Napadli na ursynowski salon gier. Wtargnęli do środka i wyjęli rewolwer. Wszystko nagrała kamera

Mężczyźni przy użyciu rewolweru hukowego i gazu zastraszyli pracownika salonu. Zabrali mu pieniądze z portfela oraz gotówkę z kasy firmy. Przebieg napadu zarejestrowała kamera.

Do zdarzenia doszło w nocy w jednym z punktów gier zręcznościowych na Ursynowie.

Zastraszył go rewolwerem

Jak wynika z relacji obsługi salonu do lokalu weszło dwóch mężczyzn. W pewnym momencie jeden z nich wyciągnął gaz i użył go wobec pracownika punktu, drugi zaczął w niego mierzyć z rewolweru, żądając wydania pieniędzy. W końcu sam wyjął z kasetki 2 tys. złotych, zabierając przy okazji także pieniądze z portfela.

Napastnicy wskoczyli do czekającego nieopodal samochodu, za kierownicą którego czekał ich wspólnik i uciekli.

Pracownik szybko skontaktował się z policją. Kilka godzin po zdarzeniu policjanci z mokotowskiego wydziału kryminalnego oraz funkcjonariusze z komisariatu policji na Ursynowie w jednej z podwarszawskich miejscowości zatrzymali wszystkich trzech mężczyzn podejrzanych o ten rozbój.

Trzy miesiące aresztu

Policjanci w mieszkaniu jednego z nich znaleźli i zabezpieczyli rewolwer hukowy, którym został sterroryzowany pracownik salonu gier.

Na podstawie zgromadzonego w postępowaniu materiału dowodowego prokurator z Prokuratury Rejonowej Warszawa Mokotów przedstawił 50-letniemu Wojciechowi S., 22-letniemu Mateuszowi S. i 35-letniemu Marcinowi P. zarzut rozboju,  za co kodeks karny przewiduje do 12 lat pozbawienia wolności. Na wniosek mokotowskich śledczych sąd zdecydował już o ich tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące.

embed
Więcej o: