Seksskandal w stołecznej policji? Policjantka oskarżyła szefa o molestowanie

Wg RMF FM w KSP miało dojść do molestowania seksualnego. Jedna z naczelniczek oskarżyła o to swojego przełożonego. Jak informuje Komenda Główna Policji, sprawa trafiła do prokuratury.

Biuro Spraw Wewnętrznych Policji analizuje doniesienie jednej z policjantek, która oskarżyła swojego przełożonego o molestowanie seksualne - dowiedzieli się reporterzy śledczy RMF FM.

Chodzi o stołeczną komendę i jej wysoko postawionych funkcjonariuszy. Raport złożyła jedna z naczelniczek. Zawiadomieniem miał być objęty jeden z wicekomendantów, który, jak się do niedawna wydawało, był murowanym kandydatem na nowego szefa KSP po dymisji Rafała Kubickiego.

Sprawa jest rozwojowa?

Sprawa molestowania dotarła wtedy jednak do BSW, nominację wstrzymano i wybrano innego kandydata - gen. Pawła Dobrodzieja, który w czwartek objął stanowisko. Dzisiaj nowy szef KSP zwrócił się do Komendanta Głównego Policji o odwołanie wszystkich swoich zastępców - w tym wymienionego w zawiadomieniu do BSW.

Według reporterów RMF FM może to być wierzchołek góry lodowej - niewykluczone, że sprawa obejmie innych wysoko postawionych policjantów stołecznej komendy.

Sprawa w prokuraturze

Komenda Główna Policji poinformowała, że po uzyskaniu informacji o tym, że jeden z wicekomendantów stołecznych policji mógł dopuścić się przestępstw, sprawa została przekazana do Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Prokurator Łukasz Łapczyński, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie, potwierdził, że jednostka otrzymała takie zawiadomienie. Wspomniane materiały dotyczyły "złośliwego i uporczywego naruszania w Komendzie Stołecznej Policji praw pracownika wynikających ze stosunku pracy".

Jak czytamy w oświadczeniu prokuratury, pokrzywdzona policjantka została przesłuchana 7 listopada 2017 r. w charakterze świadka i następnie Prokuratura Okręgowa w Warszawie, wystąpiła z wnioskiem do Prokuratury Regionalnej w Warszawie o rozważenie wyznaczenia innej jednostki prokuratury do rozpoznania zawiadomienia z uwagi na fakt, iż Prokuratorzy Prokuratury Okręgowej w Warszawie z uwagi na właściwość miejscową, na co dzień współpracują z KSP w toku prowadzonych śledztw.

Odwołania a seksskandal?

Czy odwołania policjantów mają związek z doniesieniami policjantki, która złożyła raport o molestowaniu? Jak informuje Sylwester Marczak, główną, choć nie jedyną motywacją nowego szefa KSP, była chęć doboru na określone stanowiska wybranych przez siebie oficerów Policji.

embed

Opuszczony cmentarz w Otwocku. Przyjeżdżają tu Żydzi z całego świata

Więcej o:
Komentarze (55)
Seksskandal w stołecznej policji? Policjantka oskarżyła przełożonego o molestowanie
Zaloguj się
 • nicpon007

  Oceniono 32 razy 30

  Niemożliwe, teraz przecież policja jest prawa, sprawiedliwa i świątobliwa. To na pewno był przebrany prowokator Tusk ;)

 • asperamanka

  Oceniono 31 razy 27

  Ten policjant powinien dostać od Mariusza order, bo molestował podwładną, a nie podwładnego, jak chcieliby genderyści i lewacy. A poza tym zaraz się w wyniku postępowania okaże, że nie molestował tylko szukał żyletek w pochwie zgodnie z nowymi procedurami.

 • welarg

  Oceniono 22 razy 20

  Przepraszam, czy tu macają ?

 • realistas

  Oceniono 23 razy 19

  Przecież odwołani to ludzie PiSS. Oni tacy pobożni i święci.

 • sacc77

  Oceniono 26 razy 14

  Noch zesz KULSON!
  Jakiego znowu gen. Pawła Dobrodzieja?
  od kiedy psy są GENERAŁAMI?
  GENERAŁOWIE są w Wojsku Polskim oraz w BOR a w Policji sa nadinspektorzy!
  Kudy piSSowskiem obszczymurom do GENERAŁÓW?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX