Staruszek umarł na zakupach. Przed sklepem zostawił swoją ukochaną sunię. "Chce się wyć"

Mężczyzna poszedł z suczką do sklepu, zostawił ją przed wejściem. Niestety już po nią nie wrócił. Jak informuje organizacja PSOR, zasłabł i zmarł. Teraz pies szuka nowego właściciela.

W rozmowie z Metrowarszawa.pl pracowniczka organizacji pomagającej psom PSR informuje, że informacja o suczce, której właściciel nagle zmarł w sklepie, dotarła do nich od straży miejskiej.

Chce się wyć

"Pan poszedł z sunią do sklepu, zostawił ją przed sklepem, a sam poszedł robić zakupy. Sunia czekała. Pan w sklepie nagle upadł... i zmarł - mówi pracowniczka.

Wezwano straż miejską, która przewiozła psa do schroniska na Paluchu, gdzie pies w tej chwili odbywa kwarantannę. Straż miejska potwierdziła tę informację.

"Sunia jest zagubiona, przerażona, cały czas szuka, wygląda swojego pana. Nie rozumie co się dzieje. Jeśli nikt się po nią nie zgłosi będzie szukać domu. Jest starsza, ok 13 lat, nie ma jednej łapki. Miła, łagodna.Cały czas widzę tę nadzieję w jej oczach. Chce się wyć" - czytamy w opisie pod wideo, które PSOR opublikowało na swojej stronie 13 listopada.

Sunia bez łapki szuka domu

Jak dodaje w rozmowie pracowniczka PSOR, zgłosiło się kilka osób, które wykazały chęć zaadoptowania zwierzęcia.

- Jest jedna osoba, która twierdzi, że na sto procent chce przygarnąć suczkę. Ja się na razie nie cieszę, bo wiem, jak to jest - mówi i tłumaczy: W takich sytuacjach często w grę wchodzą emocje, ludzie piszą w komentarzu pod postem, że to oni adoptują psa, otrzymują wtedy mnóstwo słów uznania, a potem rzeczywistość wszystko weryfikuje. To starszy pies, bez jednej łapki, który wymaga odpowiedniej opieki, nie może mieszkać w mieszkaniu na 5. piętrze bez windy, trzeba się z tym liczyć. Po spotkaniu przedadopcyjnym będziemy wiedzieć, czy osoba, która się zadeklarowała posiada odpowiednie warunki i w dalszym ciągu chce psa chce zatrzymać. 

Jak dodaje pracowniczka PSOR pies stracił łapkę również w tragicznych okolicznościach. - Siedział na krawężniku przy przystanku autobusowym, jego pan stał dalej. Wjeżdżający na przystanek autobus zmiażdżył mu łapę - musiała zostać amputowana - opowiada.

embed
Więcej o:
Komentarze (47)
Staruszek umarł na zakupach. Przed sklepem zostawił swoją ukochaną sunię. "Chce się wyć"
Zaloguj się
 • ewka123009

  Oceniono 148 razy 142

  Psinka przezyla swoje,aby tylko trafila na dobrych ludzi,tego jej zycze.

 • zmichalg1

  Oceniono 74 razy 70

  Wisława Szymborska napisała kiedyś wiersz: "Umrzeć, tego nie robi się kotu".
  Jak widać, także i psu.

 • jael53

  Oceniono 45 razy 45

  Proszę nie tracić nadziei. 1,5 roku temu adoptowaliśmy kota, też z amputowanym przedramieniem. Byliśmy porządnie sprawdzeni, chyba staranniej, niż zwykle - bo to inne województwo, no i obawa, że może pod wpływem chwili - jako że zgłosiliśmy się z mężem do przysposobienia w dniu, w którym był operowany. Zwierz ma się znakomicie.

 • rikol

  Oceniono 91 razy 33

  Nie rozumiem. Czy ten pan nie ma rodziny, że pies wylądował w schronisku. Zakładam, że po spadek chętnie się zgłoszą?

 • maaac

  Oceniono 25 razy 23

  Mam pieska ze schroniska. W momencie adopcji (nie cierpię tego słowa, pies to jednak nie dziecko) miał coś koło dwóch lat. Jesteśmy bodajże jego trzecimi właścicielami. Jeden z poprzednich cierpiał na demencje i zdarzało się że pies zostawał przed sklepem, prawdopodobnie przywiązany a właściciel z powodu choroby zapomniawszy o psie sam wracał do domu. Nie ma więc najmniejszych szans by go teraz tak przed sklepem zostawić nawet na sekundę. Dostaje ze strachu szału a sporo lat już minęło. Jak idzie się w dwie osoby - jedna z nim pokornie czeka przed sklepem - druga robi zakupy, wpierw tej co idzie do sklepu nie chce puścić, potem wita szaleńczo radośnie, wręcz z wyrzutem jakim prawem go zostawił.

 • kresedebarg

  Oceniono 45 razy 23

  a co mają powiedzieć dzieci , których rodzice wiszą jako trofea na na ścianie u szyszki ???

 • aronia0

  Oceniono 13 razy 11

  Mam nadzieje, ze szybko znajdzie nowy dom i kochajacych wlascicieli.

 • ongoing

  Oceniono 26 razy 10

  gazeto, naprawdę uważasz, że możliwość dodawania komentarzy wyłącznie przez płatnych użytkowników ma jakikolwiek wpływ na jakość dyskusji pod tekstami?

 • konwalka

  Oceniono 11 razy 3

  Zatrudnijcie kogoś do oceny tytułów, bardzo proszę...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX