To już 11 lat... Gronkiewicz-Waltz wspomina. Tak zaczęło się "najważniejsze wyzwanie w karierze"

Prezydent Warszawy zamieściła zdjęcie ze swojego zaprzysiężenia. Miało ono miejsce 2 grudnia 2006 r. "Jestem wdzięczna warszawiakom, którzy obdarzyli mnie swoim zaufaniem jeszcze na dwie kolejne kadencje" - napisała polityk.

"To było dokładnie 11 lat temu... Tak wyglądało moje zaprzysiężenie na prezydenta Warszawy" - napisała na Facebooku Hanna Gronkiewicz-Waltz. I zamieściła zdjęcie z tego wydarzenia.

"2 grudnia 2006 rozpoczęłam najważniejsze wyzwanie w swojej karierze" - dodała prezydent miasta. "Jestem wdzięczna warszawiakom, którzy obdarzyli mnie swoim zaufaniem jeszcze na dwie kolejne kadencje i wspólnie z którymi mogliśmy czynić Warszawę miastem coraz nowocześniejszym, lepiej skomunikowanym, bardziej przyjaznym, europejskim. Miastem, z którego wszyscy możemy być dumni" - napisała.

"Ile przez te 11 lat udało nam się wspólnie zmienić?"

Na koniec polityk spytała, "ile przez te 11 lat udało nam się wspólnie zmienić?". I zamieściła link do strony, gdzie można sprawdzić, co przez ten czas, zdaniem ratusza, udało się poprawić w Warszawie.

Co nie udało się w Warszawie? O to niedawno spytaliśmy stołecznych aktywistów. Do ich zarzutów odniósł się także urząd miasta. CZYTAJ WIĘCEJ >>>

Hanna Gronkiewicz-Waltz urodziła się w Warszawie w 1952 r. Ma tytuł profesora nauk prawnych. W latach 1992-2001 była prezesem Narodowego Banku Polskiego. Została wybrana prezydent Warszawy trzykrotnie (w 2006 r. pokonując w drugiej turze Kazimierza Marcinkiewicza, a w 2014 r. - Jacka Sasina. W 2010 r. zwyciężyła w pierwszej turze). Jej kadencja upływa w przyszłym roku. Jest wiceprzewodniczącą Platformy Obywatelskiej.

embed

Taksówkarze, którzy ratują życie. W Warszawie jest ich prawie 70

Więcej o: