Wielka awaria na Lotnisku Chopina. Powołano sztab kryzysowy

Na Lotnisku Chopina doszło do awarii, powołano sztab kryzysowy pod nadzorem ABW. Prawdopodobnie to awaria systemu odpraw online, która dziś zakłóciła odprawę pasażerów na lotniskach całego świata.

Na Lotnisku Chopina doszło do wielkiej awarii - podało RMF FM. Uszkodzony jest system teleinformatyczny portu, odpowiadający między innymi za informację, łączność i system alarmowego powiadamiania na lotnisku. Jak nieoficjalnie dowiedział się tvn24.pl, służby podejrzewały atak hakerów.

Lotnisko zwołało w tej sprawie sztab kryzysowy pod nadzorem Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. - ABW dostało oficjalne zgłoszenie i analizuje sprawę. Nic więcej w tym momencie nie mam do powiedzenia - poinformował w rozmowie z Metrowarszawa.gazeta.pl Stanisław Żaryn, rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych.

Problemy może mieć 120 linii lotniczych

Po 16:30 sytuacja została opanowana. Władze portu zapewniają, że wszystkie samoloty startują i lądują, choć występują kilkunastominutowe opóźnienia.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, awaria dotyczy systemu odpraw online Amadeus Altea. Problemy mogą dotykać ponad 120 linii lotniczych, w tym BA, AirFrance, KLM czy Lufthansy. Wcześniej w czwartek system zakłócił odprawę pasażerów na lotniskach całego świata, m.in. w Londynie, Waszyngtonie, Paryżu, Frankfurcie i Singapurze.

embed

Opuszczony cmentarz w Otwocku. Przyjeżdżają tu Żydzi z całego świata

Więcej o: