88-letni pan Zbigniew szuka miłości sprzed lat. "Rozdzieliła ich wojna"

Pani Magda opublikowała na Facebooku apel, w którym prosi o pomoc dla swojego dziadka. Pan Zbigniew szuka bowiem dawnej koleżanki, z którą chodził przed wojną do szkoły na Woli. "Pomożecie?" - pyta wnuczka.

"Warszawo! Szukam szkolnej koleżanki (być może ówczesnej sympatii) mojego dziadka Zbigniewa Stankowskiego" - napisała na Facebooku pani Magda. Jeżeli żyje, koleżanka ma dziś 90 lat.

"Koleżanka nazywała się Natalia Maciak, rocznik 1927, uczęszczała do szkoły podstawowej na Woli. Rozdzieliła ich wojna, ale sentyment pozostał" - pisze wnuczka. 

- Pani Natalia chyba była jego szkolną miłością. Dziadek nie mówi o tym wprost, ale wydaje mi się, że byli parą - mówi pani Magda w rozmowie z wawalove.

"Dziadek wysyła pionę"

"Pomożecie? Będę wdzięczna za wszystkie udostępnienia" - pisze wnuczka. "Dziadek wysyła pionę wszystkim udostępniającym" - dodaje.

Piona chyba zachęciła ludzi, bo we wtorek wpis miał już ponad 100 udostępnień. Jedna z komentujących poradziła, by udać się do parafii na Woli, w której pani Natalia mogła być ochrzczona. "Przy wpisie w księdze chrztów będzie adnotacja o ślubie (więc poznacie jej późniejsze nazwisko) oraz o ewentualnym zgonie" - zaznacza.

embed

Opuszczony cmentarz w Otwocku. Przyjeżdżają tu Żydzi z całego świata

Więcej o: