Dlaczego w nowych tramwajach nie ma biletomatów? W pozostałych - płatność tylko gotówką

Czytelnicy zwrócili nam uwagę, że w tramwajach warszawskich brakuje biletomatów. - Dotyczy to przede wszystkim nowych tramwajów - mówi Aneta.

Czasem zakup biletu to niemały problem - brak kiosku w pobliżu przystanka, brak biletomatu w nowym tramwaju. - moi znajomi zauważyli, że podróżowanie tramwajem bez biletu to norma - albo nie ma biletomatu - dotyczy to zwłaszcza nowych tramwajów, a w innych można płacić tylko gotówką - opowiada nam Aneta.

Gotówką albo wcale

Jak informuje Michał Powałka, rzecznik Tramwajów Warszawskich, obecnie po Warszawie jeździ aż 729 tramwajów. Z tego zaledwie 186 tramwajów (typu 120Na, tzw. SWING) wyposażonych jest w automaty biletowe.

- Płatność w tych automatach odbywa się wyłącznie bilonem. Pozostałe tramwaje nie posiadają urządzeń do zakupu biletów - informuje Powałka.

Rzecznik przekonuje, że Tramwaje Warszawskie zamierzają wyposażyć w automaty biletowe wszystkie pociągi. - W składach tramwajowych urządzenie będzie tylko w tramwaju sterującym - wyjaśnia. Jak dodaje, nowe automaty będą wyposażone w płatność bezgotówkową - płacić będzie można jedynie kartą.

Poczekamy na biletomaty

Kiedy to nastąpi? Nieprędko. - Obecnie trwają prace przygotowujące do ogłoszenia postępowania publicznego. Spodziewany się, że nowe biletomaty zostaną zainstalowane w tramwajach w 2018 roku - mówi Powałka.

embed
Więcej o:
Komentarze (8)
Tramwaje Warszawa. Dlaczego w nowych tramwajach nie ma biletomatów?
Zaloguj się
  • klm747

    Oceniono 2 razy 0

    "w pobliżu przystanka" - znowu prowokujecie, parchy, aby nabić klikalność?

  • michals-3

    Oceniono 7 razy -1

    Wyjatkowo bezczelne preteksty cwaniaczkow do jezdzenia na gape. A Gazeta to niestety promuje. Bo w tramwaju nie ma biletomatu... Bo platnosc tylko gotowka... kon by sie usmial.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX