W sobotę tysiące osób na całym świecie spojrzy sobie w oczy. Wielki eksperyment również w Warszawie

Już w sobotę w Warszawie (i nie tylko) odbędzie się wyjątkowe wydarzenie. Kilkaset, a może nawet tysięcy osób spotka się na pl. Zamkowym i... spojrzy sobie w oczy. Po co? Wyjaśniamy!

- Odbudujmy poczucie więzi międzyludzkiej doświadczając siły, jaką niesie ze sobą kontakt wzrokowy. Wydarzenie polega na podzieleniu się "1 minutą" kontaktu wzrokowego z przypadkowymi osobami w miejscu publicznym - wyjaśniają organizatorzy wydarzenia, które odbędzie się już w sobotę w kilku miastach Polski - m.in. w Warszawie

Czy padnie rekord?

Nosi ono nazwę "The World's Biggest Eye Contact Experiment", a pierwszy raz odbyło się w 2015 roku w 156 miastach na całym świecie. Uczestniczyło w nim wtedy ok. 100 000 osób.

W 2016 roku liczba miast biorących udział zwiększyła się do 196, a od początku w inicjatywie uczestniczyły także miasta w Polsce – m.in. Lublin, Katowice, Kraków, Poznań, Szczecin, Warszawa, Wrocław. Jaki rekord padanie tym razem? Przekonamy się 23 września.

The Biggest Eye Contact Experiment

Jak wziąć udział w wydarzeniu?

1. Znajdź tablice z napisem - "Gdzie podział się prawdziwy kontakt międzyludzki? Dowiedz się, dzieląc się 1 minutą kontaktu wzrokowego..."

2. W zależności od warunków pogodowych i preferencji można przynieść ze sobą krzesełka, poduszki czy koce (maty), ale równie skutecznie można się "kontaktować" na stojąco. Następnie zaproś osoby na miejscu, aby podeszli i podzielili się chwilą kontaktu wzrokowego z Tobą.

3. Wspólnie celebrujmy ten wspaniały czas, a po wydarzeniu prześlemy materiały (foto i video) do Liberators International, aby połączyli je w jedne, potężne globalne przesłanie pokoju i jedności dla całego świata!

Wydarzenie odbędzie się w sobotę 23 września o 11:00 pod Kolumną Zygmunta na Placu Zamkowym w Warszawie.

embed
Więcej o:
Komentarze (6)
W sobotę tysiące osób na całym świecie spojrzy sobie w oczy. Wielki eksperyment również w Warszawie
Zaloguj się
 • paastafarai

  Oceniono 3 razy 3

  Ja zrobiłem eksperyment i usmiechałem się do ludzi na ulicy.
  To albo myśleli że naćpany albo ze chory na umyśle.

 • Sabastiani POLAND

  Oceniono 2 razy 2

  Możę pójdę a jako singiel gdy odnajdę intrygującą kobietę i zanicjujemy 1 min.kontakt to może zaiskrzy...

 • lutski

  Oceniono 3 razy 1

  Idiotyzm.

 • helwiusz

  0

  "Następnie zaproś osoby na miejscu, aby podeszli i podzielili się chwilą kontaktu wzrokowego z Tobą"

  Skoro to takie Ważne Wydarzenie, to mógłby ktoś w redakcji przetłumaczyć osobiście ulotkę na polski, a nie bełkot z translatora Gugla przytaczać.

 • loneman

  0

  Nie warto narazac sie bo jak trafisz na bledszych od ciebie pijaczkow czy cpunow dostaniesz becki i nie podpadnie to pod rasizm jak sie wydawalo oprawcom co chcieli zostac "bohaterami medialnymi". Niestety kultura w stolicy dzieki Pissowi schodzi dramatycznie na psy rownajac w dol do prowincji:/

 • cucurucu

  Oceniono 1 raz -1

  Alternatywnie sa tez tacy, ktorzy zajrza sobie w brazowe oko.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX