Wydarzenia w Warszawie - weekend. Największy festiwal popkultury w Polsce, koncert O.S.T.R.

Listopadowy weekend w Warszawie nie może być nudny, nawet jeśli pogoda nie dopisze. Zobaczcie, ile atrakcji czeka na was w najbliższych dniach!

24 listopada - piątek

Warsaw Comic Con

Największy festiwal popkultury w Polsce już 24-26 listopada w Ptak Warsaw Expo (Nadarzyn, al. Katowicka 62).

Gwiazdy seriali, komiksy, cosplay i wiele innych atrakcji. Pierwszy Warsaw Comic Con odwiedziło blisko 47 tysięcy osób, a festiwal swoją obecnością uświetnili światowej sławy aktorzy, Gwiazdy Gra o Tron, Breaking Bad, Pamiętniki Wampirów, Teen Wolf oraz The 100. W tym roku organizatorzy planują powtórzyć, a nawet przebić sukces poprzedniej edycji.

15th Warsaw Jewish Film Festival

15. Warszawski Festiwal Filmów o tematyce żydowskiej odbywa się w dniach 24-30 listopada w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN i w JCC Warszawa. WJFF skupia się wokół tematyki żydowskiej, której poświęcone są najlepsze i najnowsze produkcje filmowe z całego świata. W programie 40 filmów z Izraela, Polski, Węgier, Holandii, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Rosji, Argentyny, Belgii, Francji, Wielkiej Brytanii, Australii i Niemiec.

Wstęp bezpłatny na wszystkie pokazy festiwalowe (z wyjątkiem gali otwarcia i zamknięcia, na które obowiązują zaproszenia, oraz biletowanego pokazu filmu "Foxtrot" - bilety w cenie 10 zł do kupienia przez www.polin.pl oraz w kasie muzeum).

Premiera: Oriana Fallaci

Teatr Studio zaprasza na monodram Ewy Błaszczyk. Fallaci, jedna z najbardziej wszechstronnych, wyrazistych i "słyszanych" dziennikarek swojej epoki, tłumaczyła zawsze, że pisze o wojnie, bo wojna odsłania w ludziach to, co jest prawdziwe, obnaża ich piękno i brzydotę, głupotę i inteligencję, tchórzostwo i odwagę. Mówiła, że rozumie ludzi lepiej w stanie wojny niż w czasie pokoju. Rozmawiała i pisała wywiady z bohaterami i dyktatorami, królami i głowami państw. Pokazywała, jak tworzy się historia, bezlitośnie obnażała słabości.

Fallaci to także jedna z nielicznych europejskich bohaterek życia publicznego, której biografia nierozerwalnie splata się z ostatnimi 27 latami polskich przemian ustrojowych. Inspiracją dla monodramu były również intymne fragmenty Listu do nienarodzonego dziecka. Tym razem o wojnie osobistej. To bolesna rozmowa z kimś, kto nie istniał. To spowiedź, a zarazem próba pogodzenia się ze światem i z samą sobą. O najdrudniejszym doświadczeniu opowiada już nie tylko rewolucjonistka, ale przede wszystkim kobieta. Spektakl o godz. 19.

O.S.T.R.

Muzyk, producent, instrumentalista, raper. Jeden z najbardziej pracowitych i utalentowanych artystów w Polsce. Od kilkunastu lat konsekwentnie podąża w raz obranym kierunku artystycznym. Na scenie hiphopowej w kraju osiągnął właściwie wszystko. Już 24 listopada wystąpi w Klubie Stodoła (ul. Batorego 10). Otwarcie drzwi o 19, o 20 - start koncertu. Bilety - 58 zł (stojące), 78 zł (balkon).

Dubbingi niszczą: Polskie seriale

Kultowe polskie seriale z zupełnie nową, zaskakującą ścieżką dubbingową! "Klan", "M jak Miłość", "Jan Serce", "Matki żony i kochanki" i wiele innych. Każdy z nas oglądał (ogląda?) choć jedną polską telenowelę, czas odwiedzić naszych ulubieńców: Ryśka, rodzinę Mostowiaków, wpaść na obiad do Złotopolic i zajrzeć do sandomierskiej parafii!

Improwizatorzy będą na żywo podkładać głos do wyciętych klipów z najpopularniejszych polskich seriali, by razem z publicznością zagubić się "W labiryncie" uczuć, związków, zdrad i smaczków typowych dla oper mydlanych! 22:30 w Klubie Komediowym (ul. Nowowiejska 1), bilety: 25 zł normalne, 15 zł ulgowe.

25 listopada - sobota

12. Festiwal Warszawski Niewinni Czarodzieje: „Kulturalni Chuligani” - Dzień 6

Patronami tegorocznej edycji są kulturalni chuligani - prekursorzy, kontestatorzy, reprezentanci kontrkultury czy też kultury alternatywnej, którzy na przestrzeni XX wieku inspirowali rzesze i wywoływali w odbiorcach głód zmiany.

10-18 - muzyka nie-poważna. Wystawa fotografii Marka Karewicza
Miejsce: Fotoplastikon, al. jerozolimskie 51 (oficyna)
bilety w cenie 4 zł do nabycia w kasie Fotoplastikonu
wystawa czynna do 2 grudnia (w środy, czwartki, piątki i soboty)

12 - Bądź jak Adam Słodowy. Warsztaty z majsterkowania
Prowadzenie: Barbara Sowa, Alicja Rzeczkowska, Sylwia Czubkowska / majsterki.pl
miejsce: ul. mińska 65 lok. 246

20 - Awantury muzyka jazzowego. Koncert M. Urbaniaka i silent disco,
zagrają dla nas Yellen, Barthvader i Krystian (połowa duetu Exboyfriends).
miejsce: ul. Powązkowska 44

"Z 19 Dzielnicy przez kolonię Schultza do ogrodu Unruha"

Spacer, podczas którego poznamy wiele twarzy Woli. Jeszcze w XIX wieku dominowały tutaj drzewa w ogrodach, pojezierza glinianek i liczne wiatraki. Popularnymi miejscami zabaw i spacerów były ogrody: Aleksandra Unruha, Rudolfa Ohma, Goebla i Karola Schultza. Rozrywka przybierała czasem niezwykłe formy, tu bowiem odbyły się ostatnie publiczne egzekucje.

W II poł. XIX wieku miejsce tego sielankowego krajobrazu zajęły budynki wielkich fabryk, dymiące kominy i wybrukowane ulice, obudowane nędznymi kamienicami. Okolica ta miała jak najgorszą opinię, uważano ją wręcz za swoiste epicentrum bandytyzmu. Po II wojnie światowej kontynuowano robotnicze tradycje Woli. Zakłady, które powstały, stały się jednymi z najpotężniejszych w Polsce.

Spacer będzie obfitował także w perły architektoniczne. Zobaczymy m.in.: neorenesansowy pałacyk, "jedną z najbardziej odważnych i twórczych artystycznie kreacji międzywojennej architektury sakralnej", modernistyczną fabrykę autorstwa duetu Gelbard i Sigalin, zaskakujące osiedle doświadczalne oraz efektowne współczesne realizacje. Przedstawione będą także mało znane, niezrealizowane projekty z czasów PRL-u i historia mitycznej "Syberii", gdzie wśród kilometrów bocznic kolejowych, setek wagonów "noże błyskały na co dzień, pito na umór i rabowano, co popadło".

Spotkanie o godz. 13, ul. Towarowa 5, róg ul. Kolejowej. Spacer poprowadzi przewodnik Mariusz Prządak z Praskiej Ferajny. Przybliżona trasa: Kolejowa, Przyokopowa, Szarych Szeregów, Korczaka, Kasprzaka, Hrubieszowska, Przyokopowa, Grzybowska, Karolkowa, Wolska, al. Solidarności.

Spacer nie jest biletowany, ale na zakończenie bardzo mile widziany suty pourboire

Winyle w Hybrydach

Kup, sprzedaj lub wymień płyty winylowe, czyli tradycyjne targi płytowe w klubie Hybrydy (ul. Złota 7/9). Zapraszamy całe rodziny, od 15 do 19.

Andrzej kontra Janusz!

Real kontra Barcelona, Gołota vs. Tyson, Andrzej vs. Janusz. Pojedynki mistrzów zawsze budzą emocje i powodują, że fani jednych i drugich szaleją. Po walce stoczonej na niebiańskiej arenie wszystko w końcu stanie się jasne! Aby odpowiednio dopingować naszych idoli, pastujemy sandały, prasujemy białe skarpety, wyciągamy najbardziej błyszczące reklamówki BOSS i spotykamy na parkiecie! Ostrzegamy, że Andrzej ze względu na swoje imieniny może dostać pewne fory...

W pełnym składzie wystąpi:
Piosenka jest dobra na wszystko

Organizatorzy: Zwykłe Życie x NIEBO

Start w Niebie (ul. Nowy Świat 21) o 22:30, do 23:30 lista FB free (należy kliknąć "wezmę udział"), potem 20 zł. Wstęp od 20. roku życia.

26 listopada - niedziela

BACH 200 UW – 200 kantat Bacha na 200-lecie Uniwersytetu Warszawskiego

Tym razem w uniwersyteckim cyklu wystąpi Orkiestra Barokowa Akademii Muzycznej w Krakowie wraz z solistami - studentami Wydziału Wokalnego tej uczelni. Młodzi krakowscy muzycy wykonają kantaty BWV 21 "Ich hatte viel Bekümmernis", BWV 70 "Wachet, betet", BWV 161 "Komm du süsse Todesstunde", zaś całość poprowadzi Marek Toporowski.

Koncert organizowany jest przez Fundację Uniwersytetu Warszawskiego oraz Biuro Promocji UW we współpracy z Instytutem Muzykologii UW.  Auditorium Maximum UW (Krakowskie Przedmieście 26/28), godz. 18:00. Wstęp wolny

Gogol Bordello

Gogol Bordello powraca do Polski w ramach trasy promującej najnowszy album "Seekers and Finders"! Występ formacji, będący mieszanką żywiołowego punkrocka i muzyki cygańskiej, poprzedzi koncert gościa specjalnego, formacji Lucky Chops.

Powstały w 1999 roku zespół Gogol Bordello zaczerpnął swój styl od wschodnioeuropejskich kapel punkowych, osadzając go mocno w realiach alternatywnego nowojorskiego rocka. Na czele zespołu stoi charyzmatyczny Eugene Hütz, Amerykanin ukraińskiego pochodzenia. W skład kapeli wchodzą także reprezentanci m.in. Rosji, Etiopii, Ekwadoru oraz USA.

Bilety po 135 zł (stojące). 18 - otwarcie drzwi, 19:30 - rozpoczęcie koncertu. Klub Stodoła (ul. Batorego 10).

embed

Opuszczony cmentarz w Otwocku. Przyjeżdżają tu Żydzi z całego świata

Więcej o: