W tym roku miejski sylwester odbędzie się w nowym miejscu. Gdzie Warszawa przywita Nowy Rok?

Warszawski sylwester tradycyjnie odbywa się w różnych przestrzeniach miasta. Biorą w nim udział dziesiątki tysięcy warszawiaków i turystów. Rok 2018 przywitamy na placu Bankowym.

Sylwestrowa zabawa miasta tym razem odbędzie się na placu Bankowym. O nowej lokalizacji są powiadamiani przede wszystkim mieszkańcy: "W związku z tym, że jesteście Państwo sąsiadami tego wydarzenia, pragniemy poinformować Was o nim w pierwszej kolejności".

"Zdajemy sobie sprawę, że przygotowania związane z montażem sceny, próbami oraz samą zabawą witającą nowy 2018 rok mogą wiązać się z pewnymi niedogodnościami. Z góry za nie przepraszamy i będziemy dokładać wszelkich starań, aby były jak najmniej dotkliwe" - napisano w liście z Urzędu Miasta.

Więcej informacji wkrótce

Warszawski sylwester był organizowany w różnych miejscach miasta: na placach Zamkowym, Piłsudskiego, Konstytucji, Defilad oraz na błoniach Stadionu Narodowego.

Informacje o przygotowywanym koncercie, gwiazdach, atrakcjach, pokazie ogni sztucznych, ale także o zmianach w komunikacji i ruchu drogowym oraz parkowaniu ratusz obiecuje podać wkrótce.

Co sądzicie o tej lokalizacji? Piszcie na metrowarszawa@agora.pl albo w prywatnej wiadomości na Facebooku.

embed

Opuszczony cmentarz w Otwocku. Przyjeżdżają tu Żydzi z całego świata

Więcej o:
Komentarze (16)
Sylwester w Warszawie. Gdzie Warszawa przywita Nowy Rok?
Zaloguj się
 • 1pytanie

  Oceniono 23 razy 17

  Myślałem, że w Świątyni Opatrzności....

 • awoj1

  Oceniono 12 razy 12

  Najgłupsza lokalizacja jaka może być. Przenieście ją na place Zamkowy lub Defilad póki jeszcze czas.

 • peppers01

  Oceniono 16 razy 8

  Osobiście jest mi wszystko jedno (co nie znaczy, że dla innych może być to istotną kwestią) gdzie zostanie zorganizowany `miejski` sylwester gdyż i tak nie zamierzam się na niego wybrać. Powód jest prosty, nie przepadam za imprezami plenerowymi przy mroźnej/chłodnej aurze.
  Niestety może się okazać , że w tym roku nie będzie czego świętować. Przynajmniej dla osób ceniących sobie demokrację, trójpodział władzy oraz swobody obywatelski.
  Zresztą może się jeszcze okazać, że władze odwołają całą imprezę lub też zostanie ona zdominowana przez środowiska narodowo-radykalne.
  Jeśli zaś chodzi o sam Plac Bankowy to jest to taka sobie lokalizacja dla imprezy masowej. Przecież to jest mały placyk. Czemu nie można zorganizować sylwestra na przykład na błoniach Stadionu Narodowego tylko koniecznie trzeba się kisić w ciasnym centrum?
  No i oczywiście idę o zakład, że podczas tegoż sylwestra stacja Merto Ratusz-Arsenał zostanie zamknięta.

 • srauciepies666

  Oceniono 9 razy 7

  Myślałem o Krakowskim Przedmieściu

 • zerozer52

  Oceniono 5 razy 3

  Na Nowogrodzkiej, ku..., zróbcie.

 • fishbank

  Oceniono 3 razy 1

  A może na Żoliborzu ! (no nie,koty nie lubią fajerwerków)

 • izak31

  0

  Sylwester gdzie mieszkają głównie emeryci. Ludzie starsi czeso mają problemy z sercem i miasto chce ich wykończyć dudniącymi basami? to nieludzie urzadzac taka zabawę w takim miejscu. Pijani beda demolowac witryny sklepowe i samochody mieszkańców.

 • sacc77

  Oceniono 11 razy -5

  Interesuje mnie dlaczego tępa bufetowa "uszczęśliwia" coraz to innych mieszkańców miasta ryczącymi im pod oknami gigantofonami oraz "odwiedzinami" pijanej tłuszczy natomiast ani razu nie zorganizowała miejskiego sylwestra u siebie pod oknami?
  Przecież to 5takie szczęście, taka sielska rozkosz...
  Prawda tępa krowo?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX