Ryanair wynosi się z Lotniska Chopina. I skarży się na właściciela do Komisji Europejskiej

Ryanair rezygnuje z lotów z Lotniska Chopina. Przyczyna? Zdaniem firmy, samoloty znajdowały się za daleko terminala. Linia oskarża właściciela lotniska o "nadużycie pozycji dominującej".

Samoloty linii Ryanair nie będą już latały z Lotniska Chopina - podaje portal fly4free.pl. Firma zamyka trasy krajowe z Warszawy do Wrocławia i Gdańska, a także skarży się na Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” (PPL) do Komisji Europejskiej.

Ryanair nie będzie latał z Lotniska Chopina od marca 2018 r. Powodem jest alokacja stanowisk. - Z początkiem lipca PPL zaczął nas przesuwać na stanowiska położone tak daleko od terminala, że czas przejazdu autobusem do samolotu wynosił 20 minut - powiedział portalowi Juliusz Komorek, dyrektor ds. regulacyjnych i prawnych linii.

"Sytuacja nie do zaakceptowania"

- Ponieważ są to trasy o charakterze biznesowym, do tego realizowane po trzy razy dziennie, była to dla nas sytuacja nie do zaakceptowania - podkreślił.

Ryanair złożył skargę do PPL, samoloty zostały wtedy przesunięte nieco bliżej terminala. To jednak nie zadowoliło firmy na dłuższą metę. - Uważamy, że jest to nadużycie pozycji dominującej ze strony lotniska - powiedział fly4free.pl Komorek. Dlatego Ryanair poskarżył się na PPL do Komisji Europejskiej.

Opuszczony cmentarz w Otwocku. Przyjeżdżają tu Żydzi z całego świata

Więcej o:
Komentarze (15)
Ryanair wynosi się z Lotniska Chopina. I skarży się na właściciela do Komisji Europejskiej
Zaloguj się
 • to_j_a

  Oceniono 5 razy 3

  A czy jest jakiś problem z wykupieniem dostępu przez rękaw - ile to kosztuje? Chociaż bardzo szkoda, bo te połączenia są naprawdę dobrą alternatywą dla zbyt drogiego pendolino. Z Modlina już nie będą. Parkowanie w Modlinie na 1-2 doby to chory koszt, uwzględniając go, nawet standardowa cena za pendolino robi się atrakcyjniejsza.

 • antoniferdynand

  Oceniono 2 razy 2

  A mi się wydaje że jest jakieś drugie dno i bynajmniej nie chodzi o komfort i czas pasażera o którym piszą

 • kl0ss

  Oceniono 3 razy 1

  Zostanie LOT-owakie narodowe dziadostwo. Ostatnio znajomy leciał LOT-em do Wrocławia z Londynu. Samolot oczywiście już opóźniony godzinę przyleciał na Heathrow już z Wawy, bo musieli go podmienić z powodów technicznych. Jak doleciał z powrotem na Okęcie to zobaczył jedynie ogon startującej maszyny do Wrocka. Wkurw!0ny podszedł do lotoskiego "okienka pankracego" na lotnisku, a kobitka z rozbrajającym uśmiechem powiadomiła go, że nic mu nie przysługuje ani hotel ani następny lot bo... miał wykupione dwie oddzielne rezerwacje na lot z Londynu i do Wrocławia w LOCie.

 • krunghtep01

  Oceniono 3 razy 1

  Wydaje mi sie ze przeszacowali i teraz sie wycofuja.Kupilem lot GDN-WAW-GDN za 42 zlote miesiac temu.Suma na pewno nie pokryla nawet polowy kosztow rzeczywistych.A dla ludzi mieszkajacych w miastach docelowych Pendolino ma ta zalete ze 'dostarcza' pasazerow do srodmiescia.Praktycznie czas podrozy jest ten sam.

 • Zakrzewski Marek

  0

  Jasne. To teraz biedni pasażerowie będą latać z Modlina, co ma być dla nich lepsze, tak?
  Kasa kasa kasa...
  Ryanair zwyczajnie tnie koszta i chcą zakręcić klientom w głowach. Przecież i tak na przeniesieniu do Modlina stracą ogromną liczbę klientów.
  A media by się lepiej zajęły zjawiskiem "pay to fly", bo to zagraża życiu pasażerów! Zwłaszcza w takich tanich liniach, gdzie pilot lata jak kierowca taksówki w nocy z sześciorgiem dzieci, dodatkowo za możliwość pracy musi płacić.
  Czy to jest normalne?

 • carlitos

  0

  Aha czyli te 20 minut dojazdu dla klienta biznesowego będzie nieakceptowalne a godzinny dojazd do Modlina już tak ?

 • Piotr Budzisz

  0

  Zapewne nie opłacają się loty krajowe i są w stanie stracić tylko na jednym locie,do Szczecina

 • wlodzimierz.il

  Oceniono 4 razy 0

  >czas przejazdu autobusem do samolotu wynosił 20 minut

  W sumie można iść dalej.
  Autobusem do Gdańska a tam już czeka samolot - z Warszawy do Gdańska.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX