Ataki kwasem na strażników miejskich. Bo zabierają handlarzom towar

Straż miejska od trzech miesięcy walczy z nielegalnym handlem ulicznym na terenie Warszawy. Konfrontacje ze sprzedającymi nierzadko kończą się brutalnie. Strażnicy są oblewani kwasem masłowym.

Jak informuje straż miejska, w ostatnich latach jedyną metodą zwalczania nielegalnego handlu było karanie mandatami. Jak się okazało, nie była to skuteczna metoda. 

Ataki kwasem

Obecne działania polegają więc na zajęciu oferowanego przez handlujących towaru ze stoisk. Organizatorom nielegalnego handlu nie jest to na rękę. Nie wahają się oni posunąć do przemocy wobec interweniujących funkcjonariuszy.

Jak dodaje straż miejska, na przestrzeni trzech ostatnich miesięcy doszło kilkukrotnie do ataku kwasem masłowym na pracowników. "Kilku z nich zostało poszkodowanych i wymagali leczenia, skażeniu uległy także pojazdy" - informuje straż.

Pod koniec sierpnia pisaliśmy o tym, jak jeden z handlujących przy ulicy Czerskiej wylał kwas masłowy podczas jednej z interwencji. - Śmierdziało niemiłosiernie - komentowali przechodnie. 

Zlikwidowano ponad 170 stoisk handlowych

Jak podkreśla straż, korzystając ze swoich uprawnień, strażnicy mogą doprowadzić do usunięcia z ulicy służącego za stoisko pojazdu z towarem. W ciągu ostatnich miesięcy zlikwidowano ponad 170 stoisk handlowych, na których zajęto ponad 2500 depozytów.

Straż dodaje, że Urząd Kontroli Skarbowej został poinformowany o 105 osobach trudniących się nielegalnym procederem i naruszających obowiązujące przepisy. "Podobne zawiadomienia zostały skierowane do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, który wszczął własne postępowania. Obszerne materiały o prowadzonym procederze handlu ulicznego i jego organizatorach zostały przekazane do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Mokotów i Urzędu Kontroli Skarbowej" - informują funkcjonariusze.

Straż miejska ma zamiar podejmować interwencje także wobec handlujących innymi towarami sezonowymi (chodzi m.in. o handel przedświąteczny).

To nie tylko wykroczenie

Wszystkim zwolennikom ulicznych stoisk straż miejska przypomina, że handel na stołecznych ulicach poza miejscami do tego przeznaczonymi to nie tylko wykroczenie.

"Ci, którzy dopuszczają się tego procederu często naruszają przepisy podatkowe, sanitarno-porządkowe czy epidemiologiczne. Nie jest też rzadkością wprowadzanie do obrotu towaru bez wymaganych oznaczeń, podróbek czy towarów bez akcyzy, o braku kas fiskalnych nie wspominając. Decydując się na zakupy w takich miejscach możemy stać się ofiarami oszustów" - czytamy na stronie straży.

embed
Więcej o:
Komentarze (49)
Nielegalny handel w Warszawie. Sprzedawcy atakują kwasem masłowym
Zaloguj się
 • y.woodoo

  Oceniono 23 razy 13

  Moze ta odwazna i wojownicza straz uzyc do walki z katolickim bydlem stadionowym w czasie rozrob na meczach. Pokaza im klase. Policja jest za slaba i sra w gacie jak bobasy. Straz dala by popalic kibolom-bandytom. Panie blogoslaw.

 • zewszad_i_znikad

  Oceniono 32 razy 10

  Gdyby z takim samym zapałem walczyli z zastawianiem chodników przez samochodziarzy... Ale nie, to wykroczenie strasz wiejska ignoruje zupełnie. Efekt: samochodziarze coraz bardziej się rozbestwiają, bo są bezkarni.

 • tenare

  Oceniono 13 razy 5

  "Straż miejska ma zamiar podejmować interwencje także wobec handlujących innymi towarami sezonowymi"

  Pies sąsiada po raz kolejny nasrał na chodnik. Kiedy macie zamiar podjąć interwencję?

 • wlodzimierz.il

  Oceniono 5 razy 3

  "Straż miejska od trzech miesięcy walczy z nielegalnym handlem ulicznym na terenie Warszawy."

  Bitwę o handel rozpoczętą w 1947 r. wygramy!

 • popijajac_piwo

  Oceniono 12 razy 2

  Cóż za religijny naród. Miłosierdzie i wybaczenie. Ale nie lękajcie się póki granice nie zamknięte...

 • kler-killer

  Oceniono 10 razy 2

  To, mama szczerą nadzieję, tylko taka "gra wstępna". Jak to mawia członkini rezimu państwa PiSlasmkiego: Rozumiem i nie potępiam.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX