Ogromny billboard z martwym płodem przy jednej z największych arterii w stolicy. "Mamo, co to jest?"

Najpierw pod szpitalem, teraz na billboardzie przy jednej z największych ulic w Warszawie. Zdjęcie martwego płodu bije po oczach kierowców i... ich dzieci. "Pytanie mojego synka z tyłu auta: Mama! Co to jest?".

Na grupie na Facebooku "Dziewuchy Dziewuchom" pojawiło się zdjęcie billboardu z martwym płodem. Obok zdjęcia napis: Aborcja zabija. Billboard mieści się przy jednej z najbardziej ruchliwych ulic w stolicy - ulicy Płowieckiej. 

Pani Edyta, która umieściła fotografię na grupie, zdradziła, że jej synek, który siedział na tylnym siedzeniu, zapytał ją w pewnym momencie: Mamo, co to jest?

To po prostu cholernie przykre

Billboard to element kampanii fundacji Pro - prawo do życia. Wcześniej samochód z plakatami przedstawiającymi zakrwawione płody stał między innymi przed szpitalem Orłowskiego w Warszawie. Pacjentki szpitala były oburzone takim widokiem. Jednocześnie nie rozumiały, jak można blokować miejsce postojowe dla kobiet w ciąży czy rodzących.

Samochód Fundacji Pro - Prawo do Życia pod szpitalemSamochód Fundacji Pro - Prawo do Życia pod szpitalem Tomasz Golonko

Z kolei w poniedziałek 2 października fundacja Pro - prawo do życia zorganizowała pikietę antyaborcyjną pod szpitalem Bielańskim w Warszawie.

Kobiety, które zobaczyły zdjęcie, nie kryją oburzenia. "Gorzej jak któraś z nas to przeszła. To po prostu cholernie przykre" - pisze Pani Izabela.

"Na wiadukcie na Bronisława Czecha jest to samo. Jeździmy tamtędy do przedszkola, póki co synek nie zauważył" - pisze pani Patrycja.

"To, że taka tablica może spowodować wypadek i ktoś może stracić życie, to już "obrońców życia" nie obchodzi" - pisze pani Magda.

Komisja rozkłada ręce

Jak informuje Stołeczna, Komisja Etyki Reklamy, która rozstrzyga o zgodności przekazów reklamowych z Kodeksem Etyki Reklamy, nie nie może zrobić z billboardami fundacji, gdyż - celem fundacji nie jest zwiększenie zbytu produktów czy korzystania z usług, więc billboard nie jest reklamą w rozumieniu Kodeksu Etyki Reklamy.

Z dala od szpitala

W związku z pojawiającymi się drastycznymi plakatami w całej Polsce, partia Razem rozpoczęła kampanię "Z dala od szpitala"

Radzi, co zrobić w sytuacji, gdy ktoś natknie się na szokujący przekaz. Zaczynają od tego, że prezentowanie w przestrzeni publicznej drastycznych obrazów to wykroczenie, które mamy prawo zgłosić odpowiednim organom. Dalej tłumaczą, dlaczego plakaty przedstawiają nieprawdziwy obraz aborcji

Widziałeś billboard z drastycznymi zdjęciami? Napisz do nas, co o tym myślisz: metrowarszawa@agora.pl.

embed
Więcej o:
Komentarze (247)
Ogromny billboard z martwym płodem przy jednej z największych arterii w stolicy. "Mamo, co to jest?"
Zaloguj się
 • alesieporobilo

  Oceniono 126 razy 96

  Dzisiaj dwoch baranow plci meskiej stalo z podobnym transparentem i megafonem przed Instytutem Matki i Dziecka. Jak rozumiem obydwaj po trudnych ciazach, ze tacy zaangazowani. Dookola kobiety z chorymi dziecmi idace na wizyte. Pogratulowac pomyslu.

 • natemat22

  Oceniono 106 razy 76

  dziewuchy ! dlatego potrzebny ogólnopolski bojkot typu : "kolęda ? nie ! dziękuję ! "
  dziewuchy ! wezwijcie do takiego bojkotu ! teraz !!!

 • szefsztabuwyborczego

  Oceniono 70 razy 64

  nie ma się co oburzać, tylko obok przykleić zdjęcie spoconego księdza z opuszczonymi gaciami i napisem: Stop pedofilii księży!

 • jacmaj79

  Oceniono 76 razy 60

  Oni nie liczą się z dziećmi. Mają je gdzieś. Gdyby było inaczej, robiliby to tak zeby kilkuletnie dzieci nie mogły tego oglądać. Bandyterka i tyle.

 • donmarek

  Oceniono 85 razy 55

  No ... qrwa, jestem odporny na wiele, ale takim sqrwielom żywcem bym jaja poobrywał za wystawianie czegoś takiego na widok publiczny. I to ma być KATOLICKA MIŁOŚĆ ???

 • dafcioo

  Oceniono 77 razy 51

  Proponuję kontratak bilbordem z penisem w pełnym wzwodzie, obok rozpulchniona wagina i podpis SEKS ŹRÓDŁEM ŻYCIA. Penis może być czarny, tak dla kontrastu.

 • kater-11

  Oceniono 70 razy 44

  Dzieciom mojej siostry wyjaśniałem ; ...to płody po aborcji zakonnic i zgwałconych przez księży kobiet ... . Jak to ? tak właśnie kościół pozbywa się problemu . Kościół nadal jest właścicielem największej w Europie kliniki aborcyjnej .

 • pan_wafel_wielki

  Oceniono 62 razy 42

  Ciekawe, jak by zareagowali, gdyby przed każdym kościołem wypierdyknąć wielki billboard z kupą... To się w głowie nie mieści już!

 • arius9

  Oceniono 61 razy 39

  Was juz kompletnie pojebalo w tym zalosnym watykanski burdlu. Ogarnijcie sie bezmozgi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX