Wielka awaria na Lotnisku Chopina. Powołano sztab kryzysowy

Na Lotnisku Chopina doszło do awarii, powołano sztab kryzysowy pod nadzorem ABW. Prawdopodobnie to awaria systemu odpraw online, która dziś zakłóciła odprawę pasażerów na lotniskach całego świata.

Na Lotnisku Chopina doszło do wielkiej awarii - podało RMF FM. Uszkodzony jest system teleinformatyczny portu, odpowiadający między innymi za informację, łączność i system alarmowego powiadamiania na lotnisku. Jak nieoficjalnie dowiedział się tvn24.pl, służby podejrzewały atak hakerów.

Lotnisko zwołało w tej sprawie sztab kryzysowy pod nadzorem Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. - ABW dostało oficjalne zgłoszenie i analizuje sprawę. Nic więcej w tym momencie nie mam do powiedzenia - poinformował w rozmowie z Metrowarszawa.gazeta.pl Stanisław Żaryn, rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych.

Problemy może mieć 120 linii lotniczych

Po 16:30 sytuacja została opanowana. Władze portu zapewniają, że wszystkie samoloty startują i lądują, choć występują kilkunastominutowe opóźnienia.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, awaria dotyczy systemu odpraw online Amadeus Altea. Problemy mogą dotykać ponad 120 linii lotniczych, w tym BA, AirFrance, KLM czy Lufthansy. Wcześniej w czwartek system zakłócił odprawę pasażerów na lotniskach całego świata, m.in. w Londynie, Waszyngtonie, Paryżu, Frankfurcie i Singapurze.

embed

Opuszczony cmentarz w Otwocku. Przyjeżdżają tu Żydzi z całego świata

Więcej o:
Komentarze (50)
Awaria na Lotnisku Chopina. Powołano sztab kryzysowy pod nadzorem ABW
Zaloguj się
 • burek_polny

  Oceniono 40 razy 30

  Spoko, w Baranowie do tego nie dopuszcza.

 • kolo125

  Oceniono 32 razy 24

  biedactwa z dojnej zmiany nie polecą do San Escobar

 • g2cos7alfa

  Oceniono 24 razy 20

  A jak w Radomiu pryz takim natłoku połączeń?

 • fields1

  Oceniono 19 razy 15

  Jak na razie w Oświęcimiu wszystko OK. Odloty i przyloty bez zakłóceń.

 • 3krzak

  Oceniono 12 razy 12

  Koledzy Maciarenko dorwali sie do komputerow. Jutro w kosciolach litania do Matki Boskiej Cyernetycznej o uzdrowienie systemu i przegnanie wirusa.

 • c.t.k

  Oceniono 9 razy 7

  Według "Księgi imion":
  "Amadeusz to introwertyk, nieśmiały do tego stopnia, że ciężko odnaleźć mu się w jakiejkolwiek pracy oraz towarzystwie. Stroni od rywalizacji, konfliktów i chroni się w cieniu. Potrafi mimo to odnieść sukces, jednak po wielu trudach. Nie obiera sobie celów, niewiele planuje. Ostrożnie i nieufnie podchodzi do nowości. Boi się porażek, ponieważ dodatkowo go paraliżują. Właściwie to sam nie wie, czego dokładnie chce od życia. Posiada mimo to bardzo przyjazną naturę. Jest szczery, otwarty na ludzi i gotowy do poświęceń":))

 • obywateleu

  Oceniono 15 razy 7

  Ktoś musi pokazać, że jest potrzeba budowy nowego centralnego lotniska.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX