Zatrzymano trzech ważnych warszawskich urzędników. Ziobro: Łapówki w wysokości 300 tys. zł

Prokuratura krajowa zatrzymała trzech urzędników miasta st. Warszawy w związku z dziką reprywatyzacją. CBA informuje, że przyjmowali przez lata łapówki w wysokości łącznie 300 tys. zł.

Wszyscy zatrzymani zamieszani są w przestępczą działalność dotyczącą reprywatyzacji warszawskich nieruchomości. Zatrzymania przeprowadzone zostały na wniosek prokuratury regionalnej we Wrocławiu.

Łapówki na łącznie 300 tys. zł.

Jak poinformował Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej Centralnego Biura Antykorupcyjnego, urzędnicy przez wiele lat mieli przyjmować wysokie łapówki za pomoc przy zwrotach nieruchomości warszawskich i przy wypłatach odszkodowań. 

Głos w sprawie zatrzymań zabrał minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Podczas konferencji ujawnił, że materiał dowodowy daje podstawę do postawienia zarzutów przyjęcia łapówki na łącznie 300 tysięcy złotych przez tych urzędników.

Jego zdaniem zatrzymania i stawiane zarzuty pokazują, jak wiele spraw było zamiatanych pod dywan z nadzieją, że nie będą wyświetlane. Podkreślił, że to dopoiero początek drogi. Ziobro zapewnił, że CBA dociera do kolejnych dokumentów. Ma w planie następne realizacje i zatrzymania.

Te zatrzymania oraz stawiane zarzuty - co nastąpi w najbliższym czasie - potwierdzają słuszność decyzji, jaką podjąłem wiele miesięcy temu o powołaniu zespołów oraz pokazują, jak wiele spraw było zamiatanych pod dywan i jak wiele przestępstw było ukrywanych z nadzieją, że nigdy nie zostaną wyświetlone, a osoby, które się ich dopuszczają nie poniosą odpowiedzialności karnej - dodał.

Przeszukane mieszkania

Rano śledczy podali, że przeszukiwane są mieszkania całej trójki. o kogo chodzi? 

Wśród urzędników są: Krzysztof R., kierownik Działu Nieruchomości Dekretowych m. st. Warszawy w Wydziale Spraw Dekretowych i Związków Wyznaniowych Biura Gospodarki Nieruchomościami Urzędu m. st. Warszawy; Jacek W. - Główny Specjalista Pierwszego Działu Nieruchomości Dekretowych m. st. Warszawy w Wydziale Spraw Dekretowych i Związków Wyznaniowych Biura Gospodarki Nieruchomościami Urzędu m. st. Warszawy oraz Kamil D. - Podinspektor Drugiego Działu Nieruchomości Dekretowych m. st. Warszawy w Wydziale Spraw Dekretowych i Związków Wyznaniowych Biura Gospodarki Nieruchomościami Urzędu m. st. Warszawy.

Jak informuje tvnwarszawa.pl w Prokuraturze Regionalnej we Wrocławiu oraz jej podległych toczy się obecnie 35 śledztw dotyczących reprywatyzacji nieruchomości warszawskich.

"W dziką reprywatyzację uwikłany jest cały krajowy establishment. Kamienice zwracali też urzędnicy Lecha Kaczyńskiego"

Więcej o: