Auto uwięzione między szlabanami w Zalesiu Górnym. Nagle nadjeżdża pociąg

Było blisko. Na szczęście pociąg przejechał obok samochodu, który stanął przy torach pomiędzy zamkniętymi szlabanami. Do niebezpiecznego wydarzenia doszło w niedzielę w Zalesiu Górnym niedaleko Warszawy.

W niedzielę na przejeździe kolejowym w Zalesiu Górnym pod Warszawą samochód został uwięziony między zamkniętymi szlabanami na przejeździe kolejowym. Pociąg zaczął hamować, ale nie udało mu się zatrzymać przed samochodem. Na szczęście auto stało na tyle daleko od torów, że pociąg przejechał obok i nikomu nic się nie stało.

Informację i zdjęcie wydarzenia opublikowało Forum Dyskusyjne Miasta Piaseczna. Według relacji świadka, samochód wjechał na przejazd, kiedy szlabany już się zamykały. "Niech to zdjęcie będzie przestrogą dla wszystkich, którym się za bardzo spieszy" - czytamy. Komentarze pod wpisem nie zostawiają na kierującym suchej nitki.

Piaseczyńska policja, jak podaje tvnwarszawa.pl, nie otrzymała zgłoszenia w tej sprawie. PKP zaznacza, że "urządzenia na przejeździe kolejowo-drogowym są sprawne". - Kierowca, który zignorował włączaną sygnalizację oraz opadające szlabany doprowadził do bardzo niebezpiecznej sytuacji - powiedział portalowi Karol Jakubowski z biura prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych.

Co robić w takiej sytuacji?

Kierowca, jak dodaje rzecznik, powinien zatrzymać się przed rogatkami. Jeśli jednak już wjechał pod zamykającym się szlabanem, powinien zjechać z przejazdu, wytrącając drągi rogatkowe - mówił Jakubowski tvnwarszawa.pl.

Więcej informacji o tym, jak zachować się na przejazdach kolejowych, dostępne jest na stronie kampanii Bezpieczny Przejazd - "Szlaban na ryzyko!".

embed

Opuszczony cmentarz w Otwocku. Przyjeżdżają tu Żydzi z całego świata

Więcej o:
Komentarze (52)
Zalesie Górne. Auto uwięzione między szlabanami. Nagle nadjeżdża pociąg
Zaloguj się
 • obeznany

  Oceniono 96 razy 96

  >>> Jeśli jednak już wjechał pod zamykającym się szlabanem, powinien zjechać z przejazdu, wytrącając drągi rogatkowe <<<

  Żeby se kurde AŁTO porysował?

 • hubag

  Oceniono 68 razy 66

  Odebrać prawo jazdy i pociągnąć do odpowiedzialności za spowodowanie niebezpieczeństwa w ruchu lądowym.

 • bling.bling

  Oceniono 48 razy 48

  Skoro nie wysiadł z auta po tym jak zamknął się w szlabanach to znaczy że samobójca.

 • uthark

  Oceniono 48 razy 42

  Zanim szlabany zostaną opuszczone, przez kilka sekund jest czerwone światło, które zakazuje wjazdu na przejazd. Kierowca najpewniej zignorował światło lub nie wiedział, co ono oznacza. Być może wjechał podczas przerwy między czerwonymi światłami ;-)

  Moim zdaniem, kierowca powinien stracić prawo jazdy na 5 lat, po czym może ponownie zdawać egzamin.

 • ployd

  Oceniono 31 razy 31

  Jak to nagle? Tak jak zawsze

  Wg rozkładu

 • ployd

  Oceniono 30 razy 28

  Ten pociąg tam codziennie o tej godzinie, a wy że nagle. Nawet dróżnik barierki znów opuścił...więc jak nagle pociąg?

 • sselrats

  Oceniono 30 razy 22

  Odebrac prawo jazdy.

 • jantarski11

  Oceniono 20 razy 20

  Kolejna małpa która się do brzytwy przepraszam samochodu dorwała.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX