Zarzuty za machanie białą różą i siedzenie na deptaku? Kuriozalna notatka policji. "To autentyk"

Aleksandra "pochwaliła" się na Twitterze pismem, jakie otrzymała z policji. Informuje, że jej zachowanie podczas kontrmiesięcznicy smoleńskiej polegające na "machaniu białą różą" mogło nosić znamiona wykroczenia.

Aleksandra opublikowała na Twitterze dokument, który stwierdza, że kobieta popełniła wykroczenie, gdyż podczas miesięcznicy smoleńskiej 10 lipca na pl. Zamkowym "machała białą różą oraz siedziała na deptaku". W ten sposób miała rzekomo wykroczenie z art. 52 par. 2 pkt.1, w którym mowa o usiłowaniu przeszkodzenia w przebiegu legalnego zgromadzenia.

To autentyk

"Wiem, że trudno uwierzyć, ale to autentyk, z komendy na Dzielnej, z ostatniego piątku" - pisze Aleksandra.

Z dokumentu wynika, że kobieta nie przyznała się do postawionych jej zarzutów, odmówiła również złożenia wyjaśnień. Zamierzała wszystko wyjaśnić przed sądem.

Zachowanie mogło nosić znamiona wykroczenia

W sprawie Aleksandry oświadczenie złożyła policja. Jak dowiedział się Onet.pl, po zebraniu materiału dowodowego stwierdzono, że zachowanie kobiety nie nosi znamion wykroczenia. Informację potwierdza Robert Koniuszy z śródmiejskiej komendy policji i wyjaśnia, jak powstał kuriozalny dokument.

- Funkcjonariusze skierowani do zabezpieczenia zgromadzenia uznali, że zachowanie kobiety mogło nosić znamiona wykroczenia. W związku z tym zaproponowano jej mandat karny. Kobieta została jednocześnie pouczona o możliwości nieprzyjęcia mandatu karnego i odmówiła jego przyjęcia - mówi w rozmowie z Metrowarszawa.pl. 

Wobec tego interweniujący policjanci sporządzili notatkę urzędową, która trafiła do Referatu ds. Wykroczeń Komendy Rejonowej Policji Warszawa I. I rozpoczęto czynności wyjaśniające w sprawie incydentu.

Rekordowa liczba funkcjonariuszy

Według szacunków policji, 10 lipca w marszu pamięci wzięło udział ponad dwa tysiące osób. Jednocześnie odbywała się kontrmiesięcznica, w której miało wziąć udział podobna liczba manifestantów. Do zabezpieczania wydarzeń zaangażowana została rekordowa liczba policjantów (2482 funkcjonariuszy). 

embed

Skąd się bierze moda na nieszczepienie dzieci? Prześwietlamy antyszczepionkowców [MAKE POLAND GREAT AGAIN odc. 5]

Więcej o: