Wydarzenia w Warszawie - weekend. Kabaret, Festiwal Przemiany i Wielkie Sprzątanie Wisły

Co robić w ten weekend w Warszawie? Warto wybrać się na spacer z Praską Ferajną czy do Hydrozagadki na bałkańską potupajkę. Zobacz, co się będzie działo w stolicy od piątku do niedzieli.

Festiwal Przemiany, spacery po Warszawie i pyszne śniadanie. A także coś dla nocnych marków. Sprawdź, co robić w weekend w Warszawie.

15 września - piątek

Festiwal Przemiany

W czwartek rozpoczął się Festiwal Przemiany w Centrum Nauki Kopernik. To coroczne święto nauki odwiedza mnóstwo warszawiaków. Potrwa do 17 września. W programie - wystawy o księżycu, pokazu w planetarium, filmy o wszechświecie. Z programem festiwalu możecie zapoznać się na stronie.

Wielkie Sprzątanie Wisły

Przez cały weekend odbywać się będzie również Wielkie Sprzątanie Wisły. Organizatorami sprzątania są m.in. klub Rejs nad Wisłą czy Dzielnica Wisła. Jeśli ktoś chce pomóc w działaniach, może się zgłosić lub po prostu przyjść w wyznaczone miejsce. Wszystkie informacje na stronie wydarzenia.

Otwarcie wystawy "Utrata równowagi"

W piątek również otwarcie nowej wystawy w Centrum Sztuki Współczesnej. "

Ta wystawa może przyprawiać o zawrót głowy. Artyści wychodzą poza to, co ustalone i poszukują innych stanów świadomości. Wciągają publiczność do konfrontacji z jej własnymi przekonaniami.

"Wystawa grupowa "Utrata równowagi" powstała w wyniku projektu artystyczno-badawczego Dizziness - A Resource, realizowanego od 2014 roku przez Ruth Anderwald i Leonharda Gronda w Akademii Sztuk Pięknych w Wiedniu, we współpracy z Instytutem Psychologii Uniwersytetu w Grazu. Stany rozchwiania stają się tu punktem wyjścia do poszukiwań z pogranicza filozofii, kulturoznawstwa, medycyny, badań nad kreatywnością i innowacjami" - piszą organizatorzy. Wernisaż w piątek o 19.

Bałkańska Potupajka i inne imprezy

A wieczorem warto wybrać się do klubu Hydrozagadka na Bałkańską Potupajkę. Zimne dni nadchodzą, warto się rozgrzać w bałkańskim klimacie. Start: 22:00, wstęp: 10 zł.

Jazz w Bardzo Bardzo

zachęcamy Was również do odwiedzenia w piątek wieczorem klubu Bardzo Bardzo. Tam poszalejecie w jazzowych rytmach w wykonaniu DJ Capt. Sparky (Soul Service), a na trąbce akompaniował będzie, znany już z naszej sceny Jan Michalec.

Wejście za piękny taniec.

Hardcore Tekno Night

A kto lubi techno powinien zajrzeć do Metronomu, gdzie odbędzie się impreza "No Control. Hardcore Tekno Night". Start o 23.

16 września - sobota

Święto Ulicy Wilczej 2017

Tego dnia każdy mieszkaniec Warszawy powinien odwiedzić lokale na ulicy Wilczej. W ramach wydarzenia odbędą się konkursy dla dzieci, warsztaty, specjalne menu, koncerty uliczne i wiele innych atrakcji. 

Święto ulicy WilczejŚwięto ulicy Wilczej fot. materiały prasowe

Stowarzyszenie Miasto Jest Nasze oraz lokale z ulicy Wilczej zapraszają od 10.00 do 20.00.

Spacer po Falenicy

W sobotę warto przejść się na spacer z Praską Ferajną po Falenicy. "Podczas spaceru prześledzimy dzieje Falenicy, letniska, które stało się sztetlem. Powstanie Wilegiatury Falenica wiąże się z osobą Jakuba Karola Hannemana, który zakupiwszy folwark Falenica, przystąpił w 1895 r. do jego parcelacji. Ojciec Letniska Falenica wytrwale realizował swoją wizje letniskowego miasteczka, z własnym handlem, usługami i drobnym przemysłem. Właśnie tu, niedaleko Warszawy, kipiał egzotycznym życiem świat małomiasteczkowych Żydów" - piszą przewodnicy.

Spotkanie: stacja kolejowa Falenica (peron wschodni, kierunek do Warszawy), godz. 15:00.

Dziel-ni-cowe Targi Nie-ru-cho-mo-ści

Dziel-ni-cowe Targi Nie-ru-cho-mo-ści Wola, Bemowo, Żoliborz i Bielany to pierw-sza impreza tar-gowa na Mazow-szu, która sku-pia wyłącz-nie inwe-sty-cje budow-lane z północno-zachodniej czę-ści War-szawy oraz z sąsied-nich miej-sco-wo-ści jak Łomianki czy, Oża-rów i Babice. Każdą edy-cję odwie-dzają tysiące gości.

Dzielnicowe Targi NieruchomościDzielnicowe Targi Nieruchomości materiały prasowe

Impreza adre-so-wana jest do wszyst-kich, któ-rzy chcie-liby zamiesz-kać w tej czę-ści War-szawy i jej oko-li-cach. Główną ideą, która przy-świeca orga-ni-za-to-rom jest poka-za-nie korzy-ści wyni-ka-ją-cych z miesz-ka-nia w tym rejo-nie. Wspa-niała atmos-fera, atrak-cyjna loka-li-za-cja, dosko-nała komu-ni-ka-cja z cen-trum - to tylko nie-które powody, dla któ-rych wiele osób decy-duje się tu kupić nieruchomość.

Start o godz. 10.

Hala Koło, ulica Obozowa 60.

Wódka, silniki, kosmetyki! Gdzie się podziały praskie fabryki?

Muzeum Warszawskiej Pragi organizuje ciekawy spacer.

"W trakcie zwiedzania dzielnicy uczestnicy spaceru odkryją liczne budynki fabryczne. Dowiedzą się, co w nich produkowano, ale także co się z nimi dzieje obecnie. Trasa wiedzie ulicami Szmulowizny" - informują organizatorzy.

Zbiórka: o 11:00 na rogu ulicy Markowskiej i Ząbkowskiej, przy kapliczce
Prowadzenie: Adam Lisiecki

Fashion in Warsaw targi polskiej mody

Podczas targów spotkacie najlepsze polskie marki z ubraniami, biżuterią, dodatkami. Do tego naturalne kosmetyki, piękne rzeczy do domu i mieszkania. Wszystko, co najlepsze w jednym miejscu.

Fashion in WarsawFashion in Warsaw materiały prasowe

godziny:12-19

Kinoteka Pałac Kultury i Nauki (wejście od Al.Jerozolimskich), wstęp dla gości bezpłatny

17 września - niedziela

Targi Śniadaniowe

Na Mokotowie (Skwer AK Granat) od 10:00. Śniadanie będzie można również zjeść podczas Festiwalu Przemiany w niedzielę o godz. 11 (Centrum Nauki Kopernik).

Targi Biżuterii

W Domu Towarowym Braci Jabłkowskich odbędą się Targi Biżuterii. 

Na gości będzie czekać największy wybór biżuterii. Polskie marki, zagraniczne perełki! Produkty ciężko dostępne w sklepach. Różnorodne i oryginale modele najlepszej jakości. Na co dzień i od święta. Bransoletki, naszyjniki, pierścionki, kolczyki, broszki, spinki, dodatki do włosów.

Wstęp dla gości bezpłatny. Od godziny 11.

Turniej varsavianistyczny

W Domu Spotkań z Historią w niedzielę odbędzie się 2. edycja turnieju varsavianistycznego DSH. 

Podczas turnieju wykorzystane zostaną archiwalne i współczesne zdjęcia miasta, fragmenty filmów i relacji Archiwum Historii Mówionej - Dom Spotkań z Historią/Ośrodek KARTA Oprawę muzyczną wydarzeniu zapewnią Warszawiaki - Trupa Teatralna. Usłyszymy piosenki szemrane i zakazane. Wydarzenie nie jest adresowany do varsavianistów i licencjonowanych przewodników miejskich, tylko do miłośników i pasjonatów historii Warszawy. Udział w turnieju jest bezpłatny.

Kiedy? 12.00-18.00, skwer im ks. Jana Twardowskiego

Kabaret

Kabaret "Dopóki Śmieszne" odbędzie się w Centrum Zarządzania Światem przy ul. Okrzei 26 o 19. cena: 25 zł

Wystąpią:
Dominika Krzywotulska Grydlik
Paweł Paprocki - aktor Teatru Narodowego w Warszawie
Michał Meyer
Wojciecj Wachuda
Mateusz Grydlik

Opuszczony cmentarz w Otwocku. Przyjeżdżają tu Żydzi z całego świata

Więcej o: