Targówek. 16-latek w bmw zobaczył policję i zaczął uciekać. Nagle stracił panowanie nad autem

Nieletni prowadził bmw na Targówku. Gdy zobaczył policjantów, zaczął uciekać. W pewnym momencie stracił panowanie nad samochodem i spowodował kolizję. Okazało się, że był pod wpływem narkotyków.

Jak podaje Komenda Stołeczna Policji, do zdarzenia doszło w środę około północy na Targówku przy skrzyżowaniu ul. Gilarskiej i ul. Samarytanki.

Rzucił się do ucieczki

Kierowca bmw na widok funkcjonariuszy wpadł w popłoch i rzucił się do ucieczki. W pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie posesji. Mimo to próbował zbiec policji na piechotę. Ale bezskutecznie.

Podczas legitymowania i kontroli bagażu 16- latka ujawniono zawiniątko z zawartością suszu roślinnego. Badania lekarskie potwierdziły obecność środków odurzających w organizmie nieletniego.

Zajmie się nim Sąd Rodzinny

16-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej izby dziecka. Policjanci z Pragi-Północ zajmujący się zwalczaniem przestępczości wśród nieletnich przedstawili nieletniemu trzy czyny karalne dotyczące prowadzenia pojazdu znajdując się pod wpływem środków odurzających, nie zatrzymania się do kontroli drogowej oraz posiadanie środków odurzających.

Nastolatek odpowie również za spowodowanie kolizji i jazdę bez uprawnień. Sprawą zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich.

embed

Mustangiem po drodze rowerowej. Skandaliczne zachowanie kierowcy w al. Wilanowskiej

Więcej o: