dochodziło do podobnych incydentów. 

W maju tego roku uczestnicy "Ogólnopolskiego Protestu Obrońców Świętej Wiary" chcieli zakazania sztuki "Klątwa", której premiera miała miejsce w lutym 2017 r. w Teatrze Powszechnym. Protestującym nie podobało się, że przedstawienie porusza m.in. temat dominującej pozycji Kościoła katolickiego w Polsce i pedofilii w Kościele. 

Podczas jednego z protestów doszło do zamieszek. W trakcie zamieszania, ktoś wylał w holu kasowym żrącą substancję. Pracownica kawiarni teatralnej, która chciała ją sprzątnąć, została poparzona.

Pomimo agresji protestujących dyrekcja Teatru Powszechnego nie uległa naciskom i spektakl nie został usunięty z repertuaru.

embed

Był pewien, że policjanci wlepią bezdomnemu mandat. Bardzo się pomylił. "Jestem w ciężkim szoku"

Więcej o: