92-latek wjechał na chodnik i potrącił dwie kobiety w Miasteczku Wilanów. Niechcący wcisnął gaz

We wtorek rano 92-letni kierowca hondy podczas nieudanej próby parkowania potrącił dwie piesze przy al. Rzeczypospolitej w Wilanowie. Jedna z poszkodowanych trafiła do szpitala.

Jak podaje portal tvnwarszawa.pl, 92-letni mężczyzna kierujący terenową hondą chciał zaparkować samochód przy al. Rzeczypospolitej w warszawskim Wilanowie

Reporter TVN informuje, że kierowca zatrzymał już pojazd, ale prawdopodobnie omyłkowo wcisnął pedał gazu i wjechał na chodnik. Nieszczęśliwie znajdowały się na nim dwie kobiety. Jednej z nich samochód najechał na stopę. Poszkodowana została od razu zabrana do szpitala. 

Nie odzyskał kontroli nad pojazdem

Kierowca dokonał także dużych zniszczeń. 92-latek po potrąceniu pieszych nie odzyskał panowania nad samochodem. Wjechał jeszcze w budynek, reklamę oraz drzewo. 

Kierowca hondy był trzeźwy, nic mu się nie stało. Jak informuje policja, kobiety opuściły już szpital - nie odniosły poważnych obrażeń. Postępowanie w sprawie prowadzi Komenda Rejonowa Policji II - Mokotów, Ursynów, Wilanów.

TVP Warszawa dotarło do nagrania z monitoringu. Zdarzenie wygląda na nim dramatycznie, widać m.in., jak kobiety uciekają przed hondą. 92-latek uderza też w inny samochód, który wjeżdża na parking.

Chcesz podzielić się swoją historią? Napisz do nas na metrowarszawa@agora.pl lub napisz do na na Facebooku.

embed
Więcej o: