Wydarzenia w Warszawie - weekend. Koncerty jazzowe, otwarcie Hali Gwardii

Co będzie się działo w ten weekend w Warszawie? Przede wszystkim czeka nas długo wyczekiwane otwarcie wyremontowanej Hali Gwardii czy koncerty jazzowe w Łazienkach Królewskich. Co jeszcze? Sprawdźcie!

Piątek - 29 września

Otwarcie Hali Gwardii

Już w ten weekend wielkie otwarcie wyremontowanej hali targowej - Hali Gwardii. Od 8 rano na warszawiaków czekać będą stoiska ze świeżą żywnością oraz restauracje.

Hala GwardiiHala Gwardii AG

V Warszawski Festiwal Kultury bez Barier

W piątek od 9 rozpoczyna się Festiwal Kultury bez Barier, którego ideą jest zniesienie wszelkich przeszkód uniemożliwiających wielu osobom swobodny dostęp do wydarzeń, miejsc i tekstów kultury. Festiwal potrwa do połowy października.

Szczegóły oraz rejestracja.

Warszawskie Dni Seniora

Od 15 w piątek będą trwały Warszawskie Dni Seniora. Zakończą się w niedzielę.  W programie: warsztaty artystyczne, dancing Kawowy i wspólna herbata z ciaste, spektakl "Gołębiarka" w wykonaniu Krystyny Trybuły i grupy teatralnej z Domu Dziennego Pobytu Caritas, a w niedzielę o godz. 17.00 spektakl "Być dobry jak chleb" oraz spotkanie z siostrą albertynką

Jazz w Łazienkach Królewskich

Cztery koncerty jazzowe pod patronatem laureata Grammy, Włodek Pawlik. W Łazienkach Królewskich wystąpią m.in. Włodek Pawlik Trio, Mike Stern, Urszula Dudziak i Mika Urbaniak. Pierwszy koncert już w ten piątek o 18.

Włodek PawlikWłodek Pawlik Fot. Jacek Lagowski / Agencja Wyborcza.pl

Bilety na pierwszy koncert - w cenie 80 zł normalny, 50 zł ulgowy - nabyć można w kasach Muzeum Łazienki Królewskie.

Koncert w Niebie

A późnym wieczorem w piątek warto wybrać się na koncert do klubu. Np. do Nieba. W piątek powrót do lat 60. w postaci brzmień The Fruitcakes. 

"Oddając hołd klasyce rocka końca lat 60., czego dowodem są silne wpływy The Beatles i sceny psychodelicznej, The Fruitcakes tworzą muzykę niesamowicie dopieszczoną harmonicznie. Obranie tej drogi zaowocowało brzmieniem melodyjnym, pełnym wysublimowanych smaczków i nieoczywistości, które finalnie składają się na niezwykle spójny materiał" - czytamy na stronie wydarzenia.

Bilety w cenie 25 zł, w dniu koncertu - 30 zł. 

Miejsce: Nowy Świat 21

Start o 21.

30 września sobota

Przed nami ostatnie dni wystawy "Projekt Praga"

To też ostatnia szansa, żeby spotkać się z jej autorami i kuratorami, Ewą Kalnoj-Ziajkowską i Adamem Lisieckim. Dowiedzieć się więcej o ich pomyśle, o Pradze, a także o tym, co nowego przyniosła ekspozycja i program jej towarzyszący. Z tej okazji zapraszamy na oprowadzania kuratorskie. 30 września o 16.00 w progi Muzeum Warszawskiej Pragi zaprasza Adam Lisiecki, w niedzielę zaś (1.10) o 16.00 zwiedzanie poprowadzi Ewa Kalnoj-Ziajkowska.

Ostatnie pokazy w Multimedialnym Parku Fontann

Po raz ostatni w tym roku woda z fontann na Podzamczu wytryśnie w sobotę o godz. 8.30 rano i będzie cieszyć oczy warszawiaków pół godziny przed 23. Na kolejne pokazy trzeba będzie czekać do maja następnego roku.

Otwarcie Multimedialnego Parku FontannOtwarcie Multimedialnego Parku Fontann materiały prasowe

Warsztaty przyrodnicze dla rodzin

O 10 w Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie odbędą się warsztaty przyrodnicze dla rodzin z dziećmi.

Podczas warsztatów poszukamy mieszkańców ściółki, obejrzymy ich przez lupy i przekonajmy się, jak różnorodne i bogate może być życie pod naszymi stopami.

Winyl za zeta

O 12:00 w Spatifie przy Al. Ujazdowskich odbędą się targi winyli. Można trafić na prawdziwe perełki za zaledwie 1 zł.

Romantyczny spacer po Krakowskim Przedmieściu

O 12:00 odbędzie się romantyczny spacer. Na spacerze poznacie wiele romantycznych historii, anegdot i ciekawostek dotyczących ludzi związanych z tą ulicą. Będą też oczywiście zdjęcia oraz humor.

Spacer odbędzie się w dwóch terminach:
Sobota 30 września 2017 godz. 12.00.
Niedziela 1 października 2017 godz. 12.00

Zbiórka pod dzwonnicą Kościoła Akademickiego Św. Anny przy Placu Zamkowym (adres: Krakowskie Przedmieście 68). 

Wymienialnia Książek

Z kolei o 16:00 w Galerii Kordegarda odbędzie się wymienialnia książek. 

Wystarczy przynieść ze sobą książki i wymienić się na inne. Mile widzianym gestem jest zrobienie specjalnej dedykacji dla następnego czytelnika.

Wybór książek jest całkiem spory - od klasyków literatury, książek historycznych i poezji poprzez romanse i poradniki, po literaturę dziecięcą i młodzieżową. Książki polskie i zagraniczne, wydania nowe, PRL-owskie i przedwojenne - każdy znajdzie coś interesującego.

Klub Komediowy w Miłości: Wieczór Krótkich Gier

O 18:00 w klubie Miłość przy Kredytowej - Wieczór Krótkich Gier. Będzie to pierwsza impreza z cyklu Scotch Egg Club w Polsce.

Czym jest Scotch Egg Club? To cykl imprez, którym przyświeca jeden, ale podwójny cel - doskonała zabawa i śmiechu. Czeka na Was Wieczór Krótkich Gier w wykonaniu Klubu Komediowego, Chicken Bingo oraz wyśmienita, podwójnie starzona whisky Dewar's 12. Zaskoczymy Was również niecodziennym, kulinarnym połączeniem whisky i tradycyjnych szkockich jaj.

Timetable:
18.00 - start imprezy
19.30 - Spektakl: Wieczór krotkich gier impro
20.20 - przerwa
20.45 - Bingo

Białe Noce By Syreni Śpiew

A wieczorem w restauracji Biała na Saskiej Kępie impreza Białe Noce By Syreni Śpiew. Czyli kolacja i tańce do rana. Start o 20:00.

1 października niedziela

W niedzielę Mariusz Prządak z Praskiej Ferajny zaprasza na spacer po Woli.

Spacer po WoliSpacer po Woli materiały prasowe

"Gibalak- „crème de la crème” charakternej Woli, swego czasu legendarne miejsce owiane złą sławą, nieudany eksperyment społeczny. Kercelak - śmierdzący bimbrem, kiełbasą i starzyzną, największy bazar stolicy, gdzie w ścisku, zgiełku i zamieszaniu można było sprzedać i kupić wszystko" - pisze autor i zaprasza na spacer.

Spotkanie: ul. Okopowa 33 (róg ul. Henryka Barona)

 

Muzeum Katyńskie w Cytadeli - zwiedzanie wnętrz

"W niedzielę, 1 października, serdecznie zapraszamy do poznania z nami ekspozycji nowego Muzeum Katyńskiego znajdującego się na terenie warszawskiej Cytadeli. Instytucji, której zadaniem jest przechowywanie pamięci o zbrodni katyńskiej i jej ofiarach. Na części terenu dawnej carskiej twierdzy urządzono placówkę, która przybliża tamte dramatyczne wydarzenia, pokazuje ich kontekst historyczny, próby ich zatuszowania oraz pamiątki po Ofiarach" - czytamy na stronie wydarzenia.

Muzeum KatyńskieMuzeum Katyńskie www.um.warszawa.pl

Liczba miejsc ograniczona, zapisy pod adresem: zapisy@skarbywarszawy.pl

Po zapisaniu się, zostaną Państwo poinformowani o miejscu spotkania, godz. 11:00 i 13:00

Przewodnik: Marcin Strachota

Czas trwania: ok. 1h 45min

Cena spaceru: 10 zł/os.

embed
Więcej o: