Tej podróży do Warszawy pasażerowie długo nie zapomną. Przez wszy musieli zatrzymać pendolino

Pociąg Pendolino w drodze z Krakowa do Warszawy musiał zostać zatrzymany. Powodem były wszy wyskakujące z głowy bezdomnej pasażerki, która podróżowała pociągiem bez biletu.

Informacja pojawiła się w serwisie RMF FM. Rzeczniczka PKP Intercity potwierdza, że doszło do zdarzenia. Chodzi o pociąg pendolino relacji Kraków-Gdynia, który wyruszył z Krakowa o 5:46.

Z włosów wyskakiwały wszy

- Okazało się, że do pociągu weszły dwie osoby bezdomne - kobieta i mężczyzna. Gdy pociąg wyruszył, zajęli miejsca w wagonie bezprzedziałowym. Pasażerowie dostrzegli, że z włosów podróżnej wyskakują wszy lub inne robactwo. Kierownik pociągu podął decyzję o zatrzymaniu go w okolicach Miechowa, mimo że pendolino się tam nie zatrzymuje - informuje Agnieszka Serbeńska z biura prasowego PKP Intercity.

Jak dodaje, na miejsce została wezwana policja. Okazało się, że para podróżuje bez biletu, w dodatku po wejściu do pociągu zaczęła spożywać alkohol. - W związku z tym, że bezdomni stwarzali pewne zagrożenie dla pasażerów, musieli zostać wyprowadzeni - podkreśla Serbeńska.

Pociąg zostanie poddany dezynsekcji

Fotele, które zajmowali bezdomni zostały oznaczone, tak aby żaden pasażer tam nie usiadł. - Pociąg zostanie poddany dezynsekcji - przekonuje Serbeńska. 

Pociąg wyruszył w dalszą drogę do Warszawy z ponad 40-minutowym opóźnieniem.

Masz jakieś ciekawe, zaskakujące historie z pociągów czy metra? Napisz do nas na metrowarszawa@agora.pl lub wyślij prywatną wiadomość na Facebooku.

Pociąg przyszłości, o którym marzy Mateusz Morawiecki. Podróż z Krakowa do Warszawy trwałaby tylko 15 minut

embed
Więcej o:
Komentarze (156)
PKP. Musieli zatrzymać pociąg pendolino jadący do Warszawy. Powód? Wszy
Zaloguj się
 • tralalumpek

  Oceniono 164 razy 142

  tja, miejsca zostaly oznaczano a wszom napisano kartki: siedziec, nie ruszac i i nie przeskakiwac na inne siedzenia...

 • pan.szklanka

  Oceniono 141 razy 97

  Ależ to alegoria "dobrej zmiany". 40 minut opóźnienia to 4 lata kadencji parlamentu. Bezdomni to władza, która nigdy nie powinna znaleźć się na salonach. Wszy, które się rozlalzły to marsz nacjonalistów. Pytanie kto zostanie kierownikiem pociągu, zwanym Polską i jak długo zajmie dezynsekcja.

 • gangut

  Oceniono 86 razy 76

  Wszystko przez bezkarność bezdomnych. "Wyprowadzono ich". A koszty oczywiście poniosło PKP i pasażerowie. Gdyby te koszty bezdomni musieli odpracować przy ścinaniu lasu, ze stawką 3 zł za godzinę - mniej byłoby chętnych na darmowe przejażdżki.

 • grey-sky

  Oceniono 57 razy 55

  Zaczyna się czas podróży bezdomnych. Po co marznąć na dworze jak można wsiąść do pociągu, autobusu lub tramwaju.
  A potem taki obrazek: w połowie autobusu tłok,a w drugiej połowie siedzi bezdomny i zasmradza otoczenie.

 • Antoni Jakubowski

  Oceniono 50 razy 50

  Niestety , to jest też bolączka warszawskich autobusów. Niektóre siedzenia tak potwornie śmierdzą po koczującym bezdomnym.Pan kierowca jest w swojej kabinie, lecz on w końcu ma prowadzić autobus , a nie użerać się z bezdomnym...To nie ma związku z polityką, ten stan trwa dłużej, ale nikt do tego się nie zabiera, ani straż miejska, ani policja. Tak jakby tematu nie było...

 • Złoty Potok

  Oceniono 57 razy 47

  Pamiętam czasy , żeby wejść na peron trzeba było wykupić peronówkę . Za brak peronówki można było oberwać mandacik . Kontrolami wyrywkowo zajmowała się SOK "Służba Ochrony Kolei"
  Gdyby teraz one obowiązywały podobne ekscesy nie miały by miejsca , a poza tym do Pendolino miało się wchodzić za okazaniem ważnego wykupionego biletu na Intercity premium . Podróżuję tym pociągiem od czasu do czasu i zauważyłem brak od jakiegoś czasu kontroli biletów przy wejściu do pociągu . Czyżby równanie standardu podróżowania przy drożejących biletach leciało w dół w postaci wkładki proteinowej w postaci pcheł ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX