W sobotę duże utrudnienia w ruchu. Marsz Niepodległości, zgromadzenia i bieg [MAPA]

W sobotę 11 listopada Święto Niepodległości. Marsz Niepodległości to niejedyne zgromadzenie, które tego dnia odbędzie się w stolicy, czekają nas uroczystości państwowe i Bieg Niepodległości. Z jakimi utrudnieniami należy się liczyć?

11 listopada w godz. 12-13 odbędą się uroczystości państwowe na pl. Piłsudskiego. Mieszkańcy powinni się liczyć z czasowymi utrudnieniami w ruchu i ze zmianami tras komunikacji miejskiej.

embed

Przemarsz

Po godz. 13 pododdziały wojskowe i grupy rekonstrukcyjne rozpoczną przemarsz trasą: Królewska – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Al. Jerozolimskie do Muzeum Wojska Polskiego.

Przez cały dzień wyłączone z parkowania będą ulice: gen. M. Tokarzewskiego-Karaszewicza (wraz z parkingami przed budynkiem Dowództwa Garnizonu Warszawskiego), pl. S. Małachowskiego, pl. Teatralny, Królewska od ul. Krakowskie Przedmieście do ul. Marszałkowskiej, Ossolińskich, Wierzbowa, Moliera, marsz. F. Focha, A. Fredry, al. 3 Maja od ul. L. Kruczkowskiego do Muzeum Wojska Polskiego.

W godz. 11-14 zamknięte dla ruchu będą ulice: pl. marsz. J. Piłsudskiego, Królewska od ul. Krakowskie Przedmieście do ul. Marszałkowskiej, Wierzbowa, Ossolińskich, Moliera, marsz. F. Focha, A. Fredry, gen. M. Tokarzewskiego-Karaszewicza.

embed

Zgromadzenia

Na 11 listopada zapowiedzianych jest wiele zgromadzeń publicznych.

  • 9-20 zgromadzenie polegające na przemarszu chodnikami pomiędzy Kancelarią Prezesa Rady Ministrów, Sejmem RP i Pałacem Prezydenckim
  • 10:45-14 zgromadzenie na pl. Trzech Krzyży, połączone z przemarszem trasą: Al. Ujazdowskie, J. Matejki, Wiejska, P. Małaszyńskiego, Górnośląska do ul. Wiejskiej
  • 12-22 Niepodległa Europejska KOD. Zgromadzenie na pl. Zamkowym
  • 13-15 zgromadzenie na ul. Bartoszyckiej, przemarsz ulicami: Bartoszycka, Narcyzowa i Walcownicza do Bystrzyckiej,
  • 14-19 Marsz Niepodległości. Zgromadzenie na Rondzie R. Dmowskiego, przemarsz: Al. Jerozolimskie, Most Józefa Poniatowskiego, Wybrzeże Szczecińskie i ul. R. Siwca na błonia Stadionu PGE Narodowego
  • 13:30-16 Parada motocyklowa "Rock Niepodległości" na trasie: al. marsz. J. Piłsudskiego (Sulejówek) – Trakt Brzeski – B. Czecha – Płowiecka – Ostrobramska -  al. Stanów Zjednoczonych – Most Łazienkowski – al. Armii Ludowej – pl. Na Rozdrożu – Al. Ujazdowskie – Belwederska – Jana III Sobieskiego – L. Idzikowskiego
  • 14-18 Kontrmanifestacja Antify. Zgromadzenie na pl. Politechniki, przemarsz ulicami: Nowowiejska - pl. Zbawiciela - Mokotowska - pl. Trzech Krzyży i Wiejska przed gmach Sejmu RP
  • 14-18 zgromadzenie w Al. Ujazdowskich 1/3
  • 18-20 zgromadzenie przed pomnikiem R. Dmowskiego na pl. Na Rozdrożu

Kierowcy powinni omijać centrum miasta - ulice, na trasach przemarszu zgromadzeń będą zamykane dla ruchu, nie będzie także przejazdu ulicami poprzecznymi.

W szczególności czasowe wyłączenia z ruchu wprowadzone zostaną na ciągach komunikacyjnych: ul. Marszałkowska na odcinku od ul. Świętokrzyskiej do Ronda R. Dmowskiego; Al. Jerozolimskie, Most Józefa Poniatowskiego i al. J. Poniatowskiego na odcinku od Ronda R. Dmowskiego do Ronda J. Waszyngtona; ul. Świętokrzyska, ul. Tamka i Most Świętokrzyski; Wybrzeże Szczecińskie pomiędzy mostami Świętokrzyskim i Józefa Poniatowskiego; Krakowskie Przedmieście na odcinku od pl. Zamkowego do ul. Świętokrzyskiej.

W godz. 15-19 nieprzejezdny może być odcinek Wybrzeża Szczecińskiego oraz Wisłostrady, w związku z przemarszem uczestników Marszu Niepodległości.

Które ulice przejezdne?

Przejezdny pozostanie ciąg ulic Okopowa, Towarowa, Grójecka oraz Raszyńska, A. Krzyckiego i Żwirki i Wigury. Aleje Jerozolimskie pozostaną przejezdne do ul. Emilii Plater, ale trzeba się liczyć z utrudnieniami na śródmiejskim odcinku. Utrudnień nie powinno być w al. "Solidarności".

Przejezdne powinny być też mosty M. Skłodowskiej-Curie, gen. S. Grota-Roweckiego, Gdański i Śląsko-Dąbrowski. Północna nitka mostu Łazienkowskiego zostanie wyłączona na czas przejazdu uczestników Parady Motocyklowej "Rock Niepodległości".

embed

Bieg Niepodległości

W sobotę odbędzie się również 29. Bieg Niepodległości. Wyłączone z ruchu będą: al. Jana Pawła II, ul. T. Chałubińskiego i al. Niepodległości.

Bieg wystartuje o godz. 11:11 na skrzyżowaniu al. Jana Pawła II i ul. Stawki. Uczestnicy biegu najpierw pobiegną wschodnimi jezdniami (czyli prowadzącymi w kierunku Ronda Zgrupowania AK "Radosław") ciągu ulic: al. Jana Pawła II – T. Chałubińskiego – al. Niepodległości. Zawrócą na skrzyżowaniu z ul. Rakowiecką i pobiegną zachodnimi jezdniami (czyli prowadzącymi w kierunku Mokotowa) ciągu ulic: al. Niepodległości – T. Chałubińskiego – al. Jana Pawła II. Na skrzyżowaniu z Al. Jerozolimskimi zawodnicy będą biegli wiaduktami w ciągu al. Jana Pawła II. Zakończenie biegu planowane jest ok. godz. 13.

W godz. 5-16 zostanie wyłączona z ruchu al. Jana Pawła II w obu kierunkach na odcinku od Ronda Zgrupowania AK "Radosław" do ul. M. Anielewicza oraz ul. Stawki od ul. Smoczej do ul. Dzikiej. O godz. 9:30 zamknięte zostaną obydwie jezdnie al. Jana Pawła II na odcinku od ul. M. Anielewicza do al. "Solidarności". Pozostała część trasy zostanie zamknięta w godz. 10:30-14.

Ruch ulicami poprzecznymi: al. "Solidarności", Grzybowską, Świętokrzyską i Prostą, Al. Jerozolimskimi, Koszykową i Stefana Batorego zostanie wstrzymany na czas biegu i zostanie przywrócony po przebiegnięciu ostatniego zawodnika. W rejonie mety po dekoracjach i demontażu barierek. Szczegóły: aktywnawarszawa.waw.pl.

embed
Więcej o: