Wybrałeś odbiór w paczkomacie? Uzbrój się w cierpliwość. Kolejki to niejedyne utrudnienia

Warszawskie paczkomaty pękają w szwach. Zamówienia wysyłane są do innych, często bardzo odległych punktów. Firmy kurierskie mówią, że z każdym dniem paczek będzie przybywać, a odbiór będzie trudniejszy.

Do świąt jeszcze prawie miesiąc, ale już teraz trudno jest odebrać zamówioną paczkę. Z relacji warszawiaków wynika, że paczkomaty InPost w stolicy są przepełnione.

Pół godziny stania

Michał zamówił paczkę do paczkomatu InPost przy Czerskiej. Dostał wiadomość, że automat jest zapchany, a jego zamówienie znajduje się w okolicznym lokalu firmy kurierskiej Szybki Lopez na ul. Czerniakowskiej 73/79. 

Na miejscu okazało się, że trafił do sortowni paczek. Na zdjęciach, które do nas wysłał, widać, że ludzi jest dużo, a nieodebranych zamówień jeszcze więcej.

- Nikt nic nie wie, nic nieposortowane, pół godziny stania - mówi Michał.

W punkcie odbioru panowało zamieszanie, pracownicy mieli trudności z odnalezieniem paczek klientów.

Wybrałeś odbiór w paczkomacie? Uzbrój się w cierpliwość. Kolejki to niejedyne utrudnienia

To będzie się natężać

- Paczek faktycznie jest teraz bardzo dużo. W okresie świątecznym jest tak co roku. Zamówień przybywa przed Mikołajkami, a potem jest jeszcze gorzej - mówi Łukasz, pracownik firmy kurierskiej Szybki Lopez, w rozmowie z metrowarszawa.pl. 

Przewiduje, że po Mikołajkach natężenie nie zmaleje. Problemów z odbiorem paczek można się spodziewać aż do świąt.

- Kolejki są ogromne, więc trzeba uzbroić się w cierpliwość. Niestety wielu klientów bardzo się denerwuje. Nie wytrzymują ciśnienia - dodaje. 

Z Żoliborza na Bielany

Podobna sytuacja spotkała Milenę. Zamówiła paczki do automatu InPost, znajdującego się w pobliżu jej domu. Po kilku dniach dostała SMS-a, że paczkomat, który wybrała może być przepełniony. Poproszono o zgodę na wysłanie zamówienia do innego punktu.

- Zgodziłam się, bo w wiadomości napisano, że to będzie paczkomat albo punkt odbioru w mojej okolicy. Później okazało się, że moje paczki trafiły do zupełnie innej dzielnicy - mówi.

InPost wysłał Milenę z Żoliborza na Bielany. - Specjalnie zamówiłam prezent miesiąc wcześniej, żeby nie mieć takich problemów. Okazuje się, że to nadal za późno - mówi. 

Przepełnione paczkomaty w WarszawiePrzepełnione paczkomaty w Warszawie Fot. Milena

15 paczek na sekundę

O skomentowanie sytuacji poprosiliśmy rzecznika prasowego firmy kurierskiej InPost, Wojciecha Kądziołka. Dowiedzieliśmy się, że natężenie spowodowane jest okresem przedświątecznym oraz promocjami związanymi z Black Friday. 

- To okres wytężonej pracy. W ubiegłym tygodniu dostarczyliśmy 2 mln 850 tys. przesyłek. W Black Friday liczba przesyłek do paczkomatów w porównaniu do roku ubiegłego wzrosła o 194 proc., a liczba przesyłek kurierskich o 36 proc. W miniony poniedziałek podczas 12-godzinnego dnia pracy w całej Polsce dostarczaliśmy 15 przesyłek na sekundę, co daje 54000 przesyłek na godzinę. To jest absolutny rekord - usłyszeliśmy od Kądziołka.

"Obiecujemy, że każda paczka zostanie dostarczona"

Zapewnia też, że firma cały czas pracuje nad poprawieniem jakości usług. - Jeżeli pojawiły się opóźnienia, to prosimy o cierpliwość i obiecujemy, że każda paczka zostanie dostarczona do adresata - mówi rzecznik InPost.

Kądziołek poinformował nas także, że InPost spodziewał się szczytu pocztowego w tym okresie. W ramach przygotowań podwojono liczbę skrzynek paczkomatowych do 250 tys. oraz zatrudniono dodatkowo 3000 osób i 1700 samochodów kurierskich.

Spotkały Cię podobne problemy? Opowiedz nam o tym. Napisz do nas na metrowarszawa@agora.pl lub w wiadomości prywatnej na Facebooku.

embed

Taksówkarze, którzy ratują życie. W Warszawie jest ich prawie 70

Więcej o:
Komentarze (81)
Paczkomaty InPost w Warszawie. Przepełnione paczkomaty przed świętami
Zaloguj się
 • Roland Van

  Oceniono 42 razy 40

  Darmowa wysyłka z Allegro do paczkomatow się kłania.

 • 3jw60

  Oceniono 50 razy 30

  Od początku istnienia paczkomatów korzystam z tej formy dostawy. Nigdy nie miałem problemów. Oczywiście w okresach przedświątecznych jest trudniej, ale wczoraj zebrało się kilka osób w kolejce i niektórzy zaczęli dyskusję o braku czasu. Dowiedziałam się, że od kilku dni nie mieli czasu odebrać paczki. I do kogo pretensje?

 • kk345

  Oceniono 40 razy 28

  "Zgodziłam się, bo w wiadomości napisano, że to będzie paczkomat albo punkt odbioru w mojej okolicy". Gdyby Milena uważnie przeczytała tego SMSa, to wiedziałaby, ze przekierowują do najbliższego WOLNEGO paczkomatu, piszą to wyraźnie, więc może to być dowolny paczkomat, choćby na drugim końcu miasta.

 • swiroslaw_zbawiciel

  Oceniono 29 razy 17

  Z Żoliborza na Bielany... Straszne! Przekierowano do paczkomatu w sąsiedniej dzielnicy.

 • happyhusky

  Oceniono 14 razy 14

  allegro ogłosiło darmowa przesyłkę inpost i są efekty. Nie ma się co dziwić, że wszyscy korzystali i zaoszczędzili parę złotych. Tylko czemu teraz się dziwią, ze inni zrobili tak samo. ludzie są troszkę dziwni i często niekonsekwentni w swoich poczynaniach :)

 • ndjamena

  Oceniono 21 razy 13

  Bez przesady. Kupiłem wszystkie prezenty świąteczne w promocji urodzinowej Allegro, pewnie tak jak pół Polski. Do połowy tygodnia promocji paczki szły jak w zegarku. Jednak potem zrobil sie zator. Jednak brałem od początku pod uwagę możliwość opóźnień. Kto nie brał, ten naiwniak.

 • Daniel Stawicki

  Oceniono 15 razy 11

  Przecież w zeszłym tygodniu byla promocja na Allegro ze zakupy powyżej 10 PLN wysyłają gratis do paczkomatów. Ja sam z zona chyba ze 20 zamówień złożyłem także na pierdoły typu skarpetki za 12 PLN. Ale generalnie forma dystrybucji mega mi odpowiada. Poczta Polska może pomażyć o takim komforcie. A kurier jednak wiąże na dzień do danego miejsca. A izeby nie było tydzień temu rozbudowali kolo mnie paczkomat.

 • duckoff

  Oceniono 23 razy 11

  Mnie też to dotknęło ale u tak to lepsze niż poczta polska.

 • polskirozlamacz

  Oceniono 12 razy 8

  "Michał zamówił paczkę do paczkomatu InPost przy Czerskiej."

  Serio, wklejacie do artykułu wypowiedź kolegi z redakcji?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX