Weekend w Warszawie. Zaskakujący modernizm, Jazz Jamboree i rosyjskie filmy

Co robić w weekend w Warszawie? Na nudę narzekać nie można: będą filmy z Rosji, festiwal jazzowy czy spacer po modernistycznych budynkach z PRL.

Piątek 3 listopada

Festiwal Filmów Rosyjskich "Sputnik nad Polską"

Odbywa się od 2 do 12 listopada  w warszawskich kinach Luna, Elektronik oraz Iluzjon. Dwa programy konkursowe: filmów fabularnych i dokumentalnych oraz Kalejdoskop Nowego Kina w całości zaprezentują najnowsze produkcje rosyjskie.

W piątek m.in. Siodło tureckie, Cała nasza nadzieja i Dama pikowa. Pierwsze seanse o 15. Bilet normalny za 18 zł, ulgowy - 14 zł.

Klancyk Gra Zaburzone Osobowości

Improwizowany spektakl poświęcony ludziom i ich dziwactwom. To długa forma odgrywana bez przygotowania, która składa się z historii z udziałem niezwykłych i niespodziewanych bohaterów w pełni stworzonych na scenie, na oczach (i z pomocą) publiczności. To, jaka fabuła zostanie odegrana, jaka historia opowiedziana i co się wydarzy, zależy od widzów,nastroju, atmosfery i formy improwizatorów.

Klub Komediowy, godzina 19. Bilety po 25 zł.

Jazz Jamboree

Jeden z najstarszych festiwali jazzowych w Europie w tym roku odbywa się od 2 do 5 listopada. Założeniem programowym są występy młodych polskich muzyków z mistrzami światowego jazzu i prezentacja nowych wschodzących gwiazd.

W piątek w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego zagrają Pimpono Ensemble, Adam Bałdych International Band i Bill Frisell Music for Strings. A Jenny Scheinman & Adam Bałdych zagrają kompozycje Karola Lipińskiego. Koncert od godz. 19, bilety - 80 zł.

Lapalux

Jeden z najbardziej znanych angielskich producentów muzycznych wystąpi na jedynym koncercie Polsce promującym najnowszy album "Ruinism". Pochodzący z angielskiego hrabstwa Essex Stuart Howard zadebiutował w 2011 EPką "Many Faces Out of Focus", prezentując oryginalnie brzmiący IDM (Intelligent Dance Music). Światowe media zaczęły umieszczać go na równi z takimi twórcami jak Four Tet, James Blake czy Bonobo.

Koncert o 22 w klubie Niebo. Bilety - 49 zł.

Sobota 4 listopada

66 rocznica rozpoczęcia produkcji w FSO

Coroczna impreza odbędzie się przy ul. Jagiellońskiej 88, na parkingu przed bramą główną FSO oraz parkingu wzdłuż muru fabrycznego. Potrwa od godz. 9 do 16.

Protomartyr i Metz

Wspólny koncert dwóch postpunkowych kapel. Oba niedawno wydały nowe płyty, więc zapewne usłyszymy sporo nowych utworów.

Koncert w Hydrozagadce, pierwszy zespół wystąpi o godz. 18. Bilety za 69 zł (80 zł w dniu wydarzenia).

Back To The 80's

Impreza w 100 procentach poświęcona muzyce lat 80-tych: Alphaville, Billy Idol, Bon Jovi, Bonnie Tyler, Depeche Mode, Eurythmics, Guns 'n' Roses, Kombi, Kylie Minogue, Madonna, Michael Jackson, Modern Talking, Queen, Roxette, Tina Turner i wiele więcej...

Proxima, od godz. 21. Wstęp 15 zł (10 zł - lista FB).

Rebeka

Electropopowy poznański duet założony w 2008 roku. Iwona Skwarek i Bartosz Szczęsny na swoim koncie mają już dwa albumy. Najnowsza, wydana w marcu 2016 r. płyta nosi tytuł "Davos". 

Cafe Kulturalna, godz. 22. Bilety po 30 zł.

Niedziela 5 listopada

Spacer "Zaskakujący modernizm''

Modernistyczne budynki w okolicach Traktu Królewskiego? Oto temat niedzielnego spaceru z Praską Ferajną. Zobaczycie kolejne pomysły architektów i urbanistów na przebudowę placu Saskiego, Piłsudskiego i Zwycięstwa. Dowiecie się, jak wyobrażano sobie zaraz po wojnie odbudowę Warszawy w duchu funkcjonalistycznym.

Zbiórka o 13 na ul. Nowy Świat 6/12 (róg Al. Jerozolimskich, pod pomnikiem de Gaulle’a). Poprowadzi przewodnik Mariusz Prządak.

The Stubs, GulagBeach, Marszałek Pizdudski

Ostatni koncert formacji The Stubs. "LET’S DIE, K***A, WYDAJEMY PŁYTĘ A POTEM SIĘ ROZPADAMY!" - pisze zespół. We wrześniu wydali płytę i zdecydowali o zakończeniu działalności. Muzyków wspomogą GulagBeach z Berlina i jednoosobowy zespół Marszałek Pizdudski ze Szczecina

Koncert w klubie Pogłos, bilety za 25 zł.

Więcej o: