Białołęka jak w "Przystanku Alaska". Pierwszy śnieg przyciągnął nietypowych gości

Dziś rano mieszkańców Warszawy powitał pierwszy w tym roku śnieg. W niektórych dzielnicach opady były tak silne, że zachęciły dzikie zwierzęta do wyjścia ze swoich kryjówek. Na Białołękę zawitały tego ranka łosie.

Nietypowymi zdjęciami podzielił się na swoim koncie na Facebooku były burmistrz dzielnicy Białołęka i obecny przewodniczący Koła PO Białołęka – Piotr Jaworski. Na fotografiach widać rodzinę łosi, która spokojnie przekracza Kanał Żerański na Białołęce.

Rano w drodze z dziećmi do szkoły "Przystanek Alaska". Takie małe zwierzaki – napisał  w poście Jaworski. 

Internauci są zachwyceni widokiem spacerujących po Warszawie łosi. Zwłaszcza, że można było oglądać je w malowniczym, śnieżnym krajobrazie.

Śnieg w Warszawie

Śnieg zaskoczył tego ranka mieszkańców Warszawy. Spowodował duże utrudnienia na drogach – w wielu miejscach tworzyły się korki, a ulice były śliskie.

Ze względu na utrudnione warunki na drogach doszło do wypadku. Tramwaj wykoleił się po zderzeniu z samochodem dostawczym na skrzyżowaniu ul. Woronicza z Al. Niepodległości.

Synoptycy zapowiadają, że najbliższe wtorek i środa w Warszawie będą podobne. W nocy oraz rano można spodziewać się przymrozków oraz przelotnych opadów śniegu. W ciągu dnia temperatura będzie rosła, a śnieg topniał. Cieplejszych temperatur i słońca można spodziewać się dopiero w czwartek.

Chcesz podzielić się swoimi zdjęciami lub historią? Napisz do nas na metrowarszawa@agora.pl lub napisz do na na Facebooku. 

embed
Więcej o: