To już pewne. Kolejna gmina zostanie włączona do I strefy biletowej

Kolejna gmina sąsiadująca z Warszawą została włączona do I strefy biletowej. Od przyszłego roku za bilety zapłacą mniej mieszkańcy Łomianek.

Do tej pory do I strefy biletowej należały tylko Warszawa, Ząbki oraz Marki. Po długich rozmowach przyszła pora na kolejną gminę. 

Łomianki w I strefie

W piątek gmina Łomianki doszła do porozumienia z Zarządem Transportu Miejskiego. Od 1 stycznia 2018 roku Łomianki zostaną włączone do pierwszej strefy biletowej w Warszawie. Porozumienie podpisali dyrektor ZTM Wiesław Witek, burmistrz Łomianek Tomasz Dąbrowski i wójt gminy Czosnów Antoni Kręźlewicz.

O decyzji poinformowała wiceburmistrz Warszawy Renata Kaznowska. Umieściła na swoim Twitterze post.

Kolejnym krokiem w procedurze będzie zatwierdzenie dokumentu przez Radę Warszawy. Radni będą musieli przesunąć zasięg I strefy biletowej oraz wyznaczyć nowe przystanki graniczne między I a II strefą. Po zmianie I strefa będzie kończyła się na granicy między Łomiankami a gminą Czosnów. 

Ile mieszkańcy Łomianek będą płacić za bilety? Za jednorazowe - 4,4 zł, a za 30-dniowe – 110 zł. Do tej pory co miesiąc wydawali o 70 zł więcej.

Nowe nazwy i godziny

To nie jedyne zmiany związane z komunikacją miejską w Łomiankach. Zmienić mają się również nazwy autobusów. Linie BIS na busy podmiejskie 730, które będą jeździły aż do Czosnowa; Ł1 oraz Ł2 w miejską 150, natomiast 701 w miejską 250. 

Autobusy będą kursowały także częściej. Linia 150 - w szczycie co 10 minut, poza nim co 15 minut oraz co 30 minut w święta, a 750 - co 20 minut w godzinach szczytu i co 30 minut poza nimi. Nocnym autobusem N56 będzie można jeździć w nowym roku codziennie. 

ZTM poinformowało również, że planuje dofinansować wspomniane linie autobusowe. W tym roku o 30 tys. złotych miesięcznie, a w następnym o 464 tysięcy złotych miesięcznie.

Co sądzisz o tej decyzji? Podziel się swoim zdaniem. Napisz do nas na metrowarszawa@agora.pl lub w wiadomości prywatnej na Facebooku. 

embed

Taksówkarze, którzy ratują życie. W Warszawie jest ich prawie 70

 

Więcej o: