Już nawet PO chce, żeby Gronkiewicz-Waltz stawiła się przed komisją Jakiego. Ale "stanowisko się nie zmieniło"

Szef klubu parlamentarnego PO radzi prezydent stolicy, by stawiła się na komisji ds. reprywatyzacji, by "stanąć i zmiażdżyć Patryka Jakiego argumentami i prawdą". Ale stanowisko warszawskiego ratusza jest "niezmienne".

- Hanna Gronkiewicz-Waltz powinna stawić się przed komisją weryfikacyjną do spraw reprywatyzacji. Wszyscy jesteśmy równi wobec prawa i to prawo obowiązuje tak samo prezydent Warszawy, jak każdego z nas, każdego obywatela - powiedziała, jak podaje tvnwarszawa.pl, w poniedziałek premier Beata Szydło.

Obecności prezydent stolicy przed komisją chciałby także szef klubu parlamentarnego PO Sławomir Neumann. Choć z nieco innych powodów. Gronkiewicz-Waltz jego zdaniem powinna tam się pojawić, "bo wtedy może bronić się i podważać absurdalne teorie, pomówienia i kalumnie, wygłaszane przez przewodniczącego komisji".

"Zmiażdżyć Jakiego argumentami i prawdą"

- Ta sprawa jest warta tego, żeby tam stanąć i zmiażdżyć Patryka Jakiego argumentami i prawdą - podkreślił w poniedziałek polityk. Prezydent Warszawy odmawia stawiennictwa przed komisją, za co została już zresztą niedawno ukarana. We wrześniu Urząd Skarbowy zajął 12 tys. zł na jej koncie.

Gronkiewicz-Waltz uznaje komisję za działającą niezgodnie z prawem i od początku jej działania odmawia uczestnictwa w przesłuchaniach.

"Stanowisko się nie zmieniło"

Jakie jest stanowisko ratusza po wypowiedziach Szydło i Neumanna? - Niezmienne, pani prezydent wielokrotnie o tym mówiła, stanowisko się nie zmieniło - ucina w rozmowie z Metrowarszawa.gazeta.pl rzecznik stołecznego urzędu miasta Bartosz Milczarczyk.

Pomysł na powołanie komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji rząd ogłosił jesienią 2016 r. Ma ona uznać słuszność zwrotu nieruchomości albo uchylić ją i podjąć decyzję merytoryczną. Ma to pozwolić odebrać bezprawnie pozyskaną nieruchomość.

embed

Opuszczony cmentarz w Otwocku. Przyjeżdżają tu Żydzi z całego świata

Więcej o:
Komentarze (7)
Już nawet PO chce, żeby Gronkiewicz-Waltz stawiła się przed komisją Jakiego. Ale "stanowisko się nie zmieniło"
Zaloguj się
 • czesiu.wisniak

  Oceniono 9 razy 5

  Pani bufetowej dziękujemy za skuteczne zatopienie Platformy. Wdzięczni wyborcy PiSu.

 • nessuno

  Oceniono 7 razy 3

  Szef klubu parlamentarnego PO radzi prezydent stolicy, by stawiła się na komisji ds. reprywatyzacji, by "stanąć i zmiażdżyć Patryka Jakiego argumentami i prawdą".

  Czym zmiażdżyć? Panie przewodniczący, co wy tam jaracie?
  A doprowadzić siłą, udowodnić udział i winę, szybki proces i do pierdla na lata.

 • sacc77

  Oceniono 12 razy 2

  Tępa krowa bufetowa po prostu boi się stanąć przed kimkolwiek, kto nie jest wobec niej na kolanach.
  Dlatego przecież w ostatniej kampanii wyborczej tchórzliwe babsko nie odważyło się na wzięcie udziału chociażby w JEDNYM spotkaniu przedwyborczym z mieszkańcami Warszawy.

 • spider78

  Oceniono 13 razy 1

  "Do niczego się nie przyznawaj. Złapią cię za rękę, mów że to nie twoja ręka."

 • nino.rota

  Oceniono 10 razy 0

  Doprowadzić siłą, a potem w dyby.

 • nino.rota

  Oceniono 3 razy -1

  Teraz po wyroku Sądu Najwyższego odrzucającym wnioski HGW, którymi próbowała torpedować prace Sejmowej Komisji ds. Bandyckiej Reprywatyzacji w Warszawie, Hajka jawnie i bez wątpienia łamie prawo.
  Żenada, wstyd i POrażka

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX