Urząd Skarbowy zajął Gronkiewicz-Waltz 12 tys. zł. Bo nie stawiła się na komisji weryfikacyjnej

Hanna Gronkiewicz-Waltz odmawia stawiania się przed komisją weryfikacyjną ds. reprywatyzacji. Została za to ukarana grzywnami, teraz Urząd Skarbowy zajął pieniądze z jej prywatnego konta.

Urząd Skarbowy zajął 12 tys. zł z prywatnego rachunku prezydent Warszawy - podał za PAP tvnwarszawa.pl. To grzywny za niestawiennictwo na czterech rozprawach komisji weryfikacyjnej, dotyczących nieruchomości Twarda 8 i 10, Chmielna 70 i Sienna 29.

Od początku prac Hanna Gronkiewicz-Waltz została ukarana sześć razy grzywnami po 3 tys. każda. We wrześniu komisja oddaliła jej wnioski o uchylenie czterech grzywien na łączną kwotę 12 tys. zł za niestawiennictwa na wcześniejszych rozprawach.

Dochód budżetu państwa

Jak donosi PAP, uzyskana kwota została przekazana komisji, stanowi dochód budżetu państwa. Gronkiewicz-Waltz nie stawia się przed komisją, twierdząc, że jest ona niekonstytucyjna.

- To działanie polityczne, jestem zaskoczona, nie powinno być tego zajęcia - komentowała prezydent dla Radia ZET.

Pomysł na powołanie komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji rząd ogłosił jesienią 2016 r. Komisja ma uznać słuszność zwrotu nieruchomości albo uchylić ją i podjąć decyzję merytoryczną. Ma to pozwolić odebrać bezprawnie pozyskaną nieruchomość.

embed

Opuszczony cmentarz w Otwocku. Przyjeżdżają tu Żydzi z całego świata

Więcej o: