Kontrolerzy biletów w listopadzie założą mundury. Będzie mniej gapowiczów? Tak uważa ZTM

"Rozpoznawalność kontrolerów może wpłynąć na to, że część gapowiczów zacznie kupować i kasować bilety" - uważa Zarząd Transportu Miejskiego. I od 1 listopada wprowadza jednolite stroje dla pracowników.

Od 1 listopada kontrolerzy biletów, pracownicy Punktów Obsługi Pasażerów, kancelarii, nadzoru ruchu oraz pracownicy obsługi parkingów P+R będą podlegali umundurowaniu - informuje Zarząd Transportu Miejskiego.

Jednolite stroje dostaną wszyscy pracownicy ZTM, którzy mają bezpośredni kontakt z pasażerami. "Staną się dzięki temu lepiej rozpoznawalni i będą wizytówką stołecznej komunikacji miejskiej" - czytamy.

Krawat dla panów, apaszka dla pań

Jak zaznacza ZTM, "rozpoznawalność kontrolerów może wpłynąć na to, że część gapowiczów zacznie kupować i kasować bilety". Jak będą wyglądali?

Strój kontrolera i pracownika POP-u będzie się składał ze spodni wyjściowych w kant w kolorze grafitowym, wyjściowej grafitowej marynarki (w wersji męskiej i damskiej), białej koszuli z długim lub krótkim rękawem (w okresie letnim), czarnego paska, czarnych butów. W przypadku pań zamiast spodni możliwy będzie wybór grafitowej spódnicy, zgodnie z upodobaniem pracownika. Dodatkiem będzie krawat dla Panów, a dla Pań apaszka.

Kontrolerzy w niepogodę będą mogli wdziać czarne kurtki (dostosowane do pory roku), a zimą także zimowe spodnie, czapki i rękawiczki.

Bez krawata i w koszuli z rozpiętym jednym guzikiem

ZTM podkreśla, że "od początku maja do końca września kontrolerzy będą mogli sprawdzać bilety bez krawata oraz w koszuli z rozpiętym jednym guzikiem pod szyją".

Nowe stroje dostaną zarówno etatowi kontrolerzy, jak i ci, którzy pracują na umowie zleceniu czy w firmie zewnętrznej.

Koszulki polo i bluzy polarowe

Podobny strój będą mieli pracownicy obsługi parkingów i nadzoru ruchu. Ci jednak dodatkowo będą mogli założyć koszulki polo i bluzy polarowe.

Pracowników nadzoru wyróżniać będą odblaskowe kamizelki z napisem "nadzór ruchu ZTM" na plecach oraz czapki instruktorskie z białym pokrowcem, czarnym daszkiem ze złotym sznurkiem na jego obrzeżu oraz czerwonym otokiem.

embed

Opuszczony cmentarz w Otwocku. Przyjeżdżają tu Żydzi z całego świata

Więcej o: