Znaleźli Marcepana w polu kukurydzy. Okazało się, że ma duży problem. "Nikt nie zasługuje na takie cierpienie"

Marcepan to bezpański pies z wadą wrodzoną - wykręconą o 180 stopni tylną łapką. Zajęła się nim jedna z warszawskich fundacji. I dzięki pomocy ludziom już zebrała pieniądze na operację i rehabilitację zwierzaka.

Marcepan to młody kundelek, znaleziony na polu kukurydzy. Jego wielki problem to wykręcona o 180 stopni tylna łapka - piesek taki się urodził. Ledwo porusza się na drugiej kończynie, również chorej.

Duże koszty operacji

Zwierzęciem zaopiekowała się Fundacja Serce dla Zwierząt z Warszawy, która od trzech lat ratuje skrzywdzone bezdomne psy i koty. Marcepanem obiecał zająć się chirurg ortopeda dr Zdeb z Leg Wetu. Jednak koszty operacji są ogromne.

- Wierzę w ludzi i ich ogromne serca - mówi Sylwia Olechniewicz, prezes Fundacji. - Marcepan to młody piesek, całe życie przed nim. Nikt nie zasługuje na takie cierpienie. Możemy sprawić, że nie będzie inwalidą. Proces będzie długotrwały, ale najlepsi z najlepszych lekarze dają nam duże nadzieje na to, że pies będzie biegał i cieszył się sprawnością - zaznacza.

Już 21 tys. na koncie Marcepana

I faktycznie, serca ludzi okazały się ogromne. Choć akcja trwa do 20 stycznia, już teraz zebrano aż 21 tys. zł, czyli ponad dwa razy więcej niż potrzeba na zabieg (stan na 27 listopada).

Niedawno Marcepanek miał wykonaną tomografię komputerową. Obyło się bez komplikacji. Piesek odpoczywa w domu. "Wyniki badań zostaną przekazane chirurgowi ortopedzie, a następnie wyznaczony zostanie pierwszy termin operacji" - czytamy na profilu fundacji na Facebooku.

"Łzy, szczęście, niedowierzanie! Nawet nie wiemy, co napisać i jak dziękować Państwu za zaufanie, za pomoc, za wsparcie i taką ogromną mobilizację! Udało się nam! Udało! Jest moc! Dziękujemy w imieniu Marcepana!" - napisali uradowani organizatorzy.

Jak dodają, przed nimi ciężkie miesiące. - N pewno nie będzie łatwo, ale zrobimy wszystko by nie zawieść państwa zaufania oraz pomóc psiakowi odzyskać sprawność - piszą.

Kilka dni temu piesek miał już wykonane badanie tomografem komputerowym. Powoli przygotowuje się do operacji.

embed

Schronisko w którym nie ma klatek. Psy żyją tu jak w raju

Więcej o:
Komentarze (77)
Znaleźli go w polu kukurydzy i zorganizowali wielką zbiórkę. "Na nowe nóżki dla Marcepana"
Zaloguj się
 • laerke

  Oceniono 106 razy 98

  Jednak jest w ludziach (niektorych duzo serca)!

  Sloneczna historia. Czekamy na dobre wiadomosci.

 • ola1840

  Oceniono 76 razy 68

  Prosimy o aktualizacje, kiedy piesek bedzie po operacji :)

 • az555

  Oceniono 52 razy 46

  słyszałem o kolesiu z Torunia,co też ma łapki powykręcane w pozycji ,,z daleka od roboty".Jak dostał 20 mln od podatnika,,na badania naukowe",to sie śmiał,bo stare baby muszą dać więcej ,(jak chcą iść do Nieba)

 • re_x

  Oceniono 28 razy 26

  piszecie o kalekim psie , zarabiacie na tym- ile przekazaliście?czy tak ciężko podać przy okazji numer konta? sam znalazłem i przekazałem kilka złotych a ile wy?
  Fundacja Serce dla Zwierząt
  ul. Baborowska 5 m 76 01-464 Warszawa
  nr konta 44 1090 1841 0000 0001 2339 1619
  w tytule "Marcepan"
  Dla przelewów z zagranicy: IBAN: PL44109018410000000123391619 SWIFT: WBKPPLPP
  PayPal: fundacja@sercedlazwierzat.org

 • Tomek Jan

  Oceniono 28 razy 18

  Jedynie ktoś kto pomaga zwierzętom zasługuje aby go nazywać człowiekiem

 • je2bny

  Oceniono 24 razy 18

  Motto w Medalionach Zofii Nałkowskiej - Ludzie ludziom zgotowali taki los.

  Jego parafraza powinna brzmieć - Ludzie zwierzętom zgotowali taki los.

  Ktoś mądry kiedyś powiedział - bierz przykład ze zwierząt, a będziesz człowiekiem - nigdy nie bierz przykładu z człowieka, gdyż będziesz bydlakiem.

 • maj.basia

  Oceniono 20 razy 16

  Ludzie!!! Kocham Was !

 • kocisia

  Oceniono 18 razy 14

  Mam nadzieję, że piesek niedługo będzie biegał na zdrowych łapkach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX