88-letni pan Zbigniew szuka miłości sprzed lat. "Rozdzieliła ich wojna"

Pani Magda opublikowała na Facebooku apel, w którym prosi o pomoc dla swojego dziadka. Pan Zbigniew szuka bowiem dawnej koleżanki, z którą chodził przed wojną do szkoły na Woli. "Pomożecie?" - pyta wnuczka.

"Warszawo! Szukam szkolnej koleżanki (być może ówczesnej sympatii) mojego dziadka Zbigniewa Stankowskiego" - napisała na Facebooku pani Magda. Jeżeli żyje, koleżanka ma dziś 90 lat.

"Koleżanka nazywała się Natalia Maciak, rocznik 1927, uczęszczała do szkoły podstawowej na Woli. Rozdzieliła ich wojna, ale sentyment pozostał" - pisze wnuczka. 

- Pani Natalia chyba była jego szkolną miłością. Dziadek nie mówi o tym wprost, ale wydaje mi się, że byli parą - mówi pani Magda w rozmowie z wawalove.

"Dziadek wysyła pionę"

"Pomożecie? Będę wdzięczna za wszystkie udostępnienia" - pisze wnuczka. "Dziadek wysyła pionę wszystkim udostępniającym" - dodaje.

Piona chyba zachęciła ludzi, bo we wtorek wpis miał już ponad 100 udostępnień. Jedna z komentujących poradziła, by udać się do parafii na Woli, w której pani Natalia mogła być ochrzczona. "Przy wpisie w księdze chrztów będzie adnotacja o ślubie (więc poznacie jej późniejsze nazwisko) oraz o ewentualnym zgonie" - zaznacza.

embed

Opuszczony cmentarz w Otwocku. Przyjeżdżają tu Żydzi z całego świata

Więcej o:
Komentarze (9)
88-letni pan Zbigniew szuka miłości z Woli sprzed lat. "Rozdzieliła ich wojna"
Zaloguj się
 • siwywaldi

  Oceniono 1 raz 1

  - Pani Natalia chyba była jego szkolną miłością. Dziadek nie mówi o tym wprost, ale wydaje mi się, że byli parą - mówi pani Magda
  =================================
  He, he...
  Widać pan Zbigniew wcześnie zaczął, bo przecież w 1939 roku kiedy zaczęła się wojna miał zaledwie 10 lat. Szkoła za okupacji też nie trwała długo, bo przecież na terenie GG, możliwości edukacyjne były mocno okrojone, a tym samym automatycznie i owe wszystkie "szkolne miłości".

  Gorzej będzie jak wyjdzie, że pani Natalia ma jeszcze bardziej zazdrosnego męża. Oj mogą się wtedy posypać wióry z laski połamanej na dawnym rywalu.... :-))

  Inna sprawa, ze zaczął jej szukać dopiero teraz. Czyżby "powojenna" żona była aż tak zazdrosna, że nie pozwoliła? :-))

 • Jan Kowalski

  Oceniono 3 razy 1

  Na fejsie niech podbije, ewentualnie jakieś spotted itp.

 • Oceniono 20 razy -6

  Z tego co widze to jego wnuczka szuka a nie pan. Ciekawe czy w ogole o tym wie bo mlode kobiety zazwyczaj wpychaja swoj nos bez wiedzy w cudze sprawy

 • cacadux

  Oceniono 32 razy -22

  Super, ale naprawde nei masz lepszego zdjecia swojego dziadka ? Musiałas wstawić takei na którym wygląda na kogoś niespełna rozumu ? Nie kumasz tego ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX