Niebezpieczna bakteria wykryta w wodzie w Podkowie Leśnej. 'Zaleca się wstrzymanie spożycia wody'

W jednej ze szkół podstawowych w Podkowie Leśnej Inspektor Sanitarny wykrył bakterie w wodzie. "Zaleca się bezwzględne wstrzymanie spożycia wody surowej i przegotowanej" - alarmuje urząd.

26 września na stronie Urzędu Miasta-Ogrodu Podkowa Leśna pojawiła się informacja o skażonej wodzie.

Zakaz spożywania wody

- Z powodu z wykrycia obecności bakterii w pobranej jednorazowej próbce na terenie budynku Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Warszawy przy ul. Jana Pawła II, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Grodzisku Mazowieckim stwierdza brak przydatności do spożycia zarówno wody surowej jak i po przegotowaniu z wodociągu miejskiego Podkowy Leśnej - czytamy w komunikacie.

Zaleca się bezwzględnie wstrzymanie spożywania  wody surowej z kranów jak i zdrojów na terenie miasta, do momentu otrzymania wyników badań.

Zasilanie wodą zostanie przywrócone

W związku z zanieczyszczoną wodą dla mieszkańców otwarto alternatywne zasilanie w wodę z wodociągu w Brwinowie. Ostatnie badania z 19 września 2017 r. wykazało bowiem, że woda nadaje się do spożycia.

Zasilanie wodą z ujęcia w Podkowie Leśnej zostanie przywrócone po otrzymaniu oficjalnych wyników badań w czwartek 28 września.

embed
Więcej o: