Na Powązkach odsłonięto pomnik Wojciecha Młynarskiego

27 października odbyło się uroczyste odsłonięcie pomnika zmarłego 15 marca 2017 roku Wojciecha Młynarskiego.

- To niezwykle wzruszający moment. Nie minął jeszcze rok od śmierci dziadka. Kiedy nasz tata odszedł zastanawialiśmy się, co mogłoby stanąć w tak maleńkim a jednocześnie tak wielkim i wspaniałym miejscu - rozpoczęła przemówienie na Powązkach Agata Młynarska, córka Młynarskiego.

Między Jaraczem a Damięckim

Jak mówiła, ksiądz wskazał, że pomnik mieścić się będzie między pomnikami Stefana Jaracza oraz Dobiesława Damięckiego. 

Młynarska podkreśliła, że rodzinie zależało, aby pomnik stanął jeszcze przed 1 listopada. - Tata szczególnie traktował cmentarz na Powązkach, tu są pochowani jego rodzice, bliska rodzina, nieopodal jest grób Emila Młynarskiego, cioci Neli Młynarskiej - mówiła. Dodała, że jej ojciec miał duży wkład w odbudowę zabytków na Powązkach.

Rodzina uznała, że pomnik powinien mocno przemawiać do tych, którzy tam przychodzą. - Od razu przyszedł nam na myśl rysunek Dudy Gracza, wielkiego przyjaciela taty, artysty, który znalazł się na płycie "Młynarski 71", a potem na okładcie książki "W co się bawić" - opowiadała.

Na uroczystości odsłonięcia pomnika obecni byli m.in. Marian Opania, Wiktor Zborowski, Anna komorowska, Anna Korcz, Jerzy Derfel czy Alicja Majewska.

Zmarł po długiej chorobie

Wojciech Młynarski zmarł 15 marca 2017 rok po bardzo długiej chorobie. W ostatnich miesiącach przed śmiercią jego stan zdrowia znacznie się pogorszył. W grudniu artysta przeszedł poważny udar. Oficjalna przyczyna zgonu Młynarskiego to niewydolność krążeniowo-oddechowa.

embed
Więcej o: