Policja zaprasza na spotkanie z asp. "Kulsonem". To "najpopularniejszy policjant w Polsce"

Stołeczna policja organizuje briefing z mł. asp. Mateuszem, ps. Kulson. Chce wyjaśnić sytuację z soboty, gdy jeden z funkcjonariuszy miał powiedzieć do blokującej marsz kobiety "Siadaj, k***o!". Wg policji było to "Siadaj, 'Kulson'!".

"Zapraszamy na briefing z udziałem 'najbardziej popularnego policjanta w Polsce', który odbędzie się jutro o godz. 11 w Oddziale Prewencji Policji w Warszawie. W ostatnich dniach wszyscy słyszeli o 'Kulsonie' - będzie można go poznać" - napisała policja na Twitterze.

"Siadaj, ku*wo!" - miała usłyszeć od funkcjonariusza zatrzymana w sobotę w Warszawie kobieta, która w grupie Obywateli RP chciała zablokować Marsz Niepodległości w rejonie ul. Smolnej. Policja twierdzi jednak, że słowo, które słychać na nagraniu, nie było wulgaryzmem, lecz... ksywą innego policjanta - "Kulsona". CZYTAJ WIĘCEJ >>>

Teraz na spotkanie z "Kulsonem" policja zaprasza do na Puławską 44E w Piasecznie. Czy to nie jest umniejszanie powagi sytuacji, kiedy chociażby podczas tego samego marszu na moście Poniatowskiego zostały poturbowane kobiety z Obywateli RP?

- To kwestia zarzucania, że postać "Kulsona" została stworzona dla naszych potrzeb - mówi w rozmowie z metrowarszawa.pl rzecznik stołecznej komendy kom. Sylwester Marczak. - Opisujemy sytuację, jak miała miejsce, pokazujemy całą prawdę - dodaje. - Każdy z dziennikarzy będzie miał możliwość porozmawiania z osobą, która powiedziała te słowa, jak i z osobą, do której były one skierowane - mówi.

Zatrzymani i poturbowane

- To odpowiedź na zarzuty, że to fikcja - podkreśla Marczak. - Stąd pomysł zorganizowania spotkania i odniesienia się do wersji, że to wymysł, żart, nieprawda - wyjaśnia.

W sobotę członkowie organizacji Obywatele RP próbowali zablokować przejście Marszu Niepodległości. Policja podaje, że organizator marszu zawnioskował do niej o interwencję w tej sprawie. Gdy protestujący nie opuścili miejsca na żądanie funkcjonariuszy, zostali usunięci siłą i zatrzymani. 45 osób zabrano na komisariat. Dwóm postawiono zarzut za "nawoływanie do nienawiści" za antyfaszystowski baner.

Na moście Poniatowskiego grupa 12 kobiet z tej samej organizacji postanowiła zablokować przejście Marszu, siadając na jezdni i trzymając się za ręce. Kobiety zostały poturbowane, posypały się wyzwiska. Postępowanie w tej sprawie prowadzi policja.

embed
Więcej o:
Komentarze (234)
Marsz Niepodległości w Warszawie. Po wydarzeniach 11 listopada policja zaprasza na spotkanie z asp. "Kulsonem". To "najpopularniejszy policjant w Polsce"
Zaloguj się
 • lindhorst1

  Oceniono 153 razy 101

  Brną coraz dalej. Bez sensu. Wystarczyło ukarać policjanta-chama choćby naganą, przeprosić publicznie pokrzywdzoną i byłoby w gruncie rzeczy po sprawie. A tak? Policja się ośmiesza i traci resztki wiarygodności. Kto im teraz w cokolwiek uwierzy? Nawet jeśli jakimś dziwnym zrządzeniem losu powiedzą prawdę?

 • lodzermensz1

  Oceniono 100 razy 92

  Szczerze mówiąc mam w nosie, czy pan policjant jest Kulson, czy też nie. To jest sprawa zupełnie bez znaczenia. Znaczenie ma coś innego. Otóż <<Dwóm postawiono zarzut za "nawoływanie do nienawiści" za antyfaszystowski baner.>>
  W polskim kraju można wykrzykiwać na demonstracji hasła rasistowskie i faszystowskie (potwierdzili to nawet prawicowi dziennikarze). Można mieć takież transparenty. i nie ma sprawy.
  Ale za transparent antyfaszystowski dostaje się zarzut "nawoływania do nienawiści".
  To chory kraj.

 • mr.powers

  Oceniono 78 razy 60

  Bylo juz Irasiad, teraz czas na Siadaj Kulson. Monty Python's Flying Circus wymieka.

 • tuluniu

  Oceniono 53 razy 45

  Kulson to bylo chyba tez ostatnie słowo w stenogramie z pamiętnego lotu do Smoleńska.

 • alighator2x

  Oceniono 65 razy 45

  oni są śmieszniejsi i bardziej żałośni niż MO

 • ad2009

  Oceniono 51 razy 43

  Zróbcie jeszcze spotkanie z mordercami Stachowiaka.
  Beda mogli zaswiadczyc , ze to on sam a oni starali sie przeszkodzic.
  Ale to moze byc trudne - nie wiadomo , gdzie przebywaja...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX