Warszawa sparaliżowana. Spadł śnieg i jest ślisko. Tworzą się duże korki

W nocy niespodziewanie zaczął padać śnieg. W związku z niesprzyjającą pogodą, tworzą się duże korki. Jest ślisko!

Warszawa stoi w korkach. Wszystko przez śnieg, który niespodziewanie zaczął padać w nocy. Są duże utrudnienia na drogach.

Zarząd Oczyszczania Miasta poinformował o 42 posypywarkach, które pracują na mostach, wiaduktach i ulicach spadkowych. "Działania służb oczyszczania miasta rozpoczęły się o godz. 7.25 i potrwają co najmniej półtorej godziny. Przed śliskością zabezpieczanych jest siedem warszawskich mostów, wiadukty, estakady i takie strome ulice jak m.in. Dolna, Belwederska, Spacerowa czy Karowa. W sumie blisko 230 kilometrów jezdni" - informuje ZOM.

Tramwaj wykoleił się po zderzeniu z samochodem dostawczym

Dochodzi do wypadków i kolizji. Na skrzyżowaniu ulicy Woronicza i al. Niepodległości samochód dostawczy wjechał w tramwaj. 

W związku z wypadkiem ZTM informuje o zmianach w ruchu i utrudnieniach w kursowaniu linii: 18, 31, 174, 700. Wstrzymany został ruch tramwajowy na ulicy Woronicza. Tramwaje są kierowane na trasy zmienione:

18 - ŻERAŃ FSO - ... - Puławska - METRO WILANOWSKA,

31 - RZYMOWSKIEGO - ... - Woronicza - WORONICZA,

kursy zjazdowe do zajezdni MOKOTÓW
... - al. Niepodległości - Rakowiecka - św. A. Boboli - Wołoska - WORONICZA.

Autobusy są kierowane na trasy zmienione:

174, 700 - ... - al. Niepodległości - Domaniewska - Puławska - Woronicza - al. Niepodległości - ...

Rozpogodzenia i silny wiatr

Śnieg powoli topnieje i robi się plucha. Na poniższych zdjęciach - śnieg na Targówku.

Zima na TargówkuZima na Targówku Fot. Dariusz Borowicz / Agencja Wyborcza.pl

Po chłodnym poranku, w ciągu dnia ma być już cieplej, do 2-3°C - to, co spadnie, od razu ma się topić. Po południu będą się pojawiać rozpogodzenia, ale nawet w słońcu temperatura odczuwalna będzie mocno obniżana przez umiarkowany i dość silny wiatr, w porywach do 50-60km/h, północno zachodni. Ciśnienie zacznie rosnąć, w południe 1008hPa.

Zima na TargówkuZima na Targówku Fot. Dariusz Borowicz / Agencja Wyborcza.pl

Możliwe przymrozki

We wtorek, po nocy z lekkim przymrozkiem i przelotnymi opadami śniegu, w dzień zachmurzenie duże i umiarkowane, okresowo rozpogodzenia. Nie powinno padać, ale temperatura do około 3-4°C. Wiatr już wyraźnie słabszy, będzie skręcać na zachodni.

W środę rano także możliwy przymrozek, zaś w dzień znów około 3°C. Zdecydowanie lepiej jednak od czwartku - temperatura wyraźnie wzrośnie, przekraczając prawdopodobnie 10°C, a do tego jest szansa na słońce. Także zima na razie nietrwała.

Dzieje się coś ważnego w Warszawie? Napisz do nas: metrowarszawa@agora.pl lub wyślij prywatną wiadomość na Facebooku.

embed
Więcej o: