Z tego programu ma szansę skorzystać nawet 2,5 tysiąca par. Miasto ogłosiło wyniki konkursu

W czwartek komisja konkursowa ogłosiła wyniki w postępowaniu na wybór realizatorów programu zdrowotnego dotyczącego operacji sztucznego zapłodnienia metodą in vitro.

Miejski konkurs ofert na realizację programu polityki zdrowotnej nosi nazwę „Stołeczna kampania na rzecz wspierania osób dotkniętych niepłodnością z wykorzystaniem metod zapłodnienia pozaustrojowego w latach 2017 - 2019”.

Dofinansowanie do 80 proc. kosztów

Rada Warszawy przyjęła program w czerwcu 2017 r., będzie on funkcjonował w latach 2017-19. Program przeznaczony jest dla warszawianek w wieku 25-40 lat. Dofinansowanie ma obejmować trzy próby zapłodnienia in vitro.

Zakłada dofinansowanie do 80 proc. kosztów, nie więcej jednak niż 5 tys. złotych. Miasto zakłada, że z programu może skorzystać nawet do 2,5 tysiąca par.

Sześć klinik

W czwartek komisja konkursowa ogłosiła wyniki konkursu na wybór realizatorów programu. Wybranych zostało sześć klinik, czyli wszystkie, które zgłosiły się do konkursu. Wśród nich są: Centrum Bocian, FeritMedica Centrum Płodności, Invicta, Invimed-T, Przychodnia Lekarska „nOvum” oraz Uniwersyteckie Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Jak informuje miasto, do konkursu mogły zgłosić się kliniki z Warszawy, które mają pozwolenie ministra zdrowia na prowadzenie ośrodka medycznie wspomaganej prokreacji, mają odpowiednią kadrę i aparaturę medyczną oraz co najmniej pięcioletnie doświadczenie w stosowaniu metody in vitro.

embed

Ulubione dania mieszkanek Warszawy? Byliśmy zaskoczeni. Oto, gdzie i jak stołuje się stolica

Więcej o: