Silny wiatr na Mazowszu. Miasto ostrzega: Prosimy zachować szczególną ostrożność

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informuje o bardzo dużym prawdopodobieństwie wystąpienia dziś wieczorem i w nocy, na terenie województwa mazowieckiego, silnego wiatru.

Miasto wysłało komunikat w tej sprawie.

Silny wiatr od 19:00 do rana

"Prognoza przewiduje na obszarze województwa mazowieckiego w czwartek, od godz. 19:00, do piątku, 6 października do godz. 5:00, wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/godz. do 50 km/godz., z porywami do 60 km/h w subregionie wschodnim, do 70 km/godz. w północnym, do 80 km/godz. w centralnym i zachodnim oraz do 100 km/godz. w subregionie południowym, z północnego zachodu i zachodu" - czytamy.

Mieszkańcy w związku z tym są proszeni o zachowanie szczególnej ostrożności, usunięcie nieprzytwierdzonych przedmiotów z balkonów i nieparkowanie samochodów pod drzewami.

Gdzie dzwonić, gdy coś się stanie

Jeśli w waszej okolicy wiatr połamie drzewa, należy się skontaktować się z Miejskim Centrum Kontaktu Warszawa 19115, skorzystać z bezpłatnej aplikacji mobilnej Warszawa 19115, portalu www.warszawa19115 lub zadzwonić pod nr 19115 – i poinformować o zdarzeniu, a MCK od razu skieruje sprawę do odpowiednich służb.

Po wichurze

Po jednej z silnych wichur w czerwcu tego roku, miasto było w opłakanym stanie. Największe zniszczenia dotknęły cmentarz na Powązkach, który wyglądał jak po przejściu tajfunu.

Skutki nawałnicy na warszawskich PowązkachSkutki nawałnicy na warszawskich Powązkach Tomasz Golonko

Połamane konary, zniszczone nagrobki, pomniki - i to nie kilka, ale kilkadziesiąt. Zdjęcia porażały.

embed

Zniszczone groby, rozbite pomniki i nagrobki

Więcej o: