Wielki koncert disco polo na Narodowym. W sobotę zamkną Saską Kępę

W sobotę na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędzie się wielki koncert disco polo. Gwiazdą będzie oczywiście Zenon Martyniuk. W związku z wydarzeniem można się spodziewać utrudnień w ruchu.

"PGE Narodowy ponownie stanie się najbardziej roztańczonym miejscem w naszym kraju. 23 września po raz drugi polskie i zagraniczne gwiazdy muzyki tanecznej wystąpią w tym szczególnym miejscu. Roztańczony PGE Narodowy to jeden z największych festiwali, zrzeszający dziesiątki tysięcy fanów pragnących zabawy na najwyższym poziomie!" - czytamy z przejęciem na stronie wydarzenia.

Organizatorzy mówią, że impreza będzie gigantyczna. Sprzedano 44 tysiące biletów, a ludzie wciąż kupują. 

Utrudnienia od 17 w sobotę

W związku z organizacją koncertu na Stadionie Narodowym w sobotę od ok. godz. 17:00 do czasu zakończenia akcji rozwozowej (w niedzielę do około godz. 1) zostaną wprowadzone następujące zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Od godz. 17:00 do czasu zakończenia akcji rozwozowej:

a) w związku z wyznaczeniem przejścia dla pieszych przez północną jezdnię 
al. Waszyngtona na wysokości przystanku RONDO WASZYNGTONA 01 
(w kierunku Mostu Poniatowskiego) ww. przystanek ulega zawieszeniu, natomiast w jego zastępstwie uruchomiony zostaje tymczasowy przystanek zastępczy 2131 RONDO WASZYNGTONA 51 zlokalizowany ok. 30 metrów przed podstawową lokalizacją. Przystanek RONDO WASZYNGTONA 51 funkcjonuje na analogicznych zasadach jak zawieszony przystanek RONDO WASZYNGTONA 01,

b)  zmieniony zostaje charakter przystanków WYBRZEŻE SZCZECIŃSKIE 01 i 02 
z warunkowych na stałe. Przystanki obowiązywały będą jako stałe dla wszystkich kursujących ul. Wybrzeże Szczecińskie linii autobusowych.

c)  w związku ze zmianami przystankowymi wprowadzanymi dla linii 125 i 202 w zespole METRO STADION NARODOWY w przypadku braku możliwości przejazdu w rejonie parkingu na błoniach Stadionu Narodowego ww. linie będą kierowane na trasę zmienioną w obu kierunkach: MIĘDZYLESIE/GOCŁAWEK WSCHODNI… Zamoyskiego – Targowa – Kijowska – DW. WSCHODNI (KIJOWSKA) – przystanek 10.

Zmiana w kursowaniu autobusów

W godzinach od 17:00 do ok. godz. 20:00 planowane jest wprowadzenie specjalnej organizacji ruchu polegającej na zamknięciu strefy Saskiej Kępy dla ruchu kołowego.
Na ul. Francuskiej planowane jest wyłączenie ruchu autobusów w obu kierunkach, na odcinku od ronda Waszyngtona do ul. Zwycięzców.

W związku z powyższym autobusy linii 117, 138 i 146 zostaną skierowane na trasy objazdowe. 

Zawieszone zostanie również funkcjonowania przystanków:

FRANCUSKA 01 i 02,
PL. PRZYMIERZA 02.

Uruchomiony zostaje przystanek:

STACJA KRWIODAWSTWA 56 - zlokalizowany na ul. Zwycięzców 
(za skrzyżowaniem z ul. Saską, w kierunku ul. Francuskiej). Przystanek obowiązuje w tym etapie jako stały dla linii 117, 138 i 146.

Przed zakończeniem koncertu

Na ok. 15 min. przed zakończeniem koncertu planowanym na godz. 23:00 może nastąpić zamknięcie dla ruchu niżej wymienionych ciągów:

-   ciągu al. Zielenieckiej: całkowite wyłączenie ruchu kołowego i tramwajowego w obu kierunkach na odcinku od ronda Waszyngtona do ul. Zamoyskiego,

- ciągu Aleje Jerozolimskie – Most Poniatowskiego – al. Poniatowskiego – 
al. Waszyngtona: całkowite wyłączenie ruchu kołowego w obu kierunkach na odcinku od ronda de Gaulle’a do skrzyżowania al. Waszyngtona z ul. Saską,

- ciągu Aleje Jerozolimskie – Most Poniatowskiego – al. Poniatowskiego – 
al. Waszyngtona: całkowite wyłączenie ruchu tramwajowego w obu kierunkach na odcinku od pl. Starynkiewicza do ronda Wiatraczna.

W przypadku zamknięcia ww. ciągów komunikacyjnych na trasy objazdowe zostaną skierowane tramwaje linii 7, 9, 22, 24 i 25 oraz autobusy linii 102, 111, 117, 123, 138, 146, 147, 158, 166, 507, 509, 517, 521, N02, N22, N24 i N72.

Szczegółowe zmiany na stronie ZTM.

Masz problem z hałasem na Saskiej Kępie? Napisz do nas: metrowarszawa@agora.pl

Więcej o: