Tak Pałac Kultury zachęca do zwiedzania tarasu. "Przestańcie siać panikę"

Na Facebooku Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie pojawiła się grafika, mająca zachęcić do odwiedzania tarasu widokowego. Pod postem rozgorzała dyskusja.

Kula burząca Pałac Kultury i Nauki oraz wielki napis "Odwiedź TARAS WIDOKOWY zanim ZBURZĄ PAŁAC". Taka grafika pojawiła się wczoraj na oficjalnym profilu facebookowym PKiN w Warszawie. 

Prowadzący profil nawiązują w ten sposób do dyskusji dotyczącej ewentualnego zburzenia warszawskiego Pałacu Kultury i Nauki. Pomysł ten wraca co jakiś czas. Tym razem odświeżył go minister kultury w rządzie PiS.

Piotr Gliński powiedział podczas rozmowy z RMF FM, że nie miałby nic przeciwko, gdyby PKiN został zrównany z ziemią. Przyklasnęli mu inni politycy: zarówno Radosław Sikorski, jak i Mateusz Morawiecki. Minister finansów dodał nawet, że jest to jego marzenie od 40 lat. 

"Unlike za upolitycznienie"

Wielu osobom obserwującym profil PKiN nie podoba się taka forma promocji. Zarzucają prowadzącym go nieelegancką próbę wykorzystania politycznej rozgrywki do promocji Pałacu. 

Część z nich uważa także, że to niepotrzebne robienie szumu wokół tego tematu. Większość jest zdania, że do zburzenia na pewno nie dojdzie. 

Że co? Chyba żarty sobie robicie, czemu by mieli burzyć?
Przestańcie siać panikę. Chyba każdy rząd coś takiego walnął. To nawet nie są żadne plany, tylko zwykłe gadanie, a wy panikujecie, jakby były już konkretne kroki wykonane w tym kierunku...

M.in. takie komentarze można znaleźć pod grafiką.

Chcesz podzielić się swoim zdaniem na temat tej sprawy? Napisz do nas na metrowarszawa@agora.pl lub napisz do na na Facebooku.

embed
Więcej o: