"Brawo! Oby tak dalej Pani Haniu". Gronkiewicz-Waltz ma nieistniejących fanów? Ratusz reaguje

Pod tweetami prezydent Warszawy pojawiły się pochwalne komentarze. Zostały wpisane z najprawdopodobniej fikcyjnych kont, utworzonych niedawno. Ratusz i Hanna Gronkiewicz-Waltz odcinają się od sprawy.

Pod jednym z tweetów Hanny Gronkiewicz-Waltz pojawiły się komentarze bardzo pozytywnie oceniające prezydent stolicy. Napisały je osoby, które konta założyły w lipcu i sierpniu tego roku i poza tym nie są zbyt aktywne. Jak zaś zauważyła Nagroda Złotego Goebbelsa, zdjęcia ich awatarów to ogólnodostępne obrazy z sieci.

Chodzi o komentarze, które pojawiły się pod tym wpisem prezydent Warszawy:

"Brawo! Oby tak dalej Pani Haniu, kolejna świetna inwestycja w naszym mieście" - komentowała jedna z osób. "Taki prezydent to naprawdę skarb!" - stwierdzała inna. Według NGZ są to trollkonta, czyli konta fikcyjne, nienależące do prawdziwej osoby.

"Nie mamy z tym nic wspólnego"

Temat podchwyciły niektóre media, które wykorzystały go do skrytykowania polityk. Ich zdaniem, trollkonta to nowa strategia wizerunkowa ratusza. - Nie mamy z tym nic wspólnego - ucina w rozmowie z Metrowarszawa.gazeta.pl Agnieszka Kłąb z zespołu prasowego stołecznego urzędu miasta.

Jak dodaje, takich usług nie świadczy też agencja reklamowa, z którą ratusz podpisał umowę na początku lipca. To również było przedmiotem spekulacji dziennikarzy.

"Komentować moje wpisy może każdy. Zdecydujcie się tylko, czy negatywnie, czy pozytywnie" - tak zaś na Twitterze odniosła się do sprawy sama prezydent, pokazując niektóre z komentarzy. Zarówno te krytyczne, jak i pochwały.

embed

Opuszczony cmentarz w Otwocku. Przyjeżdżają tu Żydzi z całego świata

Więcej o: