Wydarzenia w Warszawie - weekend. Już lada dzień Mikołajki. Wybierz się na świąteczny targ

Co robić w weekend w Warszawie? Przede wszystkim wybrać się na świąteczne zakupy. Na początku grudnia można już odwiedzać różnego rodzaju targi i markety świąteczne. Ale nie tylko.

Piątek 1 grudnia

Targi Polskich Projektantów

Świąteczna edycja Targów Mody Shop Local w Blue City to już tradycja. Kolejne odbędą się od 1-3  grudnia (piątek - niedziela).

W wydarzeniu udział wezmą wyselekcjonowani projektanci i marki z całej Polski, którzy zaprezentują swoje kolekcje oraz bogaty wybór prezentów. Shop Local! to targi łączące modę, wzornictwo i asortyment dziecięcy.

10:00 - 22:00 (piątek - sobota)
10:00 - 20:00 (niedziela)

Blue City, ul. Aleje Jerozolimskie 179, Warszawa

Warsaw Burlesque Night vol. 6 Burlesque Christmas

W klubie VooDoo odbędzie się pokaz burleski. 

Na scenie wystąpią:
Red Juliette
Kim Lee
Bunny de Lish
Miss Mistress
Madame de Minou - Burlesque Artist
Miss Lilett

Wieczór poprowadzi Mona Pepper.

Otwarcie: 20:00
Start pokazów: 21:00
Bilety: 55 zł
W dniu wydarzenia: 60 zł

Dubbingi Sejmowe - Nocne Obrady - The Best Of

W Klubie Komediowym odbędzie się wieczór z dubbingami sejmowymi. 

"Będziemy dubbingować fragmenty różnych debat i innych politycznych filmów - związanych z polityką i politykami, w gmachach parlamentów, ale też w zwykłych sytuacjach, na ulicy, spacerze, rowerze i gdziekolwiek się pojawiają i dają nagrać. Podłożymy głosy pod polskich polityków, ale też tych z egzotycznych parlamentów z prawie wszystkich kontynentów. Świat wielkiej i małej polityki w zupełnie nowej odsłonie! Bo o polityce pojęcia nie mamy i nie chcemy mieć? - piszą organizatorzy.

Bilety: 20 zł

Start: 22:30

Sobota 2 grudnia

55. rajd Barbórka

Już w sobotę jedyny taki rajd w Polsce. Kultowy odcinek na ulicy Karowej. Sportowe emocje, najszybsi kierowcy, legendarne oraz najnowocześniejsze samochody.

GRAND BAZAR - modne targi - 2 grudnia

Organizatorzy zapraszają na świąteczny sezon z targami mody Grand Bazar.

Już 2 grudnia będziecie mieli okazję obejrzeć i zakupić ubrania od ponad 150 projektantów i marek z Polski i zagranicy. Ubrania, dodatki, biżuteria, kosmetyki oraz akcesoria do domu, a wszystko to na 2 poziomach zabytkowej przestrzeni Domu Towarowego Braci Jabłkowskich, w samym centrum Warszawy.

Na odwiedzających będzie czekać moc atrakcji takich jak: strefa relaksu, strefa beauty oraz kącik dla dzieci z programem warsztatów.

2 grudnia 2017
11:00-19:00
Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy, Bracka 25

HUSH Warsaw Winter Boogie

Czyli targi mody. "Będą marki, które już znacie i kochacie a także naprawdę dużo świeżych konceptów, które w ostatnim czasie pojawiły się na rynku i wpadły nam w oko" - zapewniają organizatorzy.

Gdzie: Stadion Narodowy

Start: 11:00

Międzypokoleniowe Warsztaty Dekoracji Świątecznych

"W dwie grudniowe soboty zapraszamy dzieci (w wieku od 12 lat), rodziców i dziadków na Międzypokoleniowe Warsztaty Dekoracji Świątecznych, podczas których wykonamy bombki przestrzenne oraz stroiki bożonarodzeniowe" = piszą organizatorzy.

Koszt jednego warsztatu: 25 zł od osoby

Warsztaty odbędą się w Centrum Kultury Wilanów o 11:00

Market Świąteczny

Market świąteczny odbędzie się w Kinotece. "Już 2 i 3 grudnia zapraszamy na tegoroczną edycje Marketu Świątecznego. Wydarzenie skierowane jest dla osób szukających wyjątkowych i oryginalnych prezentów dla najbliższych. Na targach polskie marki z rzeczami na co dzień niedostępnymi w sklepach" - piszą organizatorzy.

Market odbędzie się również 9 grudnia.

Start o 11:00.

Targi Rzeczy Ładnych - 10. edycja

"10. edycja najlepszych targów designu w Warszawie! 200 marek i projektantów z całej Polski w samym centrum miasta, zapraszamy na wspaniały weekend z designem, wystawami, jedzeniem, kawą i super ludźmi. Podobno trzeba tam być" - zachęcają organizatorzy.

Wydarzenie od 11 do 19 (także w niedzielę) przy pl. Trzech Krzyży 10/14.

Warszawa szlakiem czerwonych latarni

Nazywana najstarszym zawodem świata zawsze stanowiła temat wstydliwy. Mimo, że w niektórych krajach walczono z nią za pomocą metod nadzwyczaj okrutnych wszystkie okazały się nieskuteczne.

Arkadiusz Żołnierczyk zaprasza na spacer.

"Spotykamy się o godzinie 18:00 przed pomnikiem Mikołaja Kopernika. Skończymy w rejonie Barbakanu mniej więcej dwie godziny później" - informuje organizator.

Niedziela 3 grudnia

O wyjątkowości Pragi nikogo nie trzeba przekonywać. Zaskakującym aspektem, który wyróżnia ją na tle innych dzielnicy Warszawy, jest duża liczba stworzonych planów dotyczących całkowitej jej przebudowy.

Podczas spaceru, jak zapewniają organizatorzy, odkryjecie niezaistniałą Pragę zarówno w skali makro, jak i mikro. Przedstawione zostaną szerzej nieznane projekty modernistyczne, socrealistyczne i socmodernistyczne przebudowy całej dzielnicy. Zobaczycie, czy udało się coś zrealizować z tych z rozmachem kreślonych wizji.

"Zapraszam na spacer śladem spektakularnych, niezrealizowanych wizji
urbanistycznych i architektonicznych, powstałych w XIX i XX wieku dla tego
fragmentu Warszawy" - informują organizatorzy.

Spotkanie: pl.Weteranów 1863 r. (pod pomnikiem ks. Skorupki)
Przewodnik: Mariusz Prządak

"Bosch. Ogród snów"

O godzinie 12:00 oraz 14:00 Kino Muranów zaprasza do ogrodu snów.

"Bosch. Ogród snów" to dokument w reżyserii José Luis López-Linaresa odkrywający tajemnice "Ogrodu rozkoszy ziemskich" jednego z najważniejszych dzieł Hieronima Boscha i jednego z najbardziej ikonicznych i zagadkowych obrazów w historii malarstwa.

Bilety w cenie 27/29 zł.

embed

Dość wizualnego syfu! "Polska przypomina mołdawską serwetę" [MAKE POLAND GREAT AGAIN odc. 11]

Więcej o: