Wybuch na Pradze. Wszystko nie przez granat, a nielegalną instalację gazową. Sprawca w śpiączce

Mieszkańcy spalonej kamienicy przy ul. Siedleckiej 34 mogą liczyć na pomoc warszawiaków. "Mój syn chce sprzedać wszystkie swoje zabawki, by wspomóc kolegę" - pisze pani Ula. Pożar był wynikiem eksplozji nielegalnej instalacji gazowej.

We wtorek wieczorem wybuchł pożar w kamienicy przy ul. Siedleckiej 34 na Pradze-Północ. Zginęła jedna osoba, a pięć (w tym półroczne dziecko) zostało rannych. Przyczyną, jak pisze tvnwarszawa.pl, miała być eksplozja nielegalnej instalacji gazowej. Lokator mieszkania, w którym wybuch miał miejsce, przebywa w szpitalu w stanie śpiączki farmakologicznej.

Wszystko wydarzyło się ok. godz. 21:30. Na miejscu zjawiło się 50 strażaków i 16 wozów. Ewakuowano 40 osób. Na początku pojawiły się informacje, że eksplodował granat. Policja zdementowała te doniesienia, w środę przyznała jednak, że w jednym z mieszkań znaleziono broń i amunicję. Jak mówił burmistrz dzielnicy Wojciech Zabłocki, miały tam być również granaty.

Warszawska straż pożarna podała, że eksplozja nastąpiła w mieszkaniu na drugim piętrze kamienicy. Zaraz po niej ogień zajął mieszkanie, trzecie piętro i dach budynku.

- Według relacji świadka, w mieszkaniu był podłączony gaz ziemny bez pozwolenia. Po ugaszeniu pożaru policjanci w jednym z lokali ujawnili częściowo zwęglone zwłoki Tyberiusza G. - informowała tvnwarszawa.pl stołeczna policja.

"Syn chce sprzedać wszystkie swoje zabawki, by wspomóc kolegę"

Od rana mieszkańcy spalonej kamienicy zgłaszają się do Ośrodka Pomocy Społecznej. Jego pracownicy będą przeprowadzać wywiady z rodzinami. Nie wiadomo, co stanie się z lokatorami, na razie nie mogą wrócić do domu. Mogą jednak liczyć na pomoc, m.in. na Facebooku pojawiły się oferty.

Mój syn chce sprzedać praktycznie wszystkie swoje zabawki, by wspomóc swego kolegę, który mieszkał w tym bloku i stracił wszystko. Czy są jakieś miejsca skupu zabawek? 

- pyta jedna kobieta.

Potrzebna pomoc dla lokatorów przy ul. Siedleckiej 34. Wczorajszy wybuch pozbawił niektórych wszystkiego. Kochani, potrzebne środki czystości, pościele, ubrania. Jak masz coś, chętnie odbiorę, zawiozę

- pisze pani Ula.

Chęć pomocy można zgłaszać do filii nr 2 OPS przy ul. Brechta 15, tel. 518-91-20. Dotyczy to przede wszystkim pomocy rzeczowej.

embed

Opuszczony cmentarz w Otwocku. Przyjeżdżają tu Żydzi z całego świata

Więcej o:
Komentarze (12)
Wybuch na Pradze. Wszystkiemu winna nielegalna instalacja gazowa. Sprawca w śpiączce
Zaloguj się
 • wagadudu

  Oceniono 7 razy 5

  Mówiłem, że patole gaz kradły...

 • uzytkownikakord

  Oceniono 1 raz 1

  Prawdziwa tragedia, współczuję rodzinom ofiar to nieodżałowana strata, dach nad głową, najbliżsi, z pewnością prędko się po tym nie otrząsną i wymagają sąsiedzkiej solidarności i przede wszystkim wsparcia materialnego. Takie instalacje o ile są niewłaściwie zamontowane mogą się okazać naprawdę niebezpieczne, co widać na załączonym obrazku niestety. W takich sytuacjach niezbędnym jest dbałość o regularną konserwację i legalne źródła energii, a także montaż przez ekipę fachowców, np. solidneinstalacje.pl z których usług sam wielokrotnie korzystałem.

 • rikol

  Oceniono 9 razy -5

  Skąd wiadomo, że to sprawca? Jeśli u niego coś wybuchło, to nie oznacza automatycznie, że jest winny czegokolwiek. Czy w końcu wybuchły te granaty czy nie? I co spowodowało wybuch?

 • poparzony

  Oceniono 13 razy -5

  Nielegalny bo Ruski gaz ;) (granaty i broń też ruska)

 • siwywaldi

  Oceniono 22 razy -8

  No proszę.
  I już zaczyna się publiczna żebranina, bo miejscy decydenci, których od ponad roku swędzą dupy by wydać parę milionów na rowerową kładkę przez Wisłę, milczą jak zaklęci…
  A tu TRZEBA się spieszyć szanowne gryzipórki. Bo to listopad, a lipiec, ze można pomieszkać "pod chmurką"...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX