W piątek w planetarium w Centrum Nauki Kopernik odbędzie się koncert pod gwiazdami.
Zbudowany został na dwóch biegunach: muzyki dawnej i współczesnej. W programie znajdują się utwory klawesynowe autorstwa Marcina Tadeusza Łukaszewskiego i Tomasza Kamieniaka dedykowane Aleksandrze Gajeckiej-Antosiewicz.
Koncert pod gwiazdami materiały prasowe
W trakcie koncertu swoje prawykonanie będzie miał utwór Gwiazdozbiory Północnego Nieba powstały z inspiracji konstelacjami Północnego Nieba, które, przeniesione na pięciolinię, stały się muzycznymi tematami. Ścieżkę elektroniczną na taśmie, według wyobrażenia pyłu kosmicznego, stworzy Wojciech Błażejczyk.
Od 19:00 do 19:45
W tym sezonie Nocny Market przyciągał tłumy fanów street food’u nieprzerwanie przez dwadzieścia cztery weekendy. Najbliższy (6–8 października) będzie ostatnią już szansą, by zjeść plenerową kolację na peronach dawnego dworca Warszawa Główna.
Nocny Market na Głównym materiały prasowe
Zakończenie sezonu na Głównym
Nocny Market, ul. Towarowa 3
Piątek (6/10) 17:00-1:00
Sobota (7/20) 17:00-1:00
Niedziela (8/10) 16:00-23:00
Warsaw Home to międzynarodowe targi wyposażenia wnętrz, które odbywają się w PTAK Warsaw Expo. Wydarzenie zostało stworzone z myślą o producentach i importerach z branży meblowo-dekoracyjnej.
Celem targów jest z jednej strony stworzenie platformy biznesowej dla międzynarodowych kontraktacji, z drugiej zaś przedstawienie pasjonatom wnętrz najnowszych trendów. Warsaw Home to miejsce w którym spotykają się architekci, projektanci wnętrz, właściciele firm, sklepy oraz klient indywidualny.
Targi Warsaw Home materiały prasowe
Druga edycja targów Warsaw Home odbędzie się 6 – 8 Października 2017 roku w halach D,E i F.
Godziny otwarcia dla odwiedzających: 10.00 – 18.00.
W ramach Festiwalu Józefa Czapskiego odbędzie się w Muzeum Narodowym w Warszawie specjalna edycja Wieczoru w muzeum, poświęcona malarzowi.
Z magazynów zostaną wyciągnięte trzy, na co dzień nie eksponowane, obrazy autora. Dwa z nich to prace artysty z okresu przed wybuchem II wojny światowej: "Portret kobiety w pasiastym żakiecie" z 1934 roku oraz "Alejka w parku" z 1933 roku. Trzeci obraz pochodzi z okresu powojennego. To olej na płótnie "U węzgłowia chorej" z 1964 roku.
Zbiórka w Holu Głównym / bilet wstępu do MNW. Liczba miejsc ograniczona, ok. 60 min / zapisy w Dziale Edukacji Muzeum Narodowego w Warszawie od poniedziałku do piątku w godz. 8.30-15.00, tel. +48 22 621 10 31 wew. 246 lub + 48 22 629 50 60.
Zaburzone osobowości to improwizowany spektakl poświęcony ludziom i ich dziwactwom. To długa forma improwizowana, odgrywana bez przygotowania, która składa się z historii z udziałem niezwykłych i niespodziewanych bohaterów w pełni stworzonych na scenie, na oczach (i z pomocą) publiczności.
Kiedy: PIĄTEK | 06.10 | 20:00
Gdzie: Klub Komediowy, Nowowiejska 1
Bilety: 35/25 zł (ulga przysługuje uczniom i studentom, seniorom oraz aktualnym studentom Szkoły Impro)
W wieczór francuski usłyszycie wokalne i instrumentalne interpretacje francuskich utworów wprost z paryskich uliczek. Zespół sięga zarówno po klasykę wielkich artystów m.in: Edith Piaf, Georges Brassens, Jaquesa Brella, Charles Aznavour, Yves Montand, Joe Dassin, Gilbert Bécaud, jak i dzieła współczesnych wykonawców: Zaz, Garou, Pink Martini, Amel Bent, Noir Désir czy Paris Combo.
Miejsce: W Oparach Absurdu
Godz: 21:30
W sobotę odbędzie się dzień otwarty w klubie fitness Forest przy ul. L. Staffa 3/5. Tego dnia wszystkie zajęcia za darmo.
Dzień otwarty materiały prasowe
Plan dnia:
Karate:
10:30 - 12:00 trening dla dzieci, młodzieży i dorosłych w podgrupach.
Zajecia fitness:
10:30 TMT Ania Wróbel (sala fitness)
11:00 ROWER Ania (sala rowerowa)
11:00 PŁASKI BRZUCH - Łukasz Grzanek
11:30 TABATA - Łukasz
12:00 TRENING OBWODOWY – Asia Gieldarska i Łukasz
12:30 ZDROWY KRĘGOSŁUP - Asia
13:00 STRETCHING - Asia
12:00 - 13:30 gry i zabawy dla dzieci (hala)
13:30 - podsumowanie w auli - losowanie nagród - kosmetyków, karnetów open i treningów personalnych/konsultacji dietetycznych/ sesji coachingu zdrowia z naszymi trenerami
Od 12:00 coś dla rodzin z dziećmi w Muzeum Fryderyka Chopina. Dzieci z rodzicami poznają ekspozycję i muzealną terminologię oraz usłyszą kilka ciekawostek na temat konserwacji. W drugiej części zajęć uczestnicy wspólnie zaprojektują własną wystawę.
Na lekcji Dzieciństwo Fryderyka Chopina spotkają się z Fryderykiem i jego rodziną, przyglądając się ich życiu w Warszawie. Z pomocą karty zadań spróbują naśladować talenty twórcze młodego Fryderyka. Uczestnicy zobaczą też, jak wygląda wnętrze fortepianu.
7.10.2017, g. 12:00 Jak działa muzeum? - interaktywna lekcja dla dzieci (od lat 7) i rodziców
prowadzenie: Marta Wrona
8.10.2017, g. 12:00 Dzieciństwo Fryderyka Chopina - interaktywna lekcja dla dzieci (3-6 lat) i rodziców
W sobotę o 17:00 w Muzeum Warszawy pokazany zostanie film "Za Żelazną Bramą" w reż. Heidrun Holzfeind. To pokaz w ramach cyklu "Warszawę widzę, podwójnie".
Pokaz filmu materiały prasowe
Heidrun Holzfeind przygląda sie codzienności osiedla Za Żelazną Bramą zbudowanego w centrum Warszawy w latach 1965-1972. W szesnastopiętrowych blokach mieszkali wówczas robotnicy, urzędnicy i profesorowie; po roku 1989 niegdysiejszy symbol technologicznego postępu i towarzyszącego mu dyskursu o społeczno-ekonomicznej równości obywateli uległ daleko idącej transformacji. Dzisiaj w Za Żelazną Bramą sąsiadują ze sobą studenci, coraz liczniejsi imigranci z Wietnamu oraz Żydzi, przechowujący pamięć Małego Getta, które mieściło się na tym terenie przed powstaniem osiedla.
Bilet normalny 10 zł / ulgowy 7 zł
A wieczorem w sobotę Miss Wheelchair World Final Gala - o godz. 19.00, w Arenie Ursynów przy ul. Pileckiego 122 w Warszawie.
Wybory Miss Wheelchair World 2017 to nowatorskie na skalę światową wydarzenie, w trakcie którego zostanie wybrana najpiękniejsza kobieta na świecie poruszająca się za pomocą wózka inwalidzkiego w myśl zasady "piękno bez barier". To pierwszy taki konkurs w historii.
Na stronie www.misswheelchairworld.com został uruchomiony system bezpłatnej rezerwacji biletów na Galę Finałową.
Koncert Finalistów tegorocznej jubileuszowej edycji Konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej". W gościnnych progach Muzeum Powstania Warszawskiego, dzięki życzliwości i współpracy Instytut Stefana Starzyńskiego z Fundacją Okularnicy w Sali pod Liberatorem wystąpią młodzi adepci sztuki wokalnej.
Koncert odbędzie się w Muzeum Powstania Warszawskiego o godz. 20:00.
W kinie Luna w niedzielę odbędzie się spotkanie wokół ukraińskiej kinematografii. Ma na celu przybliżenie widzowi festiwalowemu procesów zachodzących we współczesnej ukraińskiej kinematografii. Aby zrozumieć cały proces przedstawimy główne postaci ukraińskiego kina, porozmawiamy o jego początkach, o rewolucji i wojnie, ich wpływie na obecny kształt kinematografii, rozbierzemy porewolucyjny dokument ukraiński na części pierwsze i prześwietlimy filmy fabularne.
Na spotkanie wstęp wolny.
Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Muzeum Warszawy oraz Galeria Studio zapraszają na otwarcie wystawy "Plac Defilad: krok do przodu" w ramach 9. edycji festiwalu "Warszawa w budowie".
Plac Defilad FRANCISZEK MAZUR
Wystawa główna tegorocznej edycji zaprezentuje różne oblicza placu Defilad ukształtowane przez historię oraz procesy transformacji. To miejsce, którego tożsamość określają wielkie okazjonalne wydarzenia, z których najważniejsze to Festiwal Młodzieży i Studentów (1955), wystąpienie Władysława Gomułki w czasie odwilży (1956), msza papieska (1987) czy współcześnie odbywające się coroczne koncerty noworoczne i Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Wystawa spojrzy na tę centralnie zlokalizowaną przestrzeń publiczną oczami aktywistów i urbanistów oraz architektów, opisze kilka dekad planowania i gorących dyskusji.
Godz. 13 w Teatrze Studio.
Wspomnienie o Irenie, czyli Kwiatkowska SHOW! to recital oparty na piosence aktorskiej z repertuaru Ireny Kwiatkowskiej. Utwory ikony polskiego kabaretu zostały przez nas na nowo zinterpretowane. Kompozycje zostały utrzymane w musicalowym klimacie wprowadzającym widzów w taneczny, rewiowy nastrój. Piosenki nie zostały jednak pozbawione komediowego sznytu! Akompaniamentem recitalu będzie dźwięk pianina, który na żywo komentuje działania aktorki.
Koncert odbędzie się o 19:30 przy ul. Nowy Świat 44.
Bilety w cenie 25 złotych (normalne) oraz 20 złotych (ulgowe: emeryci, studenci, uczniowie) do nabycia przed spektaklem.