Ratusz ostrzega przed smogiem. Po raz pierwszy w sezonie. "Może przekroczyć poziom ostrzegawczy"

Urząd m.st. Warszawy informuje, że w środę stężenie pyłu zawieszonego PM10 może przekroczyć normy. I apeluje, by unikać przebywania na dworze oraz wybrać transport publiczny zamiast samochodu.

Na stronach miasta we wtorek pojawił się komunikat. "Dobowe stężenie pyłu zawieszonego PM10 może przekroczyć jutro (18.10.2017) warszawski poziom ostrzegawczy (80 mg/m3), szczególnie wzdłuż ruchliwych ulic".

Ratusz zaleca, by unikać długotrwałego przebywania na dworze i wietrzenia pomieszczeń oraz ograniczyć aktywność fizyczną na dworze. Apeluje także, by zamiast samochodu poruszać się środkami komunikacji miejskiej i ograniczyć palenie w kominkach.

Szczególnie powinny uważać na siebie kobiety w ciąży, małe dzieci, osoby starsze i chore. Aktualną jakość powietrza można sprawdzić na stronie Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Powietrza.

Ratusz znów zaspał?

Warszawski Alarm Smogowy we wtorek informował o przekroczonych normach zanieczyszczenia powietrza w Warszawie. I ganił ratusz za to, że znów "zaspał".

"Miasto ostrzega w jakąś dobę od rozpoczęcia epizodu smogowego. #UdusSiewWarszawie!" - czytamy na Facebooku.

Miasto jednak twierdzi, że dane są zmanipulowane. Rzecznik Bartosz Milczarczyk wyjaśnia, że WAS publikuje pomiar chwilowy do normy dobowej dla PM10 i normy rocznej dla PM2,5. A ratusz ogłasza alarmy, kiedy średnia z godz. 8-15 przekroczy 80 (lub 100) mikrogramów dla PM10. - A nie na podstawie chwilowych pomiarów, bo one mogą być z różnych względów zaburzone - dodaje. CZYTAJ WIĘCEJ >>>

embed

Opuszczony cmentarz w Otwocku. Przyjeżdżają tu Żydzi z całego świata

Więcej o: