Warszawski wieżowiec zachwycił. Warsaw Spire z prestiżową zagraniczną nagrodą

Kompleks Warsaw Spire zwyciężył w najbardziej prestiżowym konkursie w Czechach. Wieżowiec uhonorowano w kategorii Zagraniczny Budynek Roku. To kolejny laur budynku - w marcu nagrodzono go w Cannes.

Warsaw Spire został nagrodzony w prestiżowym czeskim konkursie architektoniczno-budowlanym Stavba Roku. Wieżowiec z warszawskiej Woli otrzymał statuetkę w kategorii Zagraniczny Budynek Roku.

To najbardziej prestiżowy konkurs architektoniczno-budowlany
w Republice Czeskiej, organizowany przez Fundację Rozwoju Architektury i Budownictwa od 25 lat. Co roku zgłaszanych jest nawet 70 inwestycji, które rywalizują ze sobą w dwóch kategoriach: Budynek Roku i Zagraniczny Budynek Roku. Patronat nad konkursem objęło czeskie Ministerstwa Przemysłu i Handlu.

"To nie pierwszy raz"

- Cieszymy się, że nowoczesna architektura Warsaw Spire i zastosowane w nim innowacyjne rozwiązania zostały docenione przez czeską branżę architektoniczno-budowlaną - mówi Jeroen van der Toolen, dyrektor zarządzający Ghelamco na Europę Środkowo-Wschodnią. Wieżowiec to flagowa inwestycja przedsiębiorstwa.

- To nie pierwszy raz, kiedy Warsaw Spire jest wyróżniany w zagranicznym konkursie, pozycjonując nasz projekt wśród światowej czołówki budynków biurowych - zaznaczył van der Toolen. W marcu tego roku drapacz chmur uhonorowano nagrodą MIPI Awards 2017 w kategorii najlepsza inwestycja biurowa. 

Największy kompleks biurowy w Polsce

Warsaw Spire jest najwyższym i największym kompleksem biurowym w Polsce. Wieżowiec ma 220 m wysokości (jest niższy tylko od Pałacu Kultury, który z iglicą ma 237 m), w środku mieści 109000 m kw. powierzchni biurowej.

Jak pisze Ghelamco, drapacz chmur jest również przykładem komercyjnego sukcesu - ponad 95 proc. jego powierzchni już wynajęto.

embed
Więcej o: