Chcieli, by sprzątaczka umyła wszystkie okna w bloku. "Do mnie się mówi, a nie pisze po ścianach jak menele"

"Za 600 zł miesięcznie robię budynek i czynem społecznym teren, więc okna niech umyje zarząd - społecznie" - napisała w październiku kobieta sprzątająca mokotowski blok. Mieszkańcy poprosili ją o dodatkową pracę.

Przypominamy nasz tekst z października w ramach "Najlepsze w 2017 w metrowarszawa.pl"

Mieszkańcy jednego z bloków na Mokotowie chcieli, by sprzątaczka umyła wszystkie okna w ich budynku. Ale chyba nie takiej odpowiedzi się spodziewali...

"Do pani sprzątającej! Mieszkańcy uprzejmie proszą o umycie wszystkich okien w bloku. Dziękujemy!" - zdjęcie przyklejonej do ściany kartki o takiej treści opublikowała na Twitterze Alicja Czubek z Partii Razem.

"Do mnie się mówi, a nie pisze po ścianach jak menele"

Na wiadomości pojawiła się napisana długopisem odpowiedź. "Ja jestem osobą, która rozumie, więc do mnie się mówi, a nie pisze po ścianach jak menele. Z poważaniem, gospodyni. Za 600 zł miesięcznie robię budynek i czynem społecznym teren, więc okna niech umyje zarząd - społecznie" - brzmiała.

"Wrzucone za zgodą robiącego zdjęcie, a dla pani największe brawa na świecie" - napisała Czubek. Wtórują jej inni komentujący. "Niech sobie sami szurają" - dodał jeden  z nich.

Inny rzeczowo pisze, że "pojawia się pytanie, co jest zapisane w umowie między panią sprzątającą a wspólnotą".

Chcecie się z nami podzielić historiami z Waszego bloku czy kamienicy? Macie ciekawe, zabawne zdjęcia ogłoszeń umieszczanych na klatkach? Piszcie do nas: metrowarszawa@agora.pl

embed

Opuszczony cmentarz w Otwocku. Przyjeżdżają tu Żydzi z całego świata

Więcej o:
Komentarze (296)
Chcieli, by sprzątaczka umyła wszystkie okna w bloku na Mokotowie. Jej odpowiedź? Mistrzowska
Zaloguj się
 • wolny.kan.gur

  Oceniono 366 razy 348

  Kluczowa sprawa - co pani ma w umowie.
  Swoją drogą mentalność pan-niewolnik w narodzie rozkwita i to jest powszechne.

 • minkat

  Oceniono 285 razy 263

  gdyby w umowie bylo mycie wszystkich okien to nikt by tej pani kartek nie pisal z prosba, sama by to robila i wtedy za duzo wiecej niz 600pln miesiecznie.

 • nessuno

  Oceniono 212 razy 192

  A niech jaśniepaństwo zrzuci się po parę złociszy dla tej pani, pewnie chętnie okna wam umyje. Niby dlaczego ma to robić za friko? Ma to w zakresie swoich obowiazków?
  A jak was tak dupy bolą, to samemu rękawy zakasać,ściera w łapę i szorować za free.

 • Oceniono 171 razy 163

  Ja przykładowo wynajmowałem do mycia okien firmę zewnętrzną ponieważ moje sprzątaczki nie posiadały uprawnień do pracy na wysokości a uśmiejecie się takie uprawnienia są potrzebne nawet do pracy na drabince trzyszczeblowej.

 • lewaczka_z_fejsbuczka

  Oceniono 110 razy 88

  Pani niniejszym powinna powiesić ogłoszenie o treści:

  "Szanowni Państwo, WSZYSTKIE okna w bloku będą myte wg grafiku (tu grafik) oraz stawki za mkw (tu stawka) brutto Chętni mogą się zgłaszać na email (tu adres), z wyszczególnieniem powierzchni okien do umycia. Należy dokonać przedpłaty na konto (tu numer konta) w wysokości 20% kosztów oraz podać nr telefonu w celu uzgodnienia konkretnej godziny rozpoczęcia prac. Okna, należące do części wspólnych budynku są myte w ramach "bieżącego utrzymania nieruchomości", co zostało uwzględnione w comiesięcznym czynszu, zatem nie ma potrzeby opłacania tej usługi dodatkowo. Dziękuję".

  Może zaczniemy tam wycieczki organizować "Patrz, Jasiu, to TU jest ten blok naczelnych kretynów. Ucz się, Jasiu, bo skończysz jak oni". :D

 • jacaja

  Oceniono 111 razy 73

  Alternatywy 4 się kłania. Patologia socjalizmu tkwi w Polakach w dalszym ciągu. Tu ze 2 pokolenia musiałyby jeszcze wymrzeć, aby się wreszcie z tego wyzwolić. Choć śmiem wątpić, czytając wpisy pisbolszewików...

 • giles

  Oceniono 99 razy 69

  Jestesmy spoleczenstwem analfabetow. Takze analfabetow prawniczych. To widac w poparciu dla lamania konstytucji przez pis i w powyzszym tekscie do "Pani Sprzatajacej". Mysle, ze najwyzsza pora wprowadzic w szkole przedmiot pod nazwa "podstawy prawa".

 • kali555

  Oceniono 84 razy 64

  wspolnota....
  nazjezdzalo sie chamstwa do miasta i tworza takie potworki, udaja paniczow:)) i grodza sie plotami - jak u siebie pod Ciechanowem

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX