Zima zaatakowała stolicę. Warszawiacy zaskoczeni, ale wcale nie śniegiem

Opady śniegu mogły sparaliżować stolicę, ale okazuje się, że tak się nie stało. Wręcz przeciwnie, policja podaje, że sytuacja na drogach jest dobra. Ludzie jeżdżą ostrożniej. Jak wygląda biała Warszawa?

W czwartek, zgodnie z prognozami, na ulicach Warszawy zaczęło robić się biało. Temperatura jednak przekracza zero stopni, więc śnieg raczej nie utrzyma się w mieście. Na razie jednak możemy cieszyć się zimową odsłoną stolicy.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia o intensywnych opadach śniegu - dla woj. mazowieckiego pierwszego stopnia. Po 10 temperatura w Warszawie wynosiła 0 stopni Celsjusza, wiatr wiał z prędkością 4 m/s.

Tworzą się korki, ale sytuacja nie odbiega zbyt od tego, co dzieje się zwykle na stołecznych ulicach.

Mapa natężenia ruchu przed 10 ranoMapa natężenia ruchu przed 10 rano google

Potwierdza to stołeczna policja. Na ulicach jest mniej wypadków, bo ludzie jeżdżą ostrożniej. Nie ma też większych utrudnień. - Na razie na naszych drogach jest bezpiecznie - informuje biuro prasowe Komendy Stołecznej Policji.

Zima nie zaskoczyła drogowców

Nie ma też zagrożenia gołoledzi. - Posypywarki ustawiły się na punktach startowych o 5:20 - mówi rzecznik Zarządu Oczyszczania Miasta Magdalena Niedziałek. O 6:15 na ulice, którymi jeździ komunikacja miejska (to 1450 km - tymi zajmuje się ZOM) wyjechały 164 pojazdy. - Akcja trwała trzy godziny, trwają kontrole, czy działania zostały przeprowadzone odpowiednio - dodaje rzecznik.

ZOM na bieżąco kontroluje sytuację, korzystając z prognozy pogody i danych ze stacji wczesnego ostrzegania przed gołoledzią. W terenie są też kontrolerzy, którzy sprawdzają realny stan nawierzchni. - W tym momencie wszystkie ulice, którymi jeździ komunikacja miejska, są zabezpieczone przed śliskością - mówi Niedziałek. 

Tak dziś wygląda Warszawa:

Bałwan na balkonie? To może się dziś udać.

Choć generalnie nie ma utrudnień, w niektórych miejscach tworzą się korki.

Jak wygląda sytuacja u Was? Piszcie i wysyłajcie zdjęcia na metrowarszawa@gazeta.pl albo w prywatnej wiadomości na naszym Facebooku.

embed

Opuszczony cmentarz w Otwocku. Przyjeżdżają tu Żydzi z całego świata

Więcej o:
Komentarze (13)
Zima w Warszawie. Śnieg na ulicach. Korki, utrudnienia w ruchu? Nie jest źle
Zaloguj się
 • rownowaznik

  Oceniono 30 razy 24

  To czym w końcu są zaskoczeni Warszawiacy ? Bo chyba nie tym, że jest kolejny durny artykuł na gazeta.pl.

 • o_kulson_nac

  Oceniono 20 razy 18

  >> Zima zaatakowała stolicę. Warszawiacy zaskoczeni, ale wcale nie śniegiem
  To czym, bo w "treści" nic nie napisano. Właściwie można powiedzieć "nic nie napisano" i byłoby ok, gdyby nie obiecujący tytuł. Czym ci warsiewiacy zaskoczeni? beznadziejnością gazeta.pl? Nie to przestało już zaskakiwać. Jest źle, szukacie widoku dna od spodu.

 • siwywaldi

  Oceniono 37 razy 17

  A może zamiast straszyć Armagedonem, zajęli byście się tym:
  Temperatura na plusie, prószący ledwo śnieżek sam topi się na jezdniach, ale DEBILE od dróg, walą sól, niczym rybacy konserwujący śledzie w beczkach. Rano na odcinku Ursynów-Trasa Ł tylko w ciągu Alei Niepodległości widziałem CZTERY sypiące solarki. A na samej Trasie Ł jadąc w kierunku Pomnika lotnika, kolejne dwie.

  Czy KTOŚ w tym mieście się wreszcie ocknie i opanuje? Toż za komuny BARDZIEJ szanowano warszawską zieleń rosnącą wzdłuż głównych ulic !

 • pulbek

  Oceniono 5 razy 3

  Tu nie trzeba Bundeswery, tu wystarczy minus cztery

 • Czesia D.

  Oceniono 6 razy 2

  No ja tam czuje się zaskozona, że trzeba ostrzegać ludzi, że w czasie burzy może ich trafić piorun :) I to jeszcze w formie karteczek na balkonie :D

 • justas32

  Oceniono 9 razy -1

  Warszawiacy są zaskoczeni - że już zima, a PIS ciągle u władzy ...

 • nowy4444

  Oceniono 15 razy -5

  Fajne błocko na mniejszych ulicach i chodnikach. Dzięki Haniu z PO że jak zwykle zdałaś egzamin. Czas wskakiwać w samochód i do Wawra na zasłużony odpoczynek bo nie zdążysz przed korkami.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX