"Brawo! Oby tak dalej Pani Haniu". Gronkiewicz-Waltz ma nieistniejących fanów? Ratusz reaguje

Pod tweetami prezydent Warszawy pojawiły się pochwalne komentarze. Zostały wpisane z najprawdopodobniej fikcyjnych kont, utworzonych niedawno. Ratusz i Hanna Gronkiewicz-Waltz odcinają się od sprawy.

Pod jednym z tweetów Hanny Gronkiewicz-Waltz pojawiły się komentarze bardzo pozytywnie oceniające prezydent stolicy. Napisały je osoby, które konta założyły w lipcu i sierpniu tego roku i poza tym nie są zbyt aktywne. Jak zaś zauważyła Nagroda Złotego Goebbelsa, zdjęcia ich awatarów to ogólnodostępne obrazy z sieci.

Chodzi o komentarze, które pojawiły się pod tym wpisem prezydent Warszawy:

"Brawo! Oby tak dalej Pani Haniu, kolejna świetna inwestycja w naszym mieście" - komentowała jedna z osób. "Taki prezydent to naprawdę skarb!" - stwierdzała inna. Według NGZ są to trollkonta, czyli konta fikcyjne, nienależące do prawdziwej osoby.

"Nie mamy z tym nic wspólnego"

Temat podchwyciły niektóre media, które wykorzystały go do skrytykowania polityk. Ich zdaniem, trollkonta to nowa strategia wizerunkowa ratusza. - Nie mamy z tym nic wspólnego - ucina w rozmowie z Metrowarszawa.gazeta.pl Agnieszka Kłąb z zespołu prasowego stołecznego urzędu miasta.

Jak dodaje, takich usług nie świadczy też agencja reklamowa, z którą ratusz podpisał umowę na początku lipca. To również było przedmiotem spekulacji dziennikarzy.

"Komentować moje wpisy może każdy. Zdecydujcie się tylko, czy negatywnie, czy pozytywnie" - tak zaś na Twitterze odniosła się do sprawy sama prezydent, pokazując niektóre z komentarzy. Zarówno te krytyczne, jak i pochwały.

embed

Opuszczony cmentarz w Otwocku. Przyjeżdżają tu Żydzi z całego świata

Więcej o:
Komentarze (162)
"Brawo! Oby tak dalej Pani Haniu". Gronkiewicz-Waltz ma nieistniejących fanów? Ratusz reaguje
Zaloguj się
 • kapitan.kirk

  Oceniono 60 razy 38

  Coś mi się widzi, że ta agencja PR od promocji ratusza wygrała dzięki zaoferowaniu najniższej ceny ;-P
  Pzdr

 • siwywaldi

  Oceniono 30 razy 24

  Płatni trolle JUŻ DAWNO zagościli na portalach internetowych. A kto im płaci? Nie martwcie się, nieoficjalny i głęboko schowany sponsor, znajdzie się zawsze.

  I nie piszę tu o tej czy innej osobie, bo tak robi WIĘKSZOŚĆ polityków, którzy potrzebują sobie podnieść notowania.

 • cymesgeszefciarz

  Oceniono 44 razy 20

  Nikt normalny bezinteresownie nie będzie "fanem" polityka szczególnie uwikłanego w afery na taką skalę, nikt nie będzie "bronił" resortowych przywilejów, nie będzie płakał po odrywanych od budżetowego koryta "bezpartyjnych fachowcach", spółkujących ze skarbem państwa itp. itd. ... dotyczy to wszystkich opcji politycznych ...

 • agu25

  Oceniono 19 razy 11

  to samo jest na profilu Pawłowicz :)

 • borman60

  Oceniono 11 razy 9

  Dziś pytania zadawali z tezą i uśmieszkami .To do ciemnego ludu .

 • sapere-auso

  Oceniono 39 razy 9

  Gronkiewicz-Waltz ma nieistniejących fanów?
  Ależ tak!
  Jak i cała Platforma

 • snowbird1

  Oceniono 25 razy 9

  Zamiast robic wszystko co sie da, zeby ja bronic bo jest w tej chwili symbolem walki z pisowskim totalitaryzmem durna wyborcza i kretyn Grzesio doluja ja z calych swoich sil. Polski debilizm w calym rozkwicie.

 • bokaj

  Oceniono 14 razy 8

  gdyby to dotyczyło Hatakomby Jakiego, to wiemy, że wpisy pochwalne na swój temat produkuje osobiście.
  Tu - niejasna sprawa...

 • acototak

  Oceniono 14 razy 8

  Ciemny lud to kupi, ale gorszy sort nie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX