Socjologia Jarosława Kaczyńskiego. Nowy przedmiot na Uniwersytecie Warszawskim

"Socjologia Jarosława Kaczyńskiego" - tak nazywa się fakultatywny przedmiot, którego będą mogli w semestrze letnim uczyć się studenci Uniwersytetu Warszawskiego. Poprowadzi go Paweł Śpiewak.

"Tytuł zajęć jest celowo dwuznaczny. Warto poznać socjologiczny obraz Polski Jarosława Kaczyńskiego i zobaczyć Kaczyńskiego (z jego formacją) jako przedmiot socjologicznej obserwacji" - czytamy w opisie przymiotu na stronie UW.

Z jaką wizją utrzymuje władzę?

Fakultatywne seminarium będzie dostępne dla studentów Instytutu Socjologii w przyszłym semestrze. Prowadzącym ma być prof. Paweł Śpiewak.

Zajęcia mają odpowiedzieć m.in. na pytania "z kim i z jaką wizją świata szef PiS zdobył i utrzymuje władzę" czy też "co sprawia, że mimo wielu krytyk utrzymuje jego formacja bardzo wysoki poziom społecznego poparcia". "Po drodze oczywiście musi się pojawić pytanie o słabość opozycji politycznej" - czytamy w opisie seminarium. 

Osobno warto zobaczyć czym był pomysł tzw. IV Rzeczpospolitej i wreszcie, jakie idee i poglądy pojawiły się w trakcie kampanii wyborczej 2015 i w kolejnych latach. Oczywiście musi się pojawić kwestia mitu smoleńskiego. Szczególnej wagi nabrała problematyka obecności Polski w Unii Europejskiej.Zajęcia będą miały formę wykładów, dyskusji, analiz prasy i wypowiedzi, a także badań sondażowych.

Na razie nie udało nam się skontaktować z prof. Śpiewakiem w tej sprawie.

embed

Dość wizualnego syfu! "Polska przypomina mołdawską serwetę" [MAKE POLAND GREAT AGAIN odc. 11]

Więcej o: